Results 1 to 3 of 3

Thread: Platforma za ВКонтакте(VKontakte)

  1. #1
    Rookie lunatic19's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    89

    Platforma za ВКонтакте(VKontakte)

    Da li se možda razmatralo ubacivanje aplikacije na ВКонтакте društvenu mrežu?

  2. #2
    Serbian Forum Moderator Shadow's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Serbia
    Posts
    4,173
    Iskreno prvi put čujem za ovu platformu. Uglavnom na laptopu pratim iako imam android telefon. Ima prečih stvari od ovoga na kojima treba da se radi

  3. #3
    Rookie lunatic19's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by Shadow View Post
    Iskreno prvi put čujem za ovu platformu. Uglavnom na laptopu pratim iako imam android telefon. Ima prečih stvari od ovoga na kojima treba da se radi
    ВКонтакте(VKontakte) je društvena mreža, ne platforma.
    Osnovana je dve godine nakon Fejsbuka i najpopularnija je društvena mreža u Rusiji.
    Koriste je i ljudi iz Ukrajine, Kazahstana, Moldavije, Belorususije, Izraela, Brazila ali i Srbije.
    Ima nešto više od 19 hiljada registrovanih Srba(19,489) i ubačen je i Srpski jezik na sajtu.
    U Rusiji je daleko popularniji od Fejsbuka, Fejsbuk ima oko 1,2 miliona korisnika(1,244,280) dok ВКонтакте koristi oko 75 miliona(75,604,275). To bi pre svega trebalo da bude dovoljno veliki razlog da se razmisli o pravljenju platforme i za ovu društvenu mrežu.
    U Januaru ove godine, prešli su broj od 50 miliona mesečnih korisnika(50,5 miliona korisnika od 12 do 64 godina, odnosno 47,5% ukupne populacije u Rusiji tih godina).
    Dugo imam nalog na istoj društvenoj mreži(inače sam veliki rusofil ), ako vam treba još nekih informacija o ovoj društvenoj mreži, vrlo rado ću napisati.
    Last edited by lunatic19; 03-30-2013 at 11:36 AM.