Results 1 to 10 of 10
Like Tree3Likes
  • 1 Post By dimvol
  • 1 Post By dimvol
  • 1 Post By dimvol

Thread: 5-1-3w-1 αντιμετώπιση

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    5-1-3w-1 αντιμετώπιση

    Προημιτελικά ch.l.Παιζω εντός έδρας , είμαι λίγο πιο δυνατός , και αντιμετωπίζω πρωτη φορά το 5-1-3w-1.Eίναι πρωτος στο πρω, απέκλεισε αρκετά πιο δυνατό αντίπαλο στην προηγουμενη φάση με το ίδιο σύστημα .
    Εκείνος τον είχε αντιμετωπίσει με 4-3Ν-1-2 και στους 2 αγώνες , προφανώς από το κέντρο και απέτειχε (2-2 και 0-2 ).
    Σκέφτομαι να παίξω με 3w-1-2-2w-2st. Μπλέ βελάκι σε dc και dmc , κοκκινα στα πλαγια μπακ μου .Οι πιο δυνατοι του παικτες ειναι στο κεντρο του , o mc και ο ml του .
    Κανονικη για αρχή νοοτροπία , με πατημενο το μπονους επιθεσης και ηπιο πρέσινγκ.
    Με προβληματίζει αν θα παιξω μεικτο στις πάσες ή κοντινές και αν πρεπει να ξεκινησω από τα πλάγια ή μεικτό.
    Δεκτη και οποιαδήποτε αντιπρόταση.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έχεις ml-aml & mr-amr ?
    μήπως θα ήταν χρήσιμο να ξεκινήσεις με mr & ml και μετά να τους περάσεις σε ακραίους ?
    πως είναι όταν παίζεις με δύο st ?
    σκοράρουν ? (ή τουλάχιστον ο ένας από τους δύο ?)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Ναι εχω ml-aml & mr-amr .Συνηθως παιζω με ενα st και amc.Δεν τους πολυγουστάρω τους 2 st αν και ο ενας συνηθως σκοράρει .
    Με amc st σκοραρουν και οι 2 χαχα. Με προβληματίζει το 5+1 πισω που έχει.
    Εσυ δηλ.προτεινεις να το αρχισω 3w-1-4-1-1 π.χ ? δεν θα με κρατησει πολύ πίσω σε ευκαιρίες με τόσο αμυντικο σύστημα που κατεβάζει ?

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Και σε μια τέτοια περίπτωση , επιθεση απο τα πλάγια ή μεικτή ? Λεω να το ξεκινησω με κανονικη νοοτροπια και βλεποντας .Μπορω να το δω στην πορεία αν θα το κανω 3w-1-2-3-1 η 3w-1-2-2-2.
    nikolgiorgos likes this.

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εσυ δηλ.προτεινεις να το αρχισω 3w-1-4-1-1 π.χ ?
    γιατί όχι ?
    το ότι εχει dmc δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα σου εξουδετερώσει τον amc σου.
    εξαρτάται από την ποιότητα και τι βαθμούς γενικά παίρνει (η φόρμα του δηλ.).
    θα το προτιμούσα από 2 st.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το επαιξα έτσι.Ξεκίνησα 3w-1-4-1-1 , to έκανα 3w-1-2-3-1 , με υψηλή πίεση, σκληρό τάκλινγκ, τίποτε....Αποτέλεσμα ....0-0.Παραθέτω τις ομορφιές ....5-1-3w-1 αντιμετώπιση-screenshot_2017-03-24-09-43-49.jpg

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Και το κερασάκι ....
    5-1-3w-1 αντιμετώπιση-screenshot_2017-03-24-09-43-29.jpg
    nikolgiorgos likes this.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Γιου τζαστ του γκουντ του μπη τρου
    που λέει και η Έφη Θώδη

    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Σωστός...χαχα....Αυριο έχω τον επαναληπτικό ...αν δεν μας τον φορέσει η νορντεους πάλι.Στο κύπελλο περιμένεις συνήθως τα κουφά , πλέον έρχονται παντού .Είμαι μεταξύ των γνωστών 2 επιλογών .Να το πάω συντηρητικά , τσουκου τσουκου μπολ για το μισό μηδέν που χρειάζομαι μετα το 0-0 και να το παω κανονικα με επιθετικές βλέψεις .Καμιά πρόταση για το σπαστικό 5-1-3-1 του ?

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Στον επαναληπτικό , τον νίκησα 2-0 εκτός έδρας , παίζοντας 3w-1-3n-2w-1 τελικά.Ξεκίνησα κανονική νοοτροπιά , με μπονους επιθεσης , μεικτό, κοντινές .
    nikolgiorgos likes this.