Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
Like Tree1Likes

Thread: cine vrea sai dea in judecata top elevan

  1. #11
    Newbie
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    Nu e nevoie sa dati pe nimeni in judecata. Pur si simplu nu mai cumparati Tokeni, jocul se poate juca si fara sa investiti bani. Si eu faceam aceeasi greseala.
    La fiecare inceput de sezon investeam vreo 10€ pe Tokeni. Cumparam jucatori, castigam doua trei meciuri pe urma pur si simplu pierdeam, fara sa schimb tactica, jucatorii sau orice alt ceva. Bun, vazand ca nu mai merge cu tactica respectiva, incepeam sa schimb formatia, tactica, jucatorii si nimic, pierdeam fara drept de apel, ba mai rau, daca faceam schimb de tactica in timpul meciului, pierdeam la scor mai mare, chiar si cu oponeti mai slabi decat echipa mea. Cumparam din nou Tokeni, cumparam jucatori noi, chiar si de la impresar (scout) dar nimic. Un atacant de 203 nu inscria nici un gol in 10 meciuri de liga. mi se parea a bataie de joc.
    Faza era ca asta se intampla o data la 3 - 4 sezoane, deci dupa de 47 de sezoane sunt doar la nivelul 36, adica nu am prins nici macar locul 7 in liga, de 11 ori.
    asa ca i-am contactat pe cei de la Support si incepeau sa-mi zica ca vor sa pastreze jocul cat se poate de real si ca infrangerile neprevazute fac parte din viata reala, deci, in lumea Top Eleven e la fel. Fara vrejeala asa mi-au scris!
    Conluzia e, ca poti sa bagi cati bani vrei tu in joc si sa ai cea mai tare echipa si cea mai buna tactica, dar tot pierzi, pentru ca vor ei sa pastreze nivelul realitatii cat se poate de ridicat.
    Pt cei care imi vin acum cu nivelu moralitatii, odihna, cat de plin e stadionul? ... sunt inregistrat de 4 ani la Top Eleven, stiu ce e de facut. Inaintea fiecarui meci foloseam pachete de odihna, morala etc ca sa fie jucatorii apti 100% iar cand numarul spectatorilor scadea, scadeam si eu pretul biletelor ca sa am stadionul plin. Treaba cu premiile pe victorie e urmatoarea, am jucat trei sezoane la rand fara sa dau premii si am terminat de trei ori la rand pe locul 1 !!! pe urma sezonul urmator ... am terminat pe locul 8 dar aveam premiile setate la maxim, asa speram sa mai castig dar tot nu vedeam nici un efect pozitiv asupra jocului.
    Deci nu va mai chinuiti sa cumparati Tokeni ca sa va duelati pt niste jucatori care oricum nu dau randametul asteptat doar le bagati banii in c. producatorilor.
    Astazi am avut meci de liga cu o echipa mult mai slaba, eu avand patru jucatori de impresar, el, nici unul ... pierd acasa 0:2 cu stadionul aproape plin. notele jucatoriilor erau intre 7 si 8 doar doi jucatori au primit nota 6 si doar unu 5 dar nici un gol pe tabela ... doar ca nu am avut timp sa intru live la meci deci nu am avut bonus de posesie, si asa procentajul a fost 49 - 51 pt echipa oaspete.
    Trageti concluziile singuri, eu unul cu siguranta nu am sa mai fac nici o investitie si doar am sa mai joc sporadic sau poate chiar deloc, astazi am cerut sa mi se stearga contul si datele dar de ore bune nu imi mai raspund ...

    Peace
    Last edited by Da Rius Alicub; 09-10-2014 at 10:45 PM.

  2. #12
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by Andrei Bulancea View Post
    vreau sa dau in jutecata jocul pentru inselatorie si vreau sa adun peste 100 de oameni cu probleme a acerstui joc care au investit bani in el si dau erori .eu unul de vreo 5 sezoane am numai erori avandt tot timpul prima sau a 2 echipa ca valoare din campionat si am bagat cam in fiecare sezon cate 60-70 de euro in jucatori de la impresar care nu erau buni de nimic .sant la nivelul 37 iar normal cred ca trebuia sa fiu la nivelel 45
    asa ca cine vrea sa-mi se alature sa ma caute ,adresa mea de imeil e andrei_ady78@yahoo.es sau sa ma caute pe facebook numele meu e bulancea andrei si acolo vb vb mai detaliat.eu unul ca erorile astea sant facute special de ei doar pentru a baga bani in continu la ei ,adica cea ce cumperi nu e adevarat intr-un cuvant de asta spun ca acest joc e inselatorie curata.\
    Eu nu pot sa cred ca exista oameni ca tine =)) La 36 de ani sa nu poti sa legi doua cuvinte in plus ca gandirea cu 'datul in judecata' este...ma abtin. Tu nu sti sa respiri corect si vrei sa dai Nordeus in judecata, mult noroc!

  3. #13
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    102
    Cat de penal esti ))

  4. #14
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Andrei Bulancea View Post
    vreau sa dau in jutecata jocul pentru inselatorie si vreau sa adun peste 100 de oameni cu probleme a acerstui joc care au investit bani in el si dau erori .eu unul de vreo 5 sezoane am numai erori avandt tot timpul prima sau a 2 echipa ca valoare din campionat si am bagat cam in fiecare sezon cate 60-70 de euro in jucatori de la impresar care nu erau buni de nimic .sant la nivelul 37 iar normal cred ca trebuia sa fiu la nivelel 45
    asa ca cine vrea sa-mi se alature sa ma caute ,adresa mea de imeil e andrei_ady78@yahoo.es sau sa ma caute pe facebook numele meu e bulancea andrei si acolo vb vb mai detaliat.eu unul ca erorile astea sant facute special de ei doar pentru a baga bani in continu la ei ,adica cea ce cumperi nu e adevarat intr-un cuvant de asta spun ca acest joc e inselatorie curata.\
    Daca nu stii tu sa joci...a cui e vina??????

  5. #15
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Toți mai pierd... nimeni nu câștigă non-stop

  6. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    203
    hai ca astai tare
    dai in judecata un om pentru un joc =)))))

  7. #17
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by col_tv View Post
    Eu acum am la vanzare jucatori de 22-3-24 ani care nu se vand. Cel mai batran are 30 ani si calitate 129. Chiar nu il vrea nicio echipa in realitate pe Cassilias doar pt ca e trecut de 30 ani?
    Probabil ai ajuns la un nivel in care sunt foarte putini care joaca ori nu sunt activi si nu are cine sa ii cumpere.
    In legatura cu jucatorul de 30 de ani incearca sa-i pui cel mai mic pret si insista sa-l pui pe lista de transferuri zilnic, ba chiar de 2,3 ori pe zi daca se poate. Intr-un final il vei vinde, iti spun din propria experienta, m-am chinuit o saptamana pana am reusit sa vand un jucator.

  8. #18
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Catalin Joel View Post
    Eu nu pot sa cred ca exista oameni ca tine =)) La 36 de ani sa nu poti sa legi doua cuvinte in plus ca gandirea cu 'datul in judecata' este...ma abtin. Tu nu sti sa respiri corect si vrei sa dai Nordeus in judecata, mult noroc!
    )))

  9. #19
    Newbie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    13
    Si arabii au venit in RL cu aceiasi ideie in cap , daca baga cei mai multi bani vor castiga garantat , dar in fotbal nu banul inseamna totul . Daca era vorba despre bani , in loc de meciuri se puneau fata in fata portofelele si era mai simplu .

  10. #20
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Radu Radulescu View Post
    Si arabii au venit in RL cu aceiasi ideie in cap , daca baga cei mai multi bani vor castiga garantat , dar in fotbal nu banul inseamna totul . Daca era vorba despre bani , in loc de meciuri se puneau fata in fata portofelele si era mai simplu .
    Da, si daca ar castiga numai cei care investesc bani in echipa, ce haz ar mai avea fotbalul?

Page 2 of 2 FirstFirst 12