Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 106
Like Tree9Likes

Thread: Romania - Steaua Bucuresti

  1. #21
    Newbie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    13
    Este pacat cand se intampla asa ceva la oricare club , Timisoara nu a fost retrogradata tocmai din acest lucru ?

  2. #22
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Radu Radulescu View Post
    Este pacat cand se intampla asa ceva la oricare club , Timisoara nu a fost retrogradata tocmai din acest lucru ?
    Nu compara Steaua cu Timisoara...e o mare diferenta intre cele doua...

  3. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    203
    Quote Originally Posted by Akaelite Ionutz View Post
    Pacat ca acest club din Romania , ajuns departe, nu mai poate momentan sau chiar permanent sa isi foloseasca numele si emblema.
    emblema ca emblema o sa se obisnueasca lumea cu cea noua
    va fi mai greu cu noul nume
    oare isi pierde si palmaresu odata cu celalalte ? ar fi o tragedie

  4. #24
    Newbie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    13
    Iti dau dreptate ca este o mare diferenta intre ele dar , daca a fost vorba despre acelasi lucru nu trebuiesc aplicate si aceleasi masuri ?

  5. #25
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    nu pierde palmaresu

  6. #26
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Daca dispare Steaua s-a cam dus fotbalul din Romania....ajungem de rasul Europei...

  7. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    203
    Quote Originally Posted by SuperDunk View Post
    Daca dispare Steaua s-a cam dus fotbalul din Romania....ajungem de rasul Europei...
    ce ? se ia in calcul si posibilitatea disparitiei ?
    asta nu am maiauzito pana acum
    ar fi o tragedie nationala

  8. #28
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Steaua nu pierde nimic, nici emblema, nici fanii, nici numele. Armata a facut cea ce era de facut, desi nu a fost un 'gest' frumos, teoretic, ei au avut dreptate, numele si emblema au fost inregistrate pe "armata".

    Cel mai probabil Steaua o sa ajunga la un acord cu armata, dupa cum au si declarat.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #29
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Am luat bataie de la scufuritii de Dynamo Kiev...aam ajuns prost rau de tot...
    Am avut in 2 meciuri(Aalborg,Dynamo Kiev) ocazii cat pentru 5 meciuri...am ratat in prostie...
    ofsaid la primul gol,penalty clar in a doua repriza...Asa se intampla cand bagi la un meci cei mai slabi arbitrii si tusieri...
    trebuia sa batem..dar am ratat in prostie,plus arbitraj=ghinion in astre...Sa speram ca Steaua va cumpara un atacant masiv la vara...
    Pacat,pacat de ocaziile ratate in prostie...meritam de 10 ori mai mult calificarea decat slabii de la Aalborg...

  10. #30
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by SuperDunk View Post
    Am luat bataie de la scufuritii de Dynamo Kiev...aam ajuns prost rau de tot...
    Am avut in 2 meciuri(Aalborg,Dynamo Kiev) ocazii cat pentru 5 meciuri...am ratat in prostie...
    ofsaid la primul gol,penalty clar in a doua repriza...Asa se intampla cand bagi la un meci cei mai slabi arbitrii si tusieri...
    trebuia sa batem..dar am ratat in prostie,plus arbitraj=ghinion in astre...Sa speram ca Steaua va cumpara un atacant masiv la vara...
    Pacat,pacat de ocaziile ratate in prostie...meritam de 10 ori mai mult calificarea decat slabii de la Aalborg...
    Poate Dinamo Kiev nu mai e echipa care a fost la inceputul lui 2000 dar inca este o echipa cu pretentii si cu jucatori mult mai valorosi decat cei ai stelei.

    La Steaua Keseru, Chipciu si Szukala sunt cei mai scumpi dar suma lor nu trece de 3, 4 milioan de Ł pe cand Dinamo Kiev are jucatori care costa intre 15-20 m de Ł.

    In 2013/2014 au transferat de peste 20m de Ł, nu cred ca vreo echipa din Romania o sa faca acest lucru prea curand.
    Last edited by PricopGeorgeCătălin; 12-22-2014 at 09:19 PM.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast