Results 1 to 10 of 10

Thread: Oyuncunuza özel yetenek ve yeni mevki öğretmeyin

Newbie

Oyuncunuza özel yetenek ve yeni mevki öğretmeyin

Oyuncunuza özel yetenek ve mevki öğretmekle boşa zaman harcamayın hiç bir işe yaramıyor. Özel yetenek anca transfer listesinde aldığınız zaman varsa işe yarıyor yıllardır bunun farkına varabildim. Özel yetenek bastığım hiçbir oyuncu ekstra efor sarf etmiyor ama transfer listesinden özel yetenekli bir oyuncu alırsanız istatistikleri hep yukarılarda oluyor. (Penaltısı Ustası , Hava Hakimiyeti , Korner Kullanma , Frikik Ustası , Penaltı Kurtarıcısı... ayrıca tavsiye ederim) Mevki konusunda ise bir çok oyuncuma yeni yeni mevkiler öğrettim ki karşı taktik hazırlarken zorlanmayayım fakat kimi yeni mevkisine koyduysam çok pasif bir performans sergiledi.

Newbie Olcay Çetinkaya's Avatar
    mevkilere ve oyuncuya göre yetenek verilmesi hakkında doğru ve önemli bilgilendirmedir!

DR-DL-DC : uzun boylu oyunculara hava topu hakimiyeti, kısa boylu oyunculara güçlü defans
    DMC : oyun kurucu (eğer dc-dmc özellikli bir oyuncuya sahipseniz ve güçlü defans özelliği verirseniz çok etkili oynar)
    MC : frikikçi ve korner ustası (her iki ayağını kullanabilen oyunculara vermek daha mantıklıdır.sağdan mı soldan mı vursun karmaşasından kurtulmak için en ideal yoldur)
    ML-MR : top sürücü
    AML-AMR : gizli santrfor
    ST : adam adama golcü ve penaltıcı

sağ ayaklı vuruculara soldan - sol ayaklı vuruculara sağdan vurdurun. aksi takdirde frikikten şut atmak yerine orta keserler

Newbie
    ben bir ara hep özel yetenek basıyordum takım kalite olarak geride kaldı ve özel yetenekler hiç bir işe yaramadı şahsen özel yetenek gitmenizi tavsiye etmem eğer transfer listesinde (oyunun kendi sunduğu oyuncular olması gerek) özel yetenekli olarak alırsanız o zaman form grafiği 7 den aşağı inmiyor hele ki yukarıda belirttiğim özelliklerdeki oyuncular olursa

Newbie Olcay Çetinkaya's Avatar
    18 yaşında yetenekli doğan futbolcular görürsen affetmemeni öneririm.
    ayrıca
    çok pahalı olan 18 yaşında yeni doğmuş futbolcular çok iyi gelişiyor. alır almaz yetenek verip daha sonra gelişiminde geri kalmayacağını temin ederim.
    bi futbolcunun geri kalmayacağını anlamak içinse; idmanda zor yoğunlukta hazırlık maçı verildiğinde 90 veya 120 arasında yetenek puanı alması gerekir. eğer 90 ve 120 arası yetenek puanı alıyorsa 22 yaşına kadar gelişimini sürdürür. 18 yaşında ve çok pahalı olmasına dikkat et sadece. mesela örnekle; gözlemci listene bakınca en pahalı adam 15m diyelim bu pahalı futbolcunun fiyatı 25m veya 30m ise saldır

Newbie
    katılıyorum bir de ekleme yapayım her iki ayağını kullanan hücum futbolcularının gol atma ihtimali de çok yüksek

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Olcay Çetinkaya View Post
    mevkilere ve oyuncuya göre yetenek verilmesi hakkında doğru ve önemli bilgilendirmedir!

DR-DL-DC : uzun boylu oyunculara hava topu hakimiyeti, kısa boylu oyunculara güçlü defans
    DMC : oyun kurucu (eğer dc-dmc özellikli bir oyuncuya sahipseniz ve güçlü defans özelliği verirseniz çok etkili oynar)
    MC : frikikçi ve korner ustası (her iki ayağını kullanabilen oyunculara vermek daha mantıklıdır.sağdan mı soldan mı vursun karmaşasından kurtulmak için en ideal yoldur)
    ML-MR : top sürücü
    AML-AMR : gizli santrfor
    ST : adam adama golcü ve penaltıcı

sağ ayaklı vuruculara soldan - sol ayaklı vuruculara sağdan vurdurun. aksi takdirde frikikten şut atmak yerine orta keserler

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederiz.

Banned
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    Değerli bilgileriniz için teşekkür ederiz.
    Hocam naptın 2013 konusunu güncellemişsin

Şut atarak zaten genelde gol atamıyorlar en azından benim oyunclar öyle orta kestiklerinde kafa ile gol oranı yüksek oluyor..

Quote Originally Posted by champion View Post
    Hocam naptın 2013 konusunu güncellemişsin

Şut atarak zaten genelde gol atamıyorlar en azından benim oyunclar öyle orta kestiklerinde kafa ile gol oranı yüksek oluyor..
    Selamlar;

Forumda yazılan geçmişe dönük bilgileri toparlıyorum.Cevap verilmemiş dönüşü sağlanmamış düşünce ve fikirlere cevap vermek gerekir.İsterse 2000 yılına ait olsun

Newbie
    Hocam su benim sorunu da cozelim ozel yetenekli adamlari ayarlayamiyorum korner ustasina korner attirmak icin ne yapmak.gerek eskiden ayarlıyordum.simdi bulamiyorum 2 sezondur böyle sampiyon oldum gerci

Quote Originally Posted by Evrim Şen View Post
    Hocam su benim sorunu da cozelim ozel yetenekli adamlari ayarlayamiyorum korner ustasina korner attirmak icin ne yapmak.gerek eskiden ayarlıyordum.simdi bulamiyorum 2 sezondur böyle sampiyon oldum gerci
    Selamlar;

Özel yetenek kısmından seçtikten sonra zaten mobilde otomatik o kısıma beceri puanı yükleniyor eğer bilgisayardan giriş yapıyorsanız her zamanki gibi aynı özel yetenek kısmından beceri puanını manuel olarak aktarabiliyorsunuz.