Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 22 of 22
Like Tree18Likes

Thread: Βελτίωση διαπραγματεύσεων

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Σόρυ για την αργοπορημένη απάντηση, δεν πρόσεξα το ποστ σου (γι'αυτό κάνω ένα κόλπο εγώ, όταν θέλω να προσέξει το ποστ μου κάποιος, πατάω ένα like, έστω και αν κάποιες φορές δεν συμφωνώ ακριβώς με αυτό που λέει - απλώς ξέρω ότι θα πάει εκεί να το δεί )
    Λοιπόν
    Για το 3 : Είναι οι περιπτώσεις που θέλουμε να πουλήσουμε τον παίκτη μας μέσω διαπραγματεύσεων - δηλ. ο παίκτης μας είναι έναν πόστο από το 6* (ή 99% στην νέα έκδοση) αλλά τον χρειαζόμαστε τον παίκτη μας για ένα παιχνίδι για την προπόνηση για να κερδίσουμε το μπόνους το 10%.
    Αν βάλουμε λοιπόν τον παίκτη μας σε 1 αγώνα, με την πρόοδο του θα πάρει πόντο και θα γίνει 6*, στην αρχή του μάλιστα.
    Σε αυτή την περίπτωση δεν πουλιέται με τίποτα ο παίκτης.
    Αν το βάλουμε όμως στην λίστα και "παγώσει" η πρόοδος του τότε μπορεί ανά πάσα στιγμή να πάρουμε μια καλή προσφορά και να τον δώσουμε, άσχετα αν τον χρησιμοποιήσαμε σε ένα παιχνίδι.
    * Είναι όπως όταν τρέχει μια προσφορά για τον παίκτη μας (δεν την έχουμε δεχθεί ακόμα) και αν τον βάλουμε σε ένα παιχνίδι, δεν κερδίζει πόντους. Αν λήξει η προθεσμία της προσφοράς, μπαίνουν αυτόματα οι πόντοι και ανέβηκε αστέρι ο παίκτης μας.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Για το νο2
    κακά τα ψέματα, τα τοκεν είναι το κέρδος της εταιρίας.
    Αν γίνεται μεταξύ εσού και εμού η διαπραγμάτευση και σου δώσω τα τοκεν που ζητάς και σύ με αυτά τα τοκεν πάρεις κάποιον άλλο παίκτη από διαπραγματεύεσεις, η νορντέους έμεινε απέξω, δεν κέρδισε κάτι.
    Οπότε είναι λογικό να ζητάει ένα μερτικό. Άλλωστε για τέτοιους παίκτες, αν βγουν στην αγορά και είναι ώρα αιχμής, μπορεί να ξοδευθούν και 10 ή πολύ παραπάνω τοκεν αν συμμετέχουν πάνω από 2 άτομα.
    Για αυτό, στο 6) λέω να παίρνει τα αρχικά τόκεν αλλά όχι τα εξτρά όταν ανεβάζουμε τα δικά μας τοκεν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 3 of 3 FirstFirst 123