Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32
Like Tree19Likes

Thread: Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    είναι και θέμα παικτών.
    εγώ πάντα σε κάθε σεζόν έχω 2 καλούς aml-amr με μεγάλη ποιότητα και δεν θέλω να τους χαραμίσω στον ρόμβο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    Hμιτελικός Champions League σημερα εντος εδρας με +8% +5% εγω offline ο αλλος
    4-5-1V εγω με 112% και 4-4-2 απλο (mr-mc-mc-ml) ο αντίπαλος με 67% και το μονο που καταφερα ηταν να ισοφαρισω στο 90 σε 1-1
    και στο πρωτάθλημα ρίχνω σε καθε αγωνα 6-7 και 8 γκολ

    σκεφτομαι να παω με 4-4-2 ρόμβο οπως ειπε ο Τεσλα

    dr - dc - dc - dl
    ------ dmc -----
    -- mc --- mc --
    ------ amc -----
    --- st ---- st ---

    και θελω να δοκιμάσω σε κάποια φάση το 3-2-2-2-1 butterfly μάλλoν σε αλλο αγώνα, απλά δεν ξέρω απο την στιγμή που δεν υπάρχουν πλέον dmr dml
    πως μπορεί να παιχτεί αυτο το σύστημα πλέον..

    dc - dc -dc
    dmc -----dmc
    -- mc -- mc --
    amr--------aml
    --- st ---

    η

    dc - dc -dc
    mr ---------ml
    -- mc -- mc --
    amr--------aml
    --- st ---

    τραβώντας τα mr-ml πιο πίσω..
    Last edited by Ragnar7; 01-28-2019 at 09:37 PM.

  3. #23
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    θεωρώ ότι το 4-5-1v δεν είναι το ιδανικό σύστημα να πας απέναντι σε 4-4-2.Για κάποιο λόγο πάντα κολλάει απέναντί του εκτός και αν η ομάδα είναι παρατημένη.

    Παίζω σαν βάση το 4-5-1v και έχοντας αντιμετωπίσει 4-4-2 στο πρωτάθλημα απέναντι σε ενεργούς αντιπάλους (αλλαγές σε κάθε παιχνίδι), μικρότερους σε ποιότητα αλλά όχι και πάρα πολύ (γύρω στο ~10-15%) αυτό το σύστημα που μου φαίνεται ότι κάνει την διαφορά είναι το 4-3mc-2w-1. Αμυντικά, από το κέντρο , μικτές ή και κοντές πάσες αναλόγως το ποσοστό της επιτυχίας, αντεπιθέσεις. Το κλειδί απέναντι σε 4-4-2 είναι πιστεύω να παίξεις από το κέντρο. Για αυτό το σκοπό κλείνω και τους πλάγιους όσο πιο κεντρικά γίνεται να πάνε σαν πλάγιοι.Για κάποιο λόγο το μπόνους σε κατοχή κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού φαίνεται να δουλεύει καλύτερα.
    Το ρόμβο το είχα χρησιμοποιήσει αρκετά σε κάτι events απέναντι στις ομάδες του υπολογιστή (βαλένθια ή μπορούσια) αν θυμάμαι καλά και φαινόταν να δούλευε, αλλά με τους st να είναι έτσι άσφαιροι θα το απόφευγα

  4. #24
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Ελάιζα τελικό σημερα -10% ο αλλος 4-4-2 vs 4-5-1v. Νίκησα 4-0 και οι δύο απών ημασταν.

    I'm playing for fun
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  5. #25
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    και οι δύο απών ημασταν.
    χμμ, αυτό μπορεί να κάνει τη διαφορά.
    όταν μόνο εγώ είμαι παρών, το 4-5-1v δεν μου βγαίνει.
    γι αυτό προτιμώ το 4-2-3αμ-1
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #26
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    χμμ, αυτό μπορεί να κάνει τη διαφορά.
    όταν μόνο εγώ είμαι παρών, το 4-5-1v δεν μου βγαίνει.
    γι αυτό προτιμώ το 4-2-3αμ-1
    Το 4-4-2 είναι από τα συστήματα που πάντα σκεφτόμουν τι θα βαλω. Αμα ειναι πολυ αδύναμος θα παιξω σίγουρα 3w-1-2-3-1 ο ρόμβοε κανει την διαφορά

    I'm playing for fun
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  7. #27
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    Quote Originally Posted by mkouk View Post
    θεωρώ ότι το 4-5-1v δεν είναι το ιδανικό σύστημα να πας απέναντι σε 4-4-2.Για κάποιο λόγο πάντα κολλάει απέναντί του εκτός και αν η ομάδα είναι παρατημένη.

    Παίζω σαν βάση το 4-5-1v και έχοντας αντιμετωπίσει 4-4-2 στο πρωτάθλημα απέναντι σε ενεργούς αντιπάλους (αλλαγές σε κάθε παιχνίδι), μικρότερους σε ποιότητα αλλά όχι και πάρα πολύ (γύρω στο ~10-15%) αυτό το σύστημα που μου φαίνεται ότι κάνει την διαφορά είναι το 4-3mc-2w-1. Αμυντικά, από το κέντρο , μικτές ή και κοντές πάσες αναλόγως το ποσοστό της επιτυχίας, αντεπιθέσεις. Το κλειδί απέναντι σε 4-4-2 είναι πιστεύω να παίξεις από το κέντρο. Για αυτό το σκοπό κλείνω και τους πλάγιους όσο πιο κεντρικά γίνεται να πάνε σαν πλάγιοι.Για κάποιο λόγο το μπόνους σε κατοχή κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού φαίνεται να δουλεύει καλύτερα.
    Το ρόμβο το είχα χρησιμοποιήσει αρκετά σε κάτι events απέναντι στις ομάδες του υπολογιστή (βαλένθια ή μπορούσια) αν θυμάμαι καλά και φαινόταν να δούλευε, αλλά με τους st να είναι έτσι άσφαιροι θα το απόφευγα

    και ενω το σκεφτόμουν για 4-4-2 αυτο ακριβός με τους 2 st που λες ήθελα να αποφύγω..
    θα παω τελικα με 4-3-2-1 μου φαίνεται κι εμενα πιο ορθό στον άξονα όπως λετε..
    ευχαριστώ..

  8. #28
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    4-3-2-1 και πρόκριση με 0-1 στον τελικό..
    άμυνα/αντεπιθέσεις/απο το κεντρο/χωρις οφσαιντ/και μτμ στο δευτερο
    δεν θα ελεγα οτι έμεινα και ικανοποιημενος γενικά απο την απόδοση της ομάδας αν συγκρίνουμε την ποιότητα των ομάδων.. (με εχει καλομάθει φαίνεται σε νικες με μεγάλα σκορ)
    βέβαια αν επαιζα και στον πρώτο αγώνα με το ιδιο σύστημα τα πράγματα μάλλον θα ηταν πιο εύκολα..


    Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE.jpg

    Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE2.jpg

    Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE3.jpg

    Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE4.jpg
    nikolgiorgos, dsio, milpol and 1 others like this.

  9. #29
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Μεγάλη διαφορά ποιότητας περίμενα παραπάνω γκολ

    I'm playing for fun
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  10. #30
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148
    Μια παλιά καραβάνα, που είχε βγάλει και συμβουλές για counter formations, σε αρκετά πιο παλιά μορφή του παιχνιδιού,
    είχε προτείνει το εξής για να αντιμετωπίσεις το 4-4-2:

    Αντιμετώπιση Συστήματος: 4-4-2-4-3-3-total-football.jpg

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast