Results 1 to 2 of 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Steppenwolf

Thread: Skil napredak igrača

  1. #1
    VIP
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Beograd
    Posts
    11,542

    Skil napredak igrača

    Trenutno postoje 4 nivoa napredka igrača: 18-21, 22-25, 26-29 i 30-34 godine... Kada napune 22 godine igrači dobijaju 1/2 od onoga što su dobijali pre toga, 1/4 kad napune 25 i 1/8 kad napune 30 godina... U prevodu, mlad igrač može kroz utakmice i treninge da dobije dodatnu zvezdicu po sezoni, kasnije na svake 2, pa na svake 4 i na kraju karijere na svakih 8 godina... Po meni je skil napredak 30-godišnjaka stvarno besmislen, 0-2% na Istezanje...

    Moja sugestija je da se napredak igrača svede na 3 nivoa, od 18-23, od 24-29 i od 30-34 godine... odnosno 1/1, 1/2 i 1/4 skil napredka za 30-godišnjake (većina ionako neće skočiti tu zvezdicu u preostale 4 godine karijere)... Ovo sugerišem jer nama neki dragi, zaslužni igrači koje bi voleli da vidimo u timu do kraja karijere, već sa 26-27 godina jedva da su upotrebljivi...

    Druga sugestija je vezana za igrače iz Omladinske škole... Stvarno je bezveze da dobijamo mlade igrače na kraju sezone (mene čeka promocija dva igrača poslednjeg dana sezone, već se to dešavalo i ranije) i da pritom to budu igrači sa tri i jednom zvezdicom... Već sledećeg dana su godinu dana stariji i imaju zvezdicu manje, a pritom ovaj sa, sada, dve zvezdice košta 24 tokena... Moja sugestija je da se mladi igrači promovišu prvog dana nove sezone, a da nivo izgradnje poboljšava njihov startni kvalitet i brzinu skill napredka, a ne vreme između dve promocije... Btw, token free igrači sa jednom ili dve zvezdice su totalno neupotrebljivi na višim nivoima... Koja je poenta potpisati ugovor sa njima, pa ih odmah prodati da bi zaradili novac? Zašto odmah ne dobijemo novac? Na višim nivoima, gde većina timova igra sa skautima i jačim, jedino igrač sa 5 zvezdica bi imao smisla, mogao bi da odigra jednu sezonu u klubu i bio eventualno upotrebljiv i sledeće sezone, a onda na transfer listu...
    Sarma likes this.

  2. #2
    Dreamer Sarma's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Tesanj braleeee
    Posts
    395
    Vjerovatno od ovoga nema nista, ali u potpunosti se slazem