Results 1 to 8 of 8

Thread: Imbunatatire sistem joc...

  1. #1
    Newbie Usturoi Valentin's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Dr Tr Severin
    Posts
    28

    Imbunatatire sistem joc...

    -Renuntarea la a cere tokeni pentru jucatorul de la academie
    -Marirea calitatii jucatorilor de la academie,pana acum nu am folosit niciunul,de obicei unul nu il opresc din cauza tokenilor,costa mult,iar pe al doile il vand ca e slab...
    -Posibilitatea crearii a doi jucatori pe sezon cu abilitatea pe care o vrem,nivelul pe care il dorim,sa ii alegem si piciorul de baza,etc...contra unei taxe de tokeni bineinteles...Adica daca vreau un shadow strike de 18 ani left foot sa pot sa mi-l fac...chiar daca platesc o taxa mai mare pe el,macar imi fac placerea
    -Posibilitatea sa am mai multi juactori in lot/ posibilitate sa am echipa a doua cu care sa ai competitie doar pentru rodare jucatori,fara premii.
    -Abilitate noua/noi in joc...exemplu: jucator care centreaza,care poate fi denumit :,,pasator'',mai pot fi gasite si altele...la atacnti de exemplu ,,marcator cu capul''
    -Un avantaj mai mare pentru jucatorii impatimiti care intra la meci...eu unul intru la aproape toate si de multe ori nu simt diferenta ,ba se intampla sa joc acasa ,sa mai am si multi sustinatori,echipa mai buna si...degeaba.

    Ar mai fi si altele,dar astea mi-au venit in minte pe moment...ce spuneti de ele?
    Trup si suflet pentru culori!

    Level-37
    Campionate castigate-26
    Champions League castigate-15 din 23 finale
    Cupe castigate -3 din 6 finale

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    -Renuntarea la a cere tokeni pentru jucatorul de la academie
    Se discută despre asta.

    -Marirea calitatii jucatorilor de la academie,pana acum nu am folosit niciunul,de obicei unul nu il opresc din cauza tokenilor,costa mult,iar pe al doile il vand ca e slab...
    Nu cred că o să se întâmple.

    -Posibilitatea crearii a doi jucatori pe sezon cu abilitatea pe care o vrem,nivelul pe care il dorim,sa ii alegem si piciorul de baza,etc...contra unei taxe de tokeni bineinteles...Adica daca vreau un shadow strike de 18 ani left foot sa pot sa mi-l fac...chiar daca platesc o taxa mai mare pe el,macar imi fac placerea
    Nu cred, deoarece acesti jucatori ar deveni jucatori de baza pentru multe sezoane si practic antrenorul personal ar deveni aproape inutil

    -Posibilitatea sa am mai multi juactori in lot/ posibilitate sa am echipa a doua cu care sa ai competitie doar pentru rodare jucatori,fara premii.
    Interesanta idee, am sa o comunic mai departe

    -Abilitate noua/noi in joc...exemplu: jucator care centreaza,care poate fi denumit :,,pasator'',mai pot fi gasite si altele...la atacnti de exemplu ,,marcator cu capul''
    Se discuta despre asta dar nu stiu ce sa zic, nu cred ca cea mai buna idee prea buna sa ai prea multe abilitati

    -Un avantaj mai mare pentru jucatorii impatimiti care intra la meci...eu unul intru la aproape toate si de multe ori nu simt diferenta ,ba se intampla sa joc acasa ,sa mai am si multi sustinatori,echipa mai buna si...degeaba.
    Aici sunt de acord cu tine.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Usturoi Valentin View Post
    -Renuntarea la a cere tokeni pentru jucatorul de la academie
    -Marirea calitatii jucatorilor de la academie,pana acum nu am folosit niciunul,de obicei unul nu il opresc din cauza tokenilor,costa mult,iar pe al doile il vand ca e slab...
    -Posibilitatea crearii a doi jucatori pe sezon cu abilitatea pe care o vrem,nivelul pe care il dorim,sa ii alegem si piciorul de baza,etc...contra unei taxe de tokeni bineinteles...Adica daca vreau un shadow strike de 18 ani left foot sa pot sa mi-l fac...chiar daca platesc o taxa mai mare pe el,macar imi fac placerea
    -Posibilitatea sa am mai multi juactori in lot/ posibilitate sa am echipa a doua cu care sa ai competitie doar pentru rodare jucatori,fara premii.
    -Abilitate noua/noi in joc...exemplu: jucator care centreaza,care poate fi denumit :,,pasator'',mai pot fi gasite si altele...la atacnti de exemplu ,,marcator cu capul''
    -Un avantaj mai mare pentru jucatorii impatimiti care intra la meci...eu unul intru la aproape toate si de multe ori nu simt diferenta ,ba se intampla sa joc acasa ,sa mai am si multi sustinatori,echipa mai buna si...degeaba.

    Ar mai fi si altele,dar astea mi-au venit in minte pe moment...ce spuneti de ele?
    Ar fii ceva extraordinar sa se implementeze macar jumatate din ce ai scris tu aici Cu ultimul punct sunt perfect de acord si mi-as dori cel mai mult sa se faca ceva in legatura cu asta!!!

  4. #4
    Newbie Usturoi Valentin's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Dr Tr Severin
    Posts
    28
    Legat de crearea a doi jucatori dupa placul antrenorului(Repet ar trebui un numar de maxim 2 jucatori,calitatea egala maxim ca la impresar,o taxa de 70 tokeni sa zic,20 in plus pentru faptul ca poti sa il creezi cum vrei) :
    Oricum antrenorul personal este inutil,nu stiu cine isi permite sa arunce sume exorbitante pentru el,e mult prea scump pretul cerut acolo.
    Iar ceea ce am propus eu poate ajuta jocul in sensul ca in viata reala daca iti trebuie un jucator si ai bani iti cumperi ce iti trebuie,asa si in joc...daca ai tokeni iti faci unul -doi cum vrei si ai terminat balciul,sunt sezoane cand caut cate un jucator pe un anume post si se termina sezonul si nu mai gasesc,cel mai adesea am la cei de banda ...ii vreau cam ml-aml respectiv mr-amr sa ii pot folosi mai ofensivi cand am nevoie fara sa fac schimbare.Atunci as putea sa imi fac mc-amc sau mc-dmc.Ar fi multe posibilitati.
    Legat de noi abilitati:
    Ar dinamiza si piata transferurilor,ar aduce imbunatatiri in joc,in schemele de joc...gen pasator cu pase lungi,sau alte scheme...
    Trebuie marita calitatea la jucatorii de la academie pentru ca nu ii foloseste nimeni care vrea performanta,decat pentru buget,ori in viata reala nu e chiar asa...exemple sunt destule cu debuturi la 15-16 ani in prima liga ,nationala,etc...
    Acest joc e facut dupa un sport real,deci ar trebui sa adopte cat mai multe din desfasurarea lui in viata reala.
    O prostie mi se pare si bugetul maxim,uneori te dezavantajeaza,poti pierde bani.
    Trup si suflet pentru culori!

    Level-37
    Campionate castigate-26
    Champions League castigate-15 din 23 finale
    Cupe castigate -3 din 6 finale

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Pai da dar 2 jucatori de vis cum vrei tu iti pot trage tot sezonul dupa ei, nu stiu daca ei sunt interesati de asa ceva

    E joc pentru noi, companie pentru ei.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #6
    Newbie Usturoi Valentin's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Dr Tr Severin
    Posts
    28
    Inca o propunere...
    Nu se face ceva cu sistemul de la cupa?
    Mereu ma scot echipe slabe dar cu 2 levele mai mari?
    Adica eu investesc in tokeni si ma bat altii slabi care nu au nicio treaba,dar faptul ca sunt 2 levele up ii ajuta.
    De ce nu se face sistemul de cupa pe level?
    Trup si suflet pentru culori!

    Level-37
    Campionate castigate-26
    Champions League castigate-15 din 23 finale
    Cupe castigate -3 din 6 finale

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Usturoi Valentin View Post
    Inca o propunere...
    Nu se face ceva cu sistemul de la cupa?
    Mereu ma scot echipe slabe dar cu 2 levele mai mari?
    Adica eu investesc in tokeni si ma bat altii slabi care nu au nicio treaba,dar faptul ca sunt 2 levele up ii ajuta.
    De ce nu se face sistemul de cupa pe level?
    Eu am vb. cu tine asta si pe privat, le-am propus, sper sa se faca dar acum nu stiu ce urmeza.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    74
    Sunt total deacord cu tot ceea ce ai scris...Ramane de vazut daca ajunge mai departe:|