Results 1 to 4 of 4
Like Tree12Likes
  • 5 Post By divinitygr
  • 1 Post By Doors FC
  • 4 Post By divinitygr
  • 2 Post By Mixalis Xerts

Thread: Βαλιτσάκια - Χρήματα - Τόκεν

  1. #1
    Rookie divinitygr's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    73

    Βαλιτσάκια - Χρήματα - Τόκεν

    3 προτασεις λοιπον που θελω καιρο να αναφερω αλλα δεν ηξερα που και πως.
    Σημερα που ανακαλυψα το forum, πηρα φορα χαχα

    Η πρωτη αφορα τα βαλιτσακια που εχει ο καθενας στη διαθεση του.
    Πιστευω πως θα ηταν χρησιμο να μπορεις να τα ανταλλαζεις με αλλο χρωμα η με τοκεν.
    Πχ. Αυτη τη στιγμη εχω 600+ κοκκινα ( θεραπειες ) και υπαρχουν διαστηματα που ξεμεινα απο πρασινα η μπλε.
    Δε θα ηταν σωστο να μπορω να τα αλλαζω με κατι που μου λειπει ?
    Οχι απαραιτητα σε αναλογια 1 προς 1, ας πουμε πχ 3/1 - Να μπορω να δινω 3 κοκκινα για 1 πρασινο η 5 για 1τ.
    Ας βρει η εταιρια τι την συμφερει καλυτερα. Τα 600+ που εχω, δεν υπαρχει περιπτωση να τα χρησιμοποιησω.
    Απο τη στιγμη που μπορουμε να αγοραζουμε βαλιτσακια με τοκεν, ισως θα επρεπε να μπορουμε και να τα πουλαμε / ανταλλασουμε κι ολας.

    Η δευτερη αφορα τα χρηματα που εχουμε συγκεντρωσει ο καθενας και βασιζετε στην παραπανω λογικη.
    Δε θα ηταν πρεπον να μπορουμε να αγοραζουμε βαλιτσακια με χρηματα η να τα ανταλλασουμε με τοκεν ?
    Στη διαθεση μου εχω ~ 8,5 δις και διχως ασκοπες σπαταλες, το ποσο αυτο ανεβαινει καθε σεζον.
    Θα μου αρεσε να μπορουσα να δινω ενω Α ποσο σε μυρια για τοκεν βαλιτσακια. Αλλιως μου ειναι αχρηστα.

    Και τελος, θα ηθελα να θιξω το θεμα των τοκεν που χρησιμοποιουνται στις δημοπρασιες.
    Το θεωρω αδικο οταν σκοτωνονται καποιοι για παικτη που εχουμε βαλει προς πωληση
    και τον αγοραζουν με 18+ τοκεν, εμεις να παιρνουμε... γκουχου γκουχου, μονο χρηματα.

    Θα μου πειτε βεβαια πως εμεις μπρουμε να βγαλουμε απο τις διαπραγματευσεις.
    Και εκει ομως υπαρχει θεμα. Για να κερδισει ο καθενας μας ενα ποσο ας πουμε 5τ, ο αντιπαλος θα πρεπει να χαλασει ~ 18τ
    Ισως θα ηταν δικαιοτερο να χρησιμοποιησουν την ιδια κλιμακα και στις δημοπρασιες,
    δλδ αν καποιος παιρνει παικτη μας με 18τ, να βγαζουμε και εμεις 5τ κοκ

    Ολα τα παραπανω ισως να μη συμφερουν αμεσα την εταιρια καθως απο αυτα βγαζει χρηματα και ειναι κατανοητο.
    Ομως εμεσα πιστευω πως το παιχνιδι θα γινει πιο ανταγωνιστηκο και θα εχει περισσοτερο ενδιαφερον, ειδικα για εκεινους που δε ριχνουν χρημα.
    Πιθανοτατα να δουμε παικτες που θα ασχολουνται μερικες σεζον με το εμποριο παικτων ωστε να μαζεψουν τοκεν και να προσπαθησουν για κατι καλυτερο.
    Ενδεχομενος να επιστρεψουν και καποιοι που το παρατησαν η να αναθεωρησουν την αποψη τους οσοι σκεφτονται να το πραξουν.

    Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    πολυ καλες ιδεες ολες πιστευω.δυσκολα θα πραγματοποιηθουν.
    εγω πχ δεν εχω τοσο χρημα αλλα εχω περισσοτερες βαλιτσες.θα ηθελα να μπορω να τις πουλησω.
    αλλα για να γινει αυτο μετα δεν θα επρεπε να σου δινουν τοσες free βαλιτσες και token.
    divinitygr likes this.

  3. #3
    Rookie divinitygr's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    73
    Κατανοω τη σκεψη σου για τη μειωση στις δωρεαν βαλιτσες αλλα θεωρω πως ειναι " η μια ή η αλλη ".
    ( Δε μου ερχεται η καταλληλη λεξη )

    Εννοω πως απο τη στιγμη που αφιερωνουμε χρονο για να δουμε καθημερινα καμια 30αρια διαφημισεις
    θα πρεπε να μπορουσαμε το χρονο / βαλιτσακια να το μετατρεψουμε σε τοκεν καθως δεν υπαρχει περιπτωση να βαλουμε χρηματα στο παιχνιδι.
    Απο την αλλη, καποιος που εχει την οικονομικη δυνατοτητα, δε θα καθησει να δει 30 διαφημισεις για να βγαλει βαλιτσακια που θα ανταλλαξει με 4-5 τοκεν.

    Με αυτο τον τροπο, η εταιρια τα παει καλα με τους συνεργατες της ( δωρεαν διαφημισεις ), αφηνει ευχαριστημενους τους μη εχοντες χρηματα πελατες της και παραλληλα δε χανει χρηματα απο τους εχοντες καθως δε θα μπουν στη διαδικασια να πραξουν τα παραπανω.
    Συν τοις αλλοις, κανει πιο ανταγωνιστικο το παιχνιδι οποτε οσοι βαζουν, ισως χρειαστει καποια στιγμη να βαλουν κατι παραπανω.
    Ολοι κερδισμενοι, η αλλιως win / win που λενε και οι Αγγλοι

  4. #4
    Rookie Mixalis Xerts's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Greece
    Posts
    126
    Θεωρώ της πρότασης σου καλές άλλα δύσκολα θα τα προσθέσει η nordeus αυτά η τουλάχιστον ένα από αυτά γενικά η nordeus τώρα τελευταία πολλά άτομα την έχουν πάρει με κακό μάτι και με το δίκαιο τους γιατί παίζουν βρόμικα κόλπα από πίσω!!

    Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Mr Dosohos® and divinitygr like this.
    <<<<<<P.A.O.K. FC 2013-2017>>>>>>
    [I]TARGET: MAKING 6+ OF PLAYERS [/I] [U]My association Top11 Friends