Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 106
Like Tree9Likes

Thread: Romania - Steaua Bucuresti

  1. #31
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Poate Dinamo Kiev nu mai e echipa care a fost la inceputul lui 2000 dar inca este o echipa cu pretentii si cu jucatori mult mai valorosi decat cei ai stelei.

    La Steaua Keseru, Chipciu si Szukala sunt cei mai scumpi dar suma lor nu trece de 3, 4 milioan de Ł pe cand Dinamo Kiev are jucatori care costa intre 15-20 m de Ł.

    In 2013/2014 au transferat de peste 20m de Ł, nu cred ca vreo echipa din Romania o sa faca acest lucru prea curand.
    Mda...dar nu meritau sa castige in amandoua meciurile...Oricum,daca jucatorii romani erau bine vazuti,eu cred ca ajungeau mai bine cotati decat cei de la Dynamo Kiev...Nu conteaza numele pe teren,conteaza fotbalul,si daca ratezi in prostie,pierzi pe mana ta....
    Eu zic ca Steaua a fost mai buna in amandoua meciurile...au ratat mult si prost si cu Aalborg..
    Poate vine un atacant de careu la Steaua,si problemele stelei sunt aproape rezolvate...

  2. #32
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Budau Ciprian View Post
    Cine e Steaua ,o fantoma "?
    Attachment 33847
    O "fantoma" care domina in campionat. Si tu esti dominat impreuna cu echipa ta preferata. Asadar sa stam cuminti, zic.

  3. #33
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Ionut Gheorghita View Post
    mare pacat
    la inceput nici nu ma gandeam ca nu se va califica
    Nici eu nu ma gandeam, probabil foarte multi au crezut in calificarea Stelei, dar nu-i problema, ne axam pe castigarea campionatului si cupelor din Romania.

  4. #34
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Akaelite Ionutz View Post
    Pacat ca acest club din Romania , ajuns departe, nu mai poate momentan sau chiar permanent sa isi foloseasca numele si emblema.
    Poate, astia cu armata sunt balosi, poftesc la bunul altuia. Timpul si banii le rezolva pe toate.

  5. #35
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Steaua nu pierde nimic, nici emblema, nici fanii, nici numele. Armata a facut cea ce era de facut, desi nu a fost un 'gest' frumos, teoretic, ei au avut dreptate, numele si emblema au fost inregistrate pe "armata".

    Cel mai probabil Steaua o sa ajunga la un acord cu armata, dupa cum au si declarat.
    Ai dreptate, dar armata s-a obisnuit sa cerseasca bani regulat. Si nu-i corect. Dupa cum a spus chiar fostul presedinte al Romaniei, Traian Basescu, armata nu trebuia sa faca acest gest. Ba chiar domnul Dumitru Dragomir a spus ca e ca si cum armata ar fi abandonat echipa Steaua pe cand era un copil slabit, iar acum cand Steaua a crescut frumos prin banii si contributia lui Gigi Becali, se trezeste armata sa-i ceara Stelei drepturile cum ca ,vezi dom'ne, eu te-am infiintat, deci, esti al meu.
    VampireSeeker likes this.

  6. #36
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Steaua nu-si pierde palmaresul deci nici-un motiv de ingrijorare. Cat despre culori, nume, etc nu sunt chiar asa relevante, din FC Steaua Bucuresti o sa devina Steluta (zic si eu) si din Ros' Alabstru o sa devina Albastru-Rosu deci mare lucru nu se schimba (asta in cazul in care Steaua nu ajunge la un acord cu Armata).
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #37
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Buna, rea, Steaua e cam singura echipa care mai face ceva in europa.... BAFTA LOR!



    Learn how to play with us on www.topeleven.info and find out the best informations

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    22
    Steaua, Steaua ) <3

  9. #39
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Sanmartean cred ca-i ca si plecat, daca nu pleaca-n iarna e liber de contract sa plece la vara unde doreste el.



    Learn how to play with us on www.topeleven.info and find out the best informations

  10. #40
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by ModeratorRomania View Post
    Sanmartean cred ca-i ca si plecat, daca nu pleaca-n iarna e liber de contract sa plece la vara unde doreste el.
    Mda, va pleca Sanmartean cu siguranta de la Steaua, dar nu-i nicio problema, ne descurcam, ne adaptam. Au plecat de la Steaua jucatori mult mai mari pe bani mult mai multi, si totusi, Steaua castiga trofee in continuare.

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast