Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
Like Tree5Likes

Thread: Αντιμετωπιση 4-1-4-1.Βοηθεια

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    Αντιμετωπιση 4-1-4-1.Βοηθεια

    Προσεχως θα αντιμετωπισω στους 8 του κυπελλου εναν Αγγλο που ειναι ισοδυνσμος ,παιζει σταθερσ 4-1-4-1 και εχει πολυ καλη ομαδα . Ως τωρα ,μονο νικες .Ομαδα ισορροπημενη .Ολοι σχεδον κοιτωντας τα στατιστικα του ,με μ.ο.8 και πανω.Πλην των 2dc & του st του...Εγω ευτυχως η δυστυχως δεν παιζω ενα σταθερο συστημα ως τωρα .Ειναι αρχη ,εχω κανει μεταγραφες ,δοκιμαζω .Εχω παιξει κυριως butterfly με επιτυχια ,hexagon ,3w-1-2-2w-1.Mεχρι τωρα δεν ειχα καποιο σοβαρο αντιπαλο να βγαλω ασφαλη συμπερασματα .Οι κορυφαιοι μου ειναι ο aml-amr .καλα dml-dmr ,st με διακυμανσεις .Μετριους αμυντικους ,τιποτε κορυφαιο.Περιμενω γνωμες...
    nikolgiorgos likes this.

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Ετσι οπως ειμαστε αν παω πχ με butterfly ,με φοβιζει η μερα που θα βρεθουν ιδιως οι μεσοι μου .Ειμαι μεταξυ 2 επιλογων .
    3W-1dmc-3mc-2w-1.Κανονικη ,μεικτη,μεικτη ,ζωνη .,μπλε βελακι στον dc ,κοκκινα στους aml-amr . και μαλλον να αφησω τα dl-dr απειραχτα..θα ηθελα αποψη σ αυτο.Ο dmc μου εχει καλυτερες στατιστικα αποδοσεις απο τα dc μου και θα βοηθαει τοσο στην αμυνα οσο κ το κεντρο γι αυτο τιν σκεφτομαι χωρις βελακι.Αν δω οτι στραβωνει το ματς ,θα μπορουσα να τον αντικαταστησω με st.

    4-3-2w-1.Δινεται σαν αντισυστημα ,θα ηθελα τη γνωμη σας σε σχεση με το προηγουμενο .

    4-5-1 v.Ειναι προτεινομενο το ξερω, δεν με πηγε ποτε ...

    3dc-dml-dmr-2mc-2w-1.Butterfly .Σφικτο αμυντικα ,αποδοτικο εοιθετικα σε μενα ,με την προυποθεση οτι θα τραβηξουν οι 2 μεσοι..Το πσιζω συνηθως κανονικο ,μεικτες,μεικτες,ζωνη. Κ βλεπιντας κ κανοντας...

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αν δεν έχει τον φοβερό παικταρά ST, μπορείς να παίξεις 3Dw-2DMC-2MC-AML-AMR-ST
    ή 3Dw-1DMC-3MC-AML-AMR-ST
    αλλά μην ρισκάρεις επίθεση, άμυνα ή νορμαλ

    * δεν χρησιμοποιώ DML-DMR οπότε δεν έχω άποψη.
    dsio, mkouk and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    θα σου πρότεινα να πας με το 4-5-1 v και συγκεκριμενα έτσι : Αντιμετωπιση 4-1-4-1.Βοηθεια-screenshot_16.jpg .εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρων και μέχρι στιγμής είμαι αρχηγόπουλο. ειδικά σε αυτή τη σεζόν είμαι αήττητος παντού χωρισ ισοπαλια αν σου λέει κάτι...

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Κατ αρχην σας ευχαριστω κ τους δυο σας για τις απαντησεις.Για το 4-5-1v ,σε πιστευω απολυτα κ εχω προσεξει πολλους που δεν το αλλαζουν με τιποτε .Αν προσεξες ομως εγραψα οτι εμενα δεν με πηγε ποτε ! Ισως ειναι χημεια ομαδας ,υποθετω απαιτει παικτες κλειδια οπως o dmc & πιθανα κ dl-dr .Aml-amr ειχα παντα εξαιρετικους .Οδηγιες σαν νεος ακολουθουσα κατα γραμμα απο τους ορκισμενους στο 4-5-1-v .Μπορει κ να εκανα λαθη που δεν τα εντοπισα,μπορει να επεσα στις bad days ,γιατι στατιστικα ειχα παντα καλυτερα , το εχω φοβηθει ομως ...χαχα.Με βλεπω να καταληγω στο 3dw-1dmc-3mc-2w-1 και θα σας ενημερωσω....

  6. #6
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Ετσι οπως ειμαστε αν παω πχ με butterfly ,με φοβιζει η μερα που θα βρεθουν ιδιως οι μεσοι μου .Ειμαι μεταξυ 2 επιλογων .
    3W-1dmc-3mc-2w-1.Κανονικη ,μεικτη,μεικτη ,ζωνη .,μπλε βελακι στον dc ,κοκκινα στους aml-amr . και μαλλον να αφησω τα dl-dr απειραχτα..θα ηθελα αποψη σ αυτο.Ο dmc μου εχει καλυτερες στατιστικα αποδοσεις απο τα dc μου και θα βοηθαει τοσο στην αμυνα οσο κ το κεντρο γι αυτο τιν σκεφτομαι χωρις βελακι.Αν δω οτι στραβωνει το ματς ,θα μπορουσα να τον αντικαταστησω με st.

    4-3-2w-1.Δινεται σαν αντισυστημα ,θα ηθελα τη γνωμη σας σε σχεση με το προηγουμενο .

    4-5-1 v.Ειναι προτεινομενο το ξερω, δεν με πηγε ποτε ...

    3dc-dml-dmr-2mc-2w-1.Butterfly .Σφικτο αμυντικα ,αποδοτικο εοιθετικα σε μενα ,με την προυποθεση οτι θα τραβηξουν οι 2 μεσοι..Το πσιζω συνηθως κανονικο ,μεικτες,μεικτες,ζωνη. Κ βλεπιντας κ κανοντας...
    αφου παιζεις καλα με αυτο το συστημα (butterfly) και ειστε ισοδυναμοι θα πηγαινα με αυτο απο νοοτροπια θα αρχιζα αμυντικα αλλα θα εβαζα κοκ βελη
    στους dml,dmr,aml,amr και απο πλαγια

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το butterfly ετσι το παιζω .Με βελακια κοκκινα σε dml-dmr,aml-amr.Ξεκιναω παντα με νοοτροπια κανονικη ,κ στην πορεια επιθεση αν χρειαστει.Και σ αυτο οποτε ξεκινησα με αμυντικη βρεθηκα να χανω κ να τρεχω .Ειναι παλαβο να μην μου βγαινουν τα αμυντικα ,αλλα το εχω συνεριστει .Κι εδω φοβαμαι τους 2 mc μου .Ο ενας εκ των 2 ηταν παντα 9-10 κ ο δευτερος 7-8.Στα τελευταια ματς κ με πολυ αδυναμες ομαδες κανουν κοιλια κ οι δυο ,και με ηλικιες μικρες και οι δυο 22 & 19..Ψαχνω μεχρι και για καινουργιο mc, να μην παει στραφι η σαιζον .

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το ματσάκι ορίστηκε για αυριο .Τελικά αποφάσισα να τον παίξω με dl-dc-dr ,3 mc ,aml-amr , st .Nooτροπια κανονικη , μεικτες , μεικτες ,ηπιο πρεσινγκ , ηπιο τακλινγκ , ζωνη.Κοκκινα βελακια στους πλαγιους μπρος-πισω .Και να ξεκινησω με το μπονους του 15% σε επιθεση .Εχω ποιότητα 85% αυτη τη στιγμή , έχει 73%.Αλλα σε αποδοση οι παικτες του με βαση τα στατιστικά , ειναι οπως σας ειπα πιο σταθερά καλοί απο τους δικούς μου και το 4-1-4-1 ειναι πολύ επικίνδυνο .Καμιά παρατήρηση στα πιο πάνω ? απο την εμπειρία σας με το 4-1-4-1 ?

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    προς το παρό φαίνεται να το αλλαζει ή να δοκιμάζει κατι σε ακομη πιο σφικτό αμυντικα .4-2dmc-ml-mc-mr-st . Oι καλύτεροί του παικτες ειναι ο ενας εκ των 2 dmc , μονιμο 9αρι , ο mc του που "παιζει" 8-10 , και ο mr .Εγώ θεωρώ ότι πρεπει να παραμείνω στη διάταξη μου .Τον st του που δεν είναι κάτι το ιδιαιτερο τον μπλοκαρv με τον 1 dc μου , τα ml mr με τα dl-dr που δεν ειναι και οτι καλυτερο όμως , και εχω spear και τον dmc να δινει βοηθειες . 3 mc στο κεντρο αντι του πολυ καλου δικου του. Με προβληματίζουν λιγο τα βελάκια , και αν πρέπει να προσθέσω st , ή amc .Kάποια πρόταση ?
    Νομιζω καποιοι απο εσας το έχετε δοκιμασει το σχημα με τα 2 dmc και το έχετε αντιμετωπισει !

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    dl-dc-dr ,3 mc ,aml-amr , st
    + έναν dmc να υποθέσω ?

    λοιπόν, άστα βέλη για λίγο μετά, αν ξεκινήσει το ματς και δεις πως πηγαίνει (κάπου στο 30' με 40').

    γενικά ένα καλό "εργαλείο" είναι παίκτης dmc-mc.
    αν έχεις και dc-dmc, μπορείς να τον γυρίσεις στην άμυνα και να βάλεις τον mc σε θέση dmc.
    οκ, μπορείς να τους βάλεις και έκτακτα να παίξουν εκτός θέσης αλλα υπάρχει ρίσκο πέναλτυ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 2 12 LastLast