Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12
Like Tree3Likes

Thread: tactica

  1. #11
    Newbie
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Calarasi
    Posts
    11
    Buna seara
    Revin cu aceasta postare dupa meciul de astazi pe care l-am avut in liga campionilor si pe care l-am pierdut. Deci, asa cum stiti eu joc in 3-5-2 si impotriva acestui adversar am folosit formula ofensiva specificata de Andrei putin mai sus pentru un adversar inferior mie. Ideea este ca el joaca cu sistemul 4-1-3-1-1 si voiam sa stiu daca am vreo sansa la retur sau nu. Oricum,tinand cont de faptul ca am incasat trei goluri pe teren propriu si nu am inscris decat o singura data nu am nimic de pierdut,asa ca ma gandeam la urmatoarea varianta : chiar daca pe hartie am echipa mai valoroasa o sa incerc cu tactica defensiva si cu bonusurile pe atac. Stiu ca sansele sa marchez trei goluri in deplasare si sa nu primesc deloc sunt foarte mici, mai ales tinand cont de evolutia pe care o am impotriva echipelor de nivel egal sau mai bune decat mine. Ma uitam mai devreme pe youtube la niste videoclipuri pe youtube unde diferiti utilizatori isi expuneau tacticile folosite de-a lungul sezoanelor si am obsevat ca aproape nimeni nu foloseste o astfel de tactica. Este chiar atat de ineficienta incat ar trebui sa ma gandesc/indrept spre o alta sau trebuie sa lucrez in alta parte ? Initial am folosit 4-4-2, insa am renuntat din cauza rezultatelor dezamagitoare si am mers pe aceasta tactica pentru ca nu am jucat niciodata cu mijlocasi ofensivi sau defensivi si mi se pare mai greu de acoperit o astfel de formatie de-a lungul unui sezpn intreg. Adica,acum in acest moment pot introduce echipa de baza la ora 12 pentru ca numai dupa 30 de minute sa o pot schimba cu cea de rezerve pentru un meci in cupa, sa zicem. Cu mijlocasi defensivi sau ofensivi mi se pare mai complicat de acoperit o strategie insa sunt dispus sa incerc o altfel de tactica pe termen lung daca da rezultate. Astept sfaturile voastre referitor la ce sau unde ar trebui sa lucrez. multumesc anticipat

  2. #12
    Newbie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    Salut!
    am un meci important diseară cu o echipa 107% care joaca 4 1 3 2...eu joc 4 4 2 si am 116%. Cum ar trebuie sa așez echipa pentru reușită? Nu am AMC ,AML,AMR. Mentionez ca am nimerit cu el în 3 sezoane la rand și m-a învins de fiecare data.

Page 2 of 2 FirstFirst 12