Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: Managementul financiar al echipei

  1. #1
    Newbie CediLau Razvan's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12

    Managementul financiar al echipei

    Dupa cum scrie si in titlu acest ghid este destinat managementului financiar al echipei in TopEleven.
    La unceputul fiecarui sezon (sau expirarii ofertei actuale) jocul cere semnarea a doua contracte pentru finantarea echipei :
    -Drepturi TV (TOKENI)
    -Sponsorizari (Bani)
    Pentru a realiza aceste actiuni trebuie sa accesam meniul FINANTE:

    In meniul finante la primul tab ne este prezentata situatia generala a echipei privind veniturile , cheltuielile si soldul atat curent (astazi) cat si la sfarsitul sezonului.

    TOKENI
    Din acest meniu putem accesa tabul DREPTURI TV Pentru a vedea ofertele.

    In acest tab primim 4 oferte diferite:
    1. Daca Nu puteti accesa jocul zilnic aceasta oferta este ideala deoarece va ofera tokenul zilnic chiar daca nu reusiti sa va logati pe joc in fiecare zi. TOTAL TOKENI PRIMITI PE SEZON 28!

    2. Daca sunteti activ in fiecare zi jocul va rasplateste fidelitatea prin aceasta oferta. Primiti 1 token pe zi DACA VA LOGATI ZILNIC IAR LA 4 ZILE AVETI UN BONUS DE INCA 1 TOKEN. TOTAL TOKENI PE SEZON 35

    3. Daca aveti o echipa puternica si vreti sa castigati tokeni la fiecare victorie IN CAMPIONAT puteti alege a 3-a oferta DAR ATENTIE OFERTA O PUTETI SEMNA DOAR IN PRIMELE 7 ZILE ALE SEZONULUI ! TOTAL TOKENI PE SEZON 30!

    4. Daca aveti nevoie urgenta de tokeni puteti acege varianta 4 care va ofera 3 tokeni in avans DAR DUPA SEMNAREA ACESTEI OFERTA 4 ZILE NU PRIMITI NICI UN TOKEN! TOTAL TOKENI PE SEZON 21!

    !!! RECOMANDAREA MEA ESTE SA ALEGETI OFERTA A 2-A PENTRU CA ASTFEL PRIMITI MAI MULTI TOKENI PE SEZON (35)
    Dupa ce am ales oferta pentru tokeni trebuie sa alegem oferta pentru bani, iar pentru a executa aceasta miscare trebuie sa accesam tabul SPONSORIZARI.
    BANI

    In acest tab ofertele sunt destul de simple
    1. Primiti o anumita suma pe durata intregului sezon.( PRIMITI BANII LA SEMNAREA CONTRACTULUI )
    2. Primiti o anumita suma pentru doua saptamani
    3. Primiti o anumita suma pentru o saptamana
    4. Primiti o anumita suma pentru o zi ( Trebuie semnat contractul zilnic)
    !!! DUPA CUM PUTETI OBSERVA IN POZA DE MAI SUS CEA MAI RENTABILA OFERTA ESTE OFERTA CU NUMARUL 4 !
    Dupa ce am terminat si aceasta actiune accesam tabul BILETE SI PRIME DE JOC.
    BILETE SI PRIME DE JOC

    In acest tab putem seta pretul biletelor in diferite competitii dupa cum se observa in imaginea de mai sus.
    !!! IMPORTANT !!! NU SETATI PRETUL BILETELOR PREA MARE PENTRU CA ASTFEL VE-TI AVEA PUTINI SUPORTERI LA MECI SI RISCATI SA PIERDETI BANI SI POSESIE IN TIMPUL MECIURILOR !!!
    Dupa cum vedeti in coltul din stanga jos avem PRIME DE JOC. Aceasta optiune poate fii de ajutor IN MOTIVAREA JUCATORILOR dar NU SETATI PRIMELE LA O VALOARE PREA MARE PENTRU CA RISCATI SA INTRATI IN FALIMENT!
    !!!SPER CA ACEST GHID SA FIE DE FOLOS ATAT JUCATORILOR NOI CAT SI CELOR AVANSATI!!!
    ASTEPT PARERILE VOASTRE IN COMENTARII ATAT CRITICI CAT SI LAUDE

    ---> MADE BY CediLlau Razvan aka cedione <---
    Last edited by CediLau Razvan; 03-21-2013 at 11:57 AM.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Un tutorial destul de lung dar simplu si usor de intales, multumim de tutorial si speram sa fi si mai activ, succes si bafta!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie CediLau Razvan's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    12
    Merci

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    bun tutorialul Felicitari! Dar am o problema care nu am putut sa o remediez nici pana in ziua de azi.. si sunt lvl21 Nu am suporteri pe stadion.. biletul la meci, ca e cupa, campionat sau liga nu imi vin spectatori, pretul de bilet este de 13$ am incercat si un amical cu un prieten si am vazut ca tot nu vin spectatori, am maximizate toate facilitatile, tribune, stadion, shopuri si ce mai e acolo dar tot nu pot face sa vina lumea la meci... traiesc doar din drepturile tv si vanzarea jucatorilor slabi. Vre-un sfat va rog?

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6
    Ai parcarea plina poate ..

  6. #6
    Rookie Puski's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    RO
    Posts
    67
    Salut Bogdan...din ce îmi zici, fiind lvl21(imposibil ca la prețul ăla și la câți suporteri ai adunat să nu vină la meci), cel mai probabil faci o confuzie, pe care nu doar tu ai făcut-o la un moment dat...
    Așadat când te uiți la un meci de al tău, și dai pe secțiunea Spectatori...vei observa Bonusul de posesie, Managerii(dintre cei care au echipele) care urmăresc meciul, suporterii care urmăresc meciul(alți manageri ce îți urmăresc meciul), și dacă observi din dreapta poți să dai scroll în jos...îți apare Spectatori, o pictogramă a stadionului, și sub pictogramă scrie numărul de spectatori prezenți la meci și posesia în plus pe care aceștia ți-o oferă.
    Să ne scrii dacă asta era problema sau dacă nu...și atunci nu poate fi decât bug.
    Deliric...Bogdan a precizat că și-a maximizat toate facilitățile.

  7. #7
    Newbie Alex Avram's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    23
    ar trebui sa se faca faaza cu primele sa poti sa selectezi tu ce prima vrei sa dai jucatorilor,,,,
    eu am o prima de 3,75m....si cam intru in faliment ...mai am noroc cu ucl si uel....mai vin ceva bani de acolo
    ma refer ca eu nu pot sa fac o prima de victorie mai mica este singura ...in rest mai mare pot sa o fac...ar trebui sa se ocupe cei care administreaza jocu la faza asta cu pimele

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Bucharest, Romania, Romania
    Posts
    92
    foarte bun tutorial bv

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    56
    bun tutorial bv

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by Deliric View Post
    Ai parcarea plina poate ..
    Daca ai parcarea plina iti vine mesaj.

Page 1 of 4 123 ... LastLast