Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 68
Like Tree38Likes

Thread: 4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!

  1. #51
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Θα συμφωνήσω αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο ακόμα αν η απόδοση του τερματοφύλακα είναι όντως ικανότητα τερματοφύλακα ή απλά είναι ένα "λάθος"
    στατιστικό ώστε να δικαιολογήσει το παιχνίδι το αποτέλεσμα που έχει υπολογίσει.

    Δεν νομίζω δλδ ότι κυκλοφορούν τερματοφύλακες που κάνουν παπάδες σε όλα τα ματς.

    Όλοι μασάνε σίδερα σε 4-5 ματς και μετά έρχονται 1-2 που φοράνε μανταλάκια
    Δεν έχω βρει ποτέ τερματοφυλακάρα στο παιχνίδι.
    (Τερματοφυλακάρες γίνονται μόνοι όσοι παίζουν σε ομάδα σταθερά +20% ποιότητα από αντίπαλο που συνήθως κάθονται και τον ξύνουν αλλά τσιμπάνε κάτι 8αρια άνετα)
    Nikose likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  2. #52
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135
    Μακράν για μένα το καλύτερο σύστημα του παιχνιδιού...
    Από κει και πέρα υπάρχουν πάντα ΑΡΚΕΤΆ παιχνίδια μέσα στη σαιζόν (για μένα μπορεί και το 30%), που το παιχνίδι αποφασίζει για τη μοίρα του αγώνα ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΚΗ.
    Για να μπαίνουμε μετά στο forum και να βρίζουμε


    Sent from my iPad using Tapatalk
    dragonomicon and Nick Lizas like this.

  3. #53
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111
    Ρε παιδιά το παίζω 3 σεζόν αλλά τώρα τελευταία μου κάνει νερά.Με την ψυχή στο στόμα 1-0 τρεις αγώνες τώρα και 0-0 με αντίπαλο 2 επίπεδα κάτω.Ασε που ο επιθετικός που κεντάει 9στερος δεν βάζει γκολ ούτε με αίτηση.

  4. #54
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    9αστερος;;;;;;,,😱

  5. #55
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Quote Originally Posted by harkonto View Post
    Ρε παιδιά το παίζω 3 σεζόν αλλά τώρα τελευταία μου κάνει νερά.Με την ψυχή στο στόμα 1-0 τρεις αγώνες τώρα και 0-0 με αντίπαλο 2 επίπεδα κάτω.Ασε που ο επιθετικός που κεντάει 9στερος δεν βάζει γκολ ούτε με αίτηση.
    Στο 451v ο επιθετικός δεν σκοράρει. Το σκοράρισμα το βγάζουν οι πλάγιοι.

    Τουλαχ βγάζει καμια ασίστ; Εχει υψηλό rating;
    Βάλτου να χτυπάει κάνα στημένο.
    Στα συστηματα που παίζουν απο κέντρο σκοράρουν πιο πολύ.
    dragonomicon, nichio and milpol like this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  6. #56
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Λοιπόν είναι γνωστό οτι κάθε σεζόν τα πράγματα αλλάζουν άρδην στο παιχνίδι, ένα σύστημα απο μόνο του δεν μπορεί να σταθεί με τις ίδιες οδηγείες εφ ορου ζωής, γι αυτό πάντα ακόμα και στο παιχνίδι σας θα έχετε παρατηρήσει οτι κάνετε μικροεπεμβάσεις κάθε σεζόν είτε στις μπαλιές, είτε στην ανάπτυξη, είτε σε άλλους παράγοντες. Δεν είπα οτι αλλάζετε όλες τις εντολές, απλά γίνονται μικροενέσεις και πάντα με γνώμονα το τι έχεις απέναντί σου. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα πολύ ιδιοτροπο σύστημα που αν δεν το προσέξεις είναι καταστροφή. Το έχω γράψει και θα το λέω πάντα, σε λάθος χέρια είναι το πιο άχρηστο σύστημα που υπάρχει. Λόγω του οτι είμαι αρκετά χρόνια στο παιχνίδι κάποτε έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα βίντεο για το συγκεκριμένο σύστημα το οποίο έχει σβηστεί απο το διαδικτυο, πάνε και 5 χρόνια απο τότε. είχα γράψει όμως τι έλεγε σε ένα notepad γιατί ενώ έδειχνε πετούσε και τίτλους με συμβουλές απο κάτω. Η πρώτη συμβουλή ήταν όλοι οι παίχτες να ειναι πάνω απο το 92%......! κανείς πιο κάτω. Στην αρχή είπα, μαλακίες. Ελα όμως που δεν ήταν. δοκίμασα συστήματα πολλά σε φιλικά και πρωταθλήματα αυτό ήταν το μόνο που έχανε απ όλους όταν το έβαζα και ήταν οι παίχτες μου στο μέσο και λίγο παραπάνω. Μετά έλεγε οτι δεν χρησιμοποιείς ποτέ επιθετική νοοτροπία, έγραφε οτι ο επιθετικός όμως δεν σκοράρει και σκοράρουν κατα ριπάς οι πλάγιοι επιθετικοί. Η μοναδική περίπτωση έλεγε που σκοράρει ο επιθετικός είναι όταν διαλέξεις μακρινές μπαλιές απο το κέντρο. Αυτή ήταν η δεύτερη version - εκδοχή του συστήματος, δηλαδή αμυντικά αλλά αντί κοντινές και πλάγια , μακρινές και κέντρο , τα υπόλοιπα όπως τα έχω στο πρώτο ποστ. Τότε μπόνους δεν είχε, εγώ τώρα χρησιμοποιώ με τους αδύνατους κατοχή και με τους δυνατούς άμυνα φούλ. Θέλει υπομονή, απο εκεί και πέρα συμφωνώ απόλυτα με τον nihio οτι το παιχνίδι σου παίρνει με το έτσι θέλω αγώνες τσάμπα και βερεσέ. Απλά πιστεύω οτι είναι μακράν ένα απο τα καλύτερα και πληρέστερα συστήματα.
    nichio, Jimbesi and dsio like this.

  7. #57
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135

    4-1-2-2-1 Αν το μάθεις είσαι Βασιλιάς!

    Παιδιά, για μένα τα πράγματα είναι απλά.
    Ειδικά όταν έχουμε να αντιμετωπίσουμε αντίπαλο +15-20%, το εν λόγω σύστημα στην πολύ αμυντική εκδοχή του είναι η μόνη ελπίδα να πάρεις κάτι.
    Χτες, έκανα κηδεία 2-0 στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, 118 αυτός, 98 εγώ...
    Το κλειδί για μένα βρίσκεται στο dmc και το βελάκι προς τα πίσω. Αλλιώς όλη η αμυντική λειτουργία πάει περίπατο.

    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by nichio; 04-27-2017 at 11:47 AM.
    dragonomicon likes this.

  8. #58
    Rookie
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    78
    Γιατι εδω και 2 χρονιες βασιστηκα στα λεγομενα του Γιαννη και με δικαιωσε σε αυτο που λεει συμφωνω απολυτα. Σημερα μετα την σπουδαια νικη ειμαι +3 απο τον 2ο και τον εχω στην διαφορα αρα μια νικη και το πηρα. Κατακτηση του κυπελλου πραγματικα πολυ ευκολα( ουτε εγω δεν το περιμενα) και η μονη απογοητευση το nivea που επεσα επιτηδες στην 3 θεση απο το τσ.λ αλλα εχασα. Ομως εκει ειχα +1 λεβελ αντιπαλους και παλι τον ειχα αλλα οταν εχεις εναν αντιπαλο +1 λεβελ υπαρχει φαβορη κακα τα ψεματα. Οταν δε το συστημα δεν απεδιδε το αλλαξα για λιγο και με δικαιωσε και αυτο. Ειναι νομος οχι στο τοπ ελεβεν μονο, αν παντα παιζω με το ιδιο συστημα και με τις ιδιες τακτικες που τις αλλαζω συχνα θα μου κανει νερα. Μολις αρχισανε τα νερα το αλλαξα. Στο τελικο κυπελλου πηγα με διαφορετικο συστημα κερδισα 2-0 και μπορουσα να βαλω και αλλα. Και δεν εχω ομαδαρα ουτε μπαινω στα παιχνιδια μου γιατι δεν θελω να χαλαω τοσο χρονο στο παιχνιδι αλλα κερδιζω.
    Αυτο που εχει το συγκεκριμενο συστημα ειναι οτι δεν χανει,. Είναι η 2 season που το εφαρμοζω και χανω μια στο τοσο. Στο πρωταθλημα αυτην την season εχω 1 ηττα ενω στην περασμενη σεζον ειχα κανει 2 ηττες.
    Αρα ως συνοψη το συγκεκριμενο συστημα με σωστη τακτικη ειναι παρα πολυ καλο. Δεν ειναι τελειο γιατι θεωρω οτι κανενα συστημα δεν ειναι τελειο αλλα ειναι ενα απο τα καλυτερα συστηματα του τοπ ελεβεν.
    dragonomicon and Nick Lizas like this.

  9. #59
    Newbie Tvogia's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Παιδιά,καλησπέρα!Νέος στην παρέα σας και ευγνώμων γιατί μετά από 4 χρόνια που ασχολούμαι με το παιχνίδι ανακάλυψα ότι...δεν ξέρω τίποτα.Οι παρατηρήσεις και οι συμβουλές σε όλα τα πεδία του forum μού άνοιξαν τα μάτια!Στο προκείμενο:είπα να δοκιμάσω το εν λόγω σύστημα ακολουθώντας τις οδηγίες που διάβασα.Μετά από 6 αγώνες αήττητος απλά προσκυνώ.Στην πορεία θα ανεβάσω και φωτό από πού ξεκίνησα και πού βρίσκομαι!Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους αφιερώνουν αρκετό χρόνο για να ανακαλύψουν τα μυστικά του παιχνιδιού!

  10. #60
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Tvogia View Post
    Παιδιά,καλησπέρα!Νέος στην παρέα σας και ευγνώμων γιατί μετά από 4 χρόνια που ασχολούμαι με το παιχνίδι ανακάλυψα ότι...δεν ξέρω τίποτα.Οι παρατηρήσεις και οι συμβουλές σε όλα τα πεδία του forum μού άνοιξαν τα μάτια!Στο προκείμενο:είπα να δοκιμάσω το εν λόγω σύστημα ακολουθώντας τις οδηγίες που διάβασα.Μετά από 6 αγώνες αήττητος απλά προσκυνώ.Στην πορεία θα ανεβάσω και φωτό από πού ξεκίνησα και πού βρίσκομαι!Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους αφιερώνουν αρκετό χρόνο για να ανακαλύψουν τα μυστικά του παιχνιδιού!
    Καλώς ήρθες φίλε, θα χαρούμε να ακούμε καθημερινώς τα νέα σου!
    Tvogia likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast