Results 1 to 7 of 7
Like Tree18Likes
  • 8 Post By crisgr
  • 1 Post By GreatGamer170
  • 3 Post By nikolgiorgos
  • 3 Post By Tesla
  • 1 Post By dsio
  • 1 Post By crisgr
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: [Υποστηρίξεις] Προστασία από ανάποδες υποστηρίξεις φίλων

  1. #1
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148

    [Υποστηρίξεις] Προστασία από ανάποδες υποστηρίξεις φίλων

    Παίζει ένας φίλος σου με κάποιον άλλο που δεν έχεις φίλο. Ή παίζουν δύο φίλοι.
    Και κάνεις το λάθος και είτε υποστηρίζεις τον ξένο (μπαίνεις ενάντια στο φίλο σου) ή μεταξύ των δύο φίλων, κατά λάθος υποστηρίζεις τον έναν.

    1ον. Έστω ότι το έκανες κατά λάθος, αλλά θα μπορούσες να το κάνεις και σκόπιμα.
    2ον. Έχει νόημα να μπαίνεις ενάντια σε φίλο; Τι φίλος είσαι; Αλλά μπορεί να διεκδικείτε πρωτάθλημα πχ και οι δύο και δε σε (ή σας) νοιάζει.
    3ον. Πολλές παρεξηγήσεις μεταξύ φίλων μπορούν να δημιουργηθούν, από κατά λάθος υποστηρίξεις που δεν τις παίρνεις και είδηση ίσως.

    Πρόταση:
    Να δημιουργηθεί μία επιλογή (κουτάκι - checkbox). Μπορεί να λέγεται "Προστασία ανάποδης υποστήριξης"
    Αν το έχεις επιλεγμένο, τότε η εφαρμογή να μη σε αφήνει να υποστηρίξεις αντίπαλο φίλου σου.
    - Παίζει φίλος σου με ξένο (άτομο που δεν έχεις φίλο). Να μη μπορείς να υποστηρίξεις τον ξένο.
    - Παίζουν δύο φίλοι. Να μη μπορείς να υποστηρίξεις κανέναν.
    - Θες να προστατευτείς από ανάποδες υποστηρίξεις; Επιλέγεις το κουτάκι. Δε θες, δεν το επιλέγεις!

    Πιστεύω αυτό θα είναι μία καλή αναβάθμιση!

  2. #2
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Έκανα σήμερα ένα τέτοιο λάθος σε ένα ματς που έπαιζαν δυο φίλοι μου, οπότε μπορώ να πω πως είναι μια καλή πρόταση!
    crisgr likes this.
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    λοιπόν επειδή με τον crisgr είμασταν σε ένα Ελληνικό fb γκρουπ του Τ11 , μου θύμισε τις παλιές ιστόρίες από εκεί.
    Το γκρουπ ήταν του ΤΚ που ήταν παλιός φίλος , απο την γειτονιά, με τον ΧΣ αλλά μάλωσαν επειδή ένας άλλος, ο Α.ΜΠ. έγραφε σχόλια για το γκρουπ και τις υποστηρίξεις.
    Έτσι ο Χ.Σ. έφυγε με τον αδερφό του από το γκρουπ (στα μαχαίρια με τον πρώην κολητό του ΤΚ).
    Συνδιαχειριστής του γκρουπ μετά ήταν ένας άλλος, ο Ν.Τ. ο οποίος μάλωσε με τον Π.Π. γιατί έκανε σχόλια για έναν άλλο που είχε διαγραφεί, τον Ε.Τ.
    Ο Π.Π. έφυγε από το γκρουπ μαζί με κάποιους άλλους.
    Εγώ είχα δύο ομάδες και έτυχε να είμαι φίλος με τον Π.Π. και με τις δύο και τον υποστήριζα και ο Ν.Τ. νευρίαζε γιατί υποστήριζα τον Π.Π. με τις 2 μου ομάδες ενώ αυτόν με την μια μόνο και μετά από κάποιες (έμεσες) απειλές τις οποίες τις έγραψα (ξέρετε που) , με διέγραψε από το γκρουπ.
    Δεν χάλασε και η ζαχαρένια μου βέβαια γιατί δεν έλεγε και πολλά πλέον.
    Ελάχιστοι ασχολούνταν πλέον με το παιχνίδι καθ'αυτό, οι περισότεροι παίζαν έτσι,από κεκτημένη ταχύτητα χαχα.
    Ο Ν.Τ. τελικά μάλωσε με τον Ε.Τ. που τον έβριζε ο Π.Π. και πριν λίγο καιρό σταμάτησε το παιχνίδι., ενώ εγώ είμαι φίλος (στο Τ11) με τον κολητό του Σ.Μ.
    Μύλος σου λέω.

    Αν τύχαινε να πατήσει κάποιος εναντίον άλλου μελους του γκρουπ, άστα να πάνε.
    Μεσανατολικό ζήτημα γίνονταν.

    * Μιλάμε τώρα για άτομα από 30-60 χρονών με τουλαχιστον 2-3 χρόνια στο παιχνίδι
    χαχαχα
    dsio, Mr Dosohos® and crisgr like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    λοιπόν επειδή με τον crisgr είμασταν σε ένα Ελληνικό fb γκρουπ του Τ11 , μου θύμισε τις παλιές ιστόρίες από εκεί.
    Το γκρουπ ήταν του ΤΚ που ήταν παλιός φίλος , απο την γειτονιά, με τον ΧΣ αλλά μάλωσαν επειδή ένας άλλος, ο Α.ΜΠ. έγραφε σχόλια για το γκρουπ και τις υποστηρίξεις.
    Έτσι ο Χ.Σ. έφυγε με τον αδερφό του από το γκρουπ (στα μαχαίρια με τον πρώην κολητό του ΤΚ).
    Συνδιαχειριστής του γκρουπ μετά ήταν ένας άλλος, ο Ν.Τ. ο οποίος μάλωσε με τον Π.Π. γιατί έκανε σχόλια για έναν άλλο που είχε διαγραφεί, τον Ε.Τ.
    Ο Π.Π. έφυγε από το γκρουπ μαζί με κάποιους άλλους.
    Εγώ είχα δύο ομάδες και έτυχε να είμαι φίλος με τον Π.Π. και με τις δύο και τον υποστήριζα και ο Ν.Τ. νευρίαζε γιατί υποστήριζα τον Π.Π. με τις 2 μου ομάδες ενώ αυτόν με την μια μόνο και μετά από κάποιες (έμεσες) απειλές τις οποίες τις έγραψα (ξέρετε που) , με διέγραψε από το γκρουπ.
    Δεν χάλασε και η ζαχαρένια μου βέβαια γιατί δεν έλεγε και πολλά πλέον.
    Ελάχιστοι ασχολούνταν πλέον με το παιχνίδι καθ'αυτό, οι περισότεροι παίζαν έτσι,από κεκτημένη ταχύτητα χαχα.
    Ο Ν.Τ. τελικά μάλωσε με τον Ε.Τ. που τον έβριζε ο Π.Π. και πριν λίγο καιρό σταμάτησε το παιχνίδι., ενώ εγώ είμαι φίλος (στο Τ11) με τον κολητό του Σ.Μ.
    Μύλος σου λέω.

    Αν τύχαινε να πατήσει κάποιος εναντίον άλλου μελους του γκρουπ, άστα να πάνε.
    Μεσανατολικό ζήτημα γίνονταν.

    * Μιλάμε τώρα για άτομα από 30-60 χρονών με τουλαχιστον 2-3 χρόνια στο παιχνίδι
    χαχαχα
    Οικογενειακές ιστορίες, t11 version!
    GreatGamer170, divinitygr and dsio like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  5. #5
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by Tesla View Post
    Οικογενειακές ιστορίες, t11 version!


    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    GreatGamer170 likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  6. #6
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    λοιπόν επειδή με τον crisgr είμασταν σε ένα Ελληνικό fb γκρουπ του Τ11 , μου θύμισε τις παλιές ιστόρίες από εκεί.
    Το γκρουπ ήταν του ΤΚ που ήταν παλιός φίλος , απο την γειτονιά, με τον ΧΣ αλλά μάλωσαν επειδή ένας άλλος, ο Α.ΜΠ. έγραφε σχόλια για το γκρουπ και τις υποστηρίξεις.
    Έτσι ο Χ.Σ. έφυγε με τον αδερφό του από το γκρουπ (στα μαχαίρια με τον πρώην κολητό του ΤΚ).
    Συνδιαχειριστής του γκρουπ μετά ήταν ένας άλλος, ο Ν.Τ. ο οποίος μάλωσε με τον Π.Π. γιατί έκανε σχόλια για έναν άλλο που είχε διαγραφεί, τον Ε.Τ.
    Ο Π.Π. έφυγε από το γκρουπ μαζί με κάποιους άλλους.
    Εγώ είχα δύο ομάδες και έτυχε να είμαι φίλος με τον Π.Π. και με τις δύο και τον υποστήριζα και ο Ν.Τ. νευρίαζε γιατί υποστήριζα τον Π.Π. με τις 2 μου ομάδες ενώ αυτόν με την μια μόνο και μετά από κάποιες (έμεσες) απειλές τις οποίες τις έγραψα (ξέρετε που) , με διέγραψε από το γκρουπ.
    Δεν χάλασε και η ζαχαρένια μου βέβαια γιατί δεν έλεγε και πολλά πλέον.
    Ελάχιστοι ασχολούνταν πλέον με το παιχνίδι καθ'αυτό, οι περισότεροι παίζαν έτσι,από κεκτημένη ταχύτητα χαχα.
    Ο Ν.Τ. τελικά μάλωσε με τον Ε.Τ. που τον έβριζε ο Π.Π. και πριν λίγο καιρό σταμάτησε το παιχνίδι., ενώ εγώ είμαι φίλος (στο Τ11) με τον κολητό του Σ.Μ.
    Μύλος σου λέω.

    Αν τύχαινε να πατήσει κάποιος εναντίον άλλου μελους του γκρουπ, άστα να πάνε.
    Μεσανατολικό ζήτημα γίνονταν.

    * Μιλάμε τώρα για άτομα από 30-60 χρονών με τουλαχιστον 2-3 χρόνια στο παιχνίδι
    χαχαχα
    Τα αρκτικόλεξα των ονομάτων μου άρεσαν. Πιο πολύ όμως θα μου άρεσε η ιστορία να μείνει ίδια με τα ονόματα παραλλαγμένα, διατηρώντας τα αρχικά τους.
    Πχ ΤΚ = Τόλης Κυριακόπουλος
    nikolgiorgos likes this.

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    καλά λοιπόν

    Το γκρουπ ήταν του Τάσου Καστοριανού που ήταν παλιός φίλος , απο την γειτονιά, με τον Χάρη Σταυράκη αλλά μάλωσαν επειδή ένας άλλος, ο Αλέξης Σερσεμής. έγραφε σχόλια για το γκρουπ και τις υποστηρίξεις.
    Έτσι ο Σταυράκης. έφυγε με τον αδερφό του από το γκρουπ (στα μαχαίρια με τον πρώην κολητό του Καστοριανό).
    Συνδιαχειριστής του γκρουπ μετά ήταν ένας άλλος, ο Νίκος ο Τριανδρίας . ο οποίος μάλωσε με τον Πάνο Πατερούλη . γιατί έκανε σχόλια για έναν άλλο που είχε διαγραφεί, τον Έντι Ταβλαρίδη.
    Ξέχασα να πω ότι μετά ήρθε ένας άλλος ο Ανδρέας ο Οικονομέας ο οποίος έκανε και μια υπο-ομάδα, το στέκιτων φιλάθλων και έλεγε τον κάσμο να πάει και εκεί.
    Ο Πατερούλης μάλωσε με αυτούς. έφυγε από το γκρουπ μαζί με κάποιους άλλους.
    Εγώ είχα δύο ομάδες και έτυχε να είμαι φίλος με τον Πατερούλη και με τις δύο και τον υποστήριζα και ο Τριανδρίας νευρίαζε γιατί υποστήριζα τον Πατερούλη με τις 2 μου ομάδες ενώ αυτόν με την μια μόνο και μετά από κάποιες (έμεσες) απειλές τις οποίες τις έγραψα (ξέρετε που) , με διέγραψε από το γκρουπ.
    Δεν χάλασε και η ζαχαρένια μου βέβαια γιατί δεν έλεγε και πολλά πλέον.
    Ελάχιστοι ασχολούνταν πλέον με το παιχνίδι καθ'αυτό, οι περισότεροι παίζαν έτσι,από κεκτημένη ταχύτητα χαχα.
    Ο Τριανδρίας τελικά μάλωσε με τον Έντι που τον έβριζε ο Πατερούλης και πριν λίγο καιρό σταμάτησε το παιχνίδι., ενώ εγώ είμαι φίλος (στο Τ11) με τον κολητό του Σάκη Αχλαδιό.
    Μύλος σου λέω.

    Αν τύχαινε να πατήσει κάποιος εναντίον άλλου μελους του γκρουπ, άστα να πάνε.
    Έλεγε ο άλλος, οκ σε έχω κάνει φίλο μέσω τοθ γκρούπ αλλά με τον άλλο τα λέμε κάθε μέρα στο στέκι των φιλάθλων, πίνουμε και καμιά ρετσίνα μαζί.
    Πως να μην τον υποστηρίξω.
    Μεσανατολικό ζήτημα γίνονταν.
    GreatGamer170 likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html