Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
Like Tree1Likes

Thread: cateva pareri,sfaturi VA ROGG

  1. #11
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Si spune-mi te rog daca te mai pot retine putin cu cateva intrebari ca am vazut ca nu esti non stop pe forum

  2. #12
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Asta e echipa mea,formatie si sfaturile de antrenor. Asa mi se pare mie ca joc bine si e o echipa cat de cat echilibrata. Astept sfaturile tale sunt binevenite
    Dupa parerea mea nu prea merge presing pe tot terenul !! Pentru ca jucatori tai sunt mai mult pozitionati central (mijlocul si atacul ) , mia bine incearca cu presing in jumatatea proprie si vezi cum se comporta echipa!
    Iar atacul puternic nu e chiar asa eficient! Joaca ofensiv e mai echilibra iar stilul de marcaj om la om nu e prea indicat pentru echipa ta !! Alege zonal ,deoarece nu ai jucatori prea buni calitativ (ai de 3-4 stele)! Incearca ce tiam zis in cateva amicale si zimi cum se comporta echipa !
    Bafta !

  3. #13
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Pot sa intrebi orice Alex !
    Chiar daca nu iti va raspunde el,poate fi altcineva care sa te ajuta cu un sfat daca va putea !

  4. #14
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Mersi de sfat,chiar o sa le incerc. Dupa parerea ta,ce formatie ar fi mai buna mai echilibrata si care marcheaza multe goluri. Vreau sa am o formatie echilibrata si aparare si atac si sa marchez multe goluri.

  5. #15
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    pentru ce jucatori ai formatia actuala e ok !! ai atac puternic datorita Amc-ului si a celor 2 ST! Iar cei 4 aparatori sunt de ajuns pt o aparare buna !
    daca nu prea dai randament incearca sa joci cu un Aml si Amr !Adica formatia asta
    DR-DC-DC-DL
    MC-MC-MC
    AMR-AML
    ST
    sau in loc de un MC poti sa mai pui un atacant,aici depinde de tine !! si joci stil ofensiv,pe ambele flancuri,marcaj zonal,pase mixte,contra-atac in forta,deposedare normala !

  6. #16
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Stratila Alexandru View Post
    pentru ce jucatori ai formatia actuala e ok !! ai atac puternic datorita Amc-ului si a celor 2 ST! Iar cei 4 aparatori sunt de ajuns pt o aparare buna !
    daca nu prea dai randament incearca sa joci cu un Aml si Amr !Adica formatia asta
    DR-DC-DC-DL
    MC-MC-MC
    AMR-AML
    ST
    sau in loc de un MC poti sa mai pui un atacant,aici depinde de tine !! si joci stil ofensiv,pe ambele flancuri,marcaj zonal,pase mixte,contra-atac in forta,deposedare normala !
    AA si era sa uit,pe AMR-AML si un MC poti sa pui sageti rosii ! pentru a inainte in atac mereu !

  7. #17
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Ms de ajutor

  8. #18
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Ms de ajutor
    Cu placere Alex !

  9. #19
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Asta e echipa mea. Joc 4-3-1-2 pentru ca asta mi se pare mai echilibrata si zoc binisor cu ea. As vrea sa joc mult mai bine si sa marchez multe goluri.
    Este buna formatia cu care ai ales sa joci dar depinde si ce jucatori ai si cat sunt de buni eu zic ca incerci si un 4-4-2 sau 4-4-1-1, te rog incearca si revino cu un post sa ne zici daca e ok formatia
    Iar sfaturi antrenor foloseste asta:
    Mentalitate echipei: Ofensiva
    Stil de joc: Mixt
    Stil de presing: Pe tot terenul
    Stil de deposedare: Normala
    Stil de pase: Mixte
    Stil de marcaj: Zonal
    Contraatac in forta si bifezi casuta
    Pas la ofsaid si bifezi casuta

  10. #20
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    @Mihai eu folosesc 4-3-1-2 si doresc sa raman cu ea,merge binisor. Nu pot juca 4-42- sau 4-4-1 deoarece nu am ML si MR si nu am bani si tokeni sai achizitionez. Raman cu echipa mea actuala. Si folosesc sfaturile astea.
    Mentalitate echipei: atac puternic
    Stil de joc: pe mijloc ( pt ca am mc mc mc amc st st)
    Stil de presing: Pe tot terenul
    Stil de deposedare: Normala
    Stil de pase: Mixte
    Stil de marcaj: Zonal
    Contra atac bifat.
    Iti multumesc oricum pentru sfat,dar prefer sa raman cu echipa actuala...zimi doar daca suntok sfaturile mele de antrenor.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast