Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 29 of 29
Like Tree1Likes

Thread: Sezonul 48 (15.12.2013-11.01.2014)

  1. #21
    Newbie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    Paul, cand ai la dispozitie 3 echipe intr-o liga sigur e o problema undeva...unii nu vor sa o recunoasca...dar ea exista si si in continuare, Imam nu-i Sofyan ori Sofyan nu-i Imam, Sezonul 48 (15.12.2013-11.01.2014)-same-story.jpg dar e fair play,cel putin asa zic unii...probabil ca si ei aplica aceleasi metode, deci corb la corb...
    ps: imaginea de mai sus e de la un meci care tocmai s-a terminat...

  2. #22
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Dupa 1 saptamana in care n-am intrat in joc ne-am trezit si afara din CL ne asteptam dupa ce am avut foarte multi accidentati campionatul este obiectivul nostru si singurul ramas ))
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #23
    Newbie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    La multi ani tuturor si spor la joc,de astazi renunt, am incercat sa gasesc o solutie la problema de mai sus, din pacate unora le place blatu' si mi-au dat "cu flit", nu-mi place sa lupt cu morile de vant...

  4. #24
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82

    Cu o diferenta de 8,5 pct intre loturi si iata ce rezultat imi ofera T11, intr-un meci pe teren propriu impotriva echipei de pe ultimul loc pe care in deplasare (in tur) folosind aceleasi tactici atat eu cat si el, o invinsesem cu 0-6:




    O victorie chinuita? Ma mir cum de nu am facut din nou egal sau sa fi pierdut. Am mai jucat astfel de "simulatoare" dar random-ul si formulele folosite in T11 te uimesc pe zi ce trece.

    Ca sa fie tacamul complet, astazi a revenit la antrenamente unul din atacanti dar in meciul de aseara s-a accidentat unul din MC titulari pentru 7 zile (frumos, nu?!). Noroc ca unul din AMC l-am antrenat sa fie si MC finalizand acest lucru astazi, insa e jale ce-mi face jocul in acest final de sezon.

    Iata cum arata infirmeria:


    Ca sa pot sa ii folosesc astazi intr-o deplasare importanta, ar trebui sa cheltui circa 50 tokeni ca sa-i refac pe toti 3, asta dupa ce alaltaieri am dat 10T ca sa-mi refac unul din atacanti care la meciul urmator s-a accidentat iar. Offfff.....T11..T11.

    La 10 pct de leader si cu 8 etape ramase de jucat, daca random-ul ma mai taxeaza in halul asta..e clar cine castiga titlul sezonul asta la mine in Campionat.

    Hai, bafta la toata lumea!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  5. #25
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Mi-am luat inima'n dinti si am dat ceva tokeni ca sa imi refac doi din cei 3 accidentati (un DR si un ST) pentru a fi cat mai sigur ca voi obtine o victorie astazi in deplasare (importanta de altfel) dar asa cum ma asteptam T11 mi-a cam t****.
    Adversarul meu de astazi a jucat ieri cu leaderul si a dominat prima repriza avand ceva ocazii insa pana la urma tot cel de pe primul loc a castigat cu 2-0 DAR cu mine astazi a rupt stilul si pac 1-0.
    A fost aceeasi situatie ca si cea din meciul de ieri cu lanterna rosie, daca in tur batusem de numa, ieri abia am batut cu 1-0, la fel si cu adversarul de astazi: in tur am batut lejer (zic eu) cu 3-1 dupa ce am avut si 3-0 si PAM PAM, astazi ma bate, desi eu am folosit aceeasi tactica ca in tur.
    Nu mai inteleg deloc jocul asta. Mereu patesc ceva de genu: incep sezonul in forta, rezultate fantastice si pe final de sezon PAC ma taxeaza cu ceva surprize si cad rau in clasament ORI incep prost si imi revin usor pe final de sezon si prid si eu cu chiu cu vai un loc 6-7.

    Inca un sezon (dupa precedentul) in care random-ul imi fura puncte, puncte cu care puteam castiga titlul. Dar nu-i nimic, inca din 2010 m-am obisnuit, dar chestia asta o sa aiba o limita.

    O sa ma doara la basca de T11 incepand de az, nu o sa ma mai agit atata.Cand ai 6 thailandezi in liga, e putin probabil sa iei titlul...vorba cuiva "trebuie sa ai o echipa strong si un 4-4-2 la fel de strong".



    Toate cel ebune!

    Singura consolare ar fi sa castig cupa, pentru ca momentan am ajuns in semifinale, si joc maine cu un adversar cat de cat ok.
    Last edited by minasthiryt; 01-04-2014 at 11:52 AM.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  6. #26
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Iti vine sa-ti bagi P in el T11...

    Atatia accidentati ca in acest final de sezon nu am avut de cand joc T11 (3 ani)...ma chinui adun tokeni si in mai putin de 3 zile ii dau ca sa imi refac jucatorii accidentati de la 2 zile pana la 7 zile. RUSINE! Si asta intr-un moment in care ma luptam pentru titlu, ACUM o sa incerc sa ma mentin macar pe 3.

    Jucator accidentat la meciul de ieri din Campionat - inca din min 5

    Jucator accidentat az in min 87, JUCATOR CUMPARAT ACUM 2 ZILE:


    Cu ocazia asta vreau sa dau "share" la postul cuiva de pe general:

    http://forum.topeleven.com/news-anno...-2013-a-5.html

    Si inca ceva: NU AR TREBUI CA UN USER CARE JOACA T11 SA AIBA MAI MULT DE O ECHIPA, GEN:


    mAI NOU, TRISATUL SE CHEAMA franchise ?B
    Last edited by minasthiryt; 01-06-2014 at 01:59 PM.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  7. #27
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82

    Angry



    meciul si...accidentatul!!!! yey...viva T11 !

    la toate accidentarile nici macar un cartonas galben primit de adversar, dar cum plm se accidenteaza ucatorii asa pe rand, isi rup picioarele singuri?
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  8. #28
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82

    trecuse doar o zi fara sa am un jucator accidentat DAR astazi nu se putea ca T11 sa ma treaca cu vederea si fara sa ma taxeze cu un accidentat, plus ca, in prima repriza am dominat, am deschis scorul si apoi dupa pauza toate s-au schimbat...ca sa vezi.

    S-a cam dus sansa si la locul 3, intr-un sezon cand am sperat cel mai mult ca voi lua titlul. La ora 20:12 joc finala cupei, sper ca macar acolo randomul asta afurisit din T11 sa ma lase sa mai castig si eu un trofeu.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  9. #29
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82


    super "tare" asta...de parca nu erau destul de multe accidentari. Daca la inceputul sezonului bagam la greu antrenamente, acum imi e frica sa dau si o "intindere" cand vad cati se accidenteaza la fiecare meci din liga.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

Page 3 of 3 FirstFirst 123