Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 114
Like Tree88Likes

Thread: Sezonul 68 - Sunteti gata?

  1. #41
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Soso, iti dau dreptate, cateodata jocul e destul de nedrept si nu cred ca cineva iti poate da un raspuns favorabil la intrebarea: DE CE PIERD CU ECHIPE MAI MICI? Pur si simplu asa e facut jocul. Mai devreme sau mai tarziu toti ne incurcam cu echipe mult inferioare noua.

    Referitor la tactica, asezare, alea dupa mine is basme, sistemul de joc nu cred ca-i asa destept incat sa recunoasca astfel de aspecte, eu chiar nu cred in teoria "counter-formation", sfatul meu e sa bagi in teren cel mai bun 11, cel putin la mine functioneaza cat de cat.

    Cum a zis si Cristian, e important sa verifici notele jucatorilor si sa vezi ce note au, daca ai jucatori care au constant 5,6 ar trebui sa-i schimbi deoarece si un singur jucatorul de genul iti poate trage echipa in joc.
    Bogdan Astefanei likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #42
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    2-0 impotriva locului 1 si am urcat pe prima treapta si 3-0 in CL + cartonas rosu
    Bogdan Astefanei likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #43
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    infrangere 1-2 in campionat si m-am distantat la 5 puncte de lider....in LC am castigat 3-1
    Bogdan Astefanei likes this.

  4. #44
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Quote Originally Posted by Soso FX View Post
    In momentul in care bagi si bani in jocul asta si diferenta dintre echipa ta si adversarul tau este atat de mare, te astepti totusi la un rezultat pozitiv...fara emotii. Eu aveam 3 victorii la rand si el infrangeri pe linie...sa fim seriosi. In realitate cand o echipa mare are nevoie de victorie neaparat in fata uneia mici, ia ghici, o obtine....altfel ai vedea in Champions league in fazele finale echipe precum FC Flora, Ludogorets sau Dinamo Bucuresti in locul Bayern-ului, Realului sau Barcelonei. Un random atat de "random" numai la jocul asta l-am intalnit si astfel de rezultate ma fac sa il parasesc asa cum au facut si cum se gandesc sa faca multi prieteni de-ai mei care au aceeasi problema. Deci observatia ta, fara suparare, este total eronata.
    Salut
    Hai sa-ti dau un exemplu : Barcelona
    Pe data de 1 noiembrie a jucat cu celta vigo .
    Scorul final a fost 1-0 pentru Celta Vigo . tinand cont ca Barcelona a jucat acasa
    Ceea ce nu e normal . Au o echipa mult mai buna decat cei de la Celta Vigo , trebuind sa obtina victoria.. ceea ce nu s-a intamplat . Si mai sunt multe meciuri pe care le-a pierdut cu echipe slabe sau a facut egal . Jocul nu te va lasa sa castigi mereu.

  5. #45
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Soso, iti dau dreptate, cateodata jocul e destul de nedrept si nu cred ca cineva iti poate da un raspuns favorabil la intrebarea: DE CE PIERD CU ECHIPE MAI MICI? Pur si simplu asa e facut jocul. Mai devreme sau mai tarziu toti ne incurcam cu echipe mult inferioare noua.

    Referitor la tactica, asezare, alea dupa mine is basme, sistemul de joc nu cred ca-i asa destept incat sa recunoasca astfel de aspecte, eu chiar nu cred in teoria "counter-formation", sfatul meu e sa bagi in teren cel mai bun 11, cel putin la mine functioneaza cat de cat.

    Cum a zis si Cristian, e important sa verifici notele jucatorilor si sa vezi ce note au, daca ai jucatori care au constant 5,6 ar trebui sa-i schimbi deoarece si un singur jucatorul de genul iti poate trage echipa in joc.
    Daca nu folosesti setarile corecte si nu ai jucatori pe post nu-l poti invinge pe adversar .. macar incearca un meci doua cu counter-formation si dupa iti vei schimba parerea . Daca ai meci cu cineva care are 4-4-2 acasa incearca sa joci 3-4-1-2 . DC-DC-DC-ML-MC-MC-MR-ST-ST nu vei pierde niciodata cu acea formatie in deplasare daca faci setarile corecte.

  6. #46
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Victorie in cupa cu 4-0, nu m-am asteptat la un asemnea rezultat, vazand ca in prima repriza m-a dominat.
    Bogdan Astefanei likes this.

  7. #47
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    inca o infragere in campionat...0-1 acasa si m-am distantat la 6 puncte de lider...timp sa revin mai este dar dupa cum joaca echipa mea pare un sezon compromis...

  8. #48
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by snakkke View Post
    inca o infragere in campionat...0-1 acasa si m-am distantat la 6 puncte de lider...timp sa revin mai este dar dupa cum joaca echipa mea pare un sezon compromis...
    Nasol si cu siguranta o sa te mai incurci pana la final, cum ai zis si tu, timp e destul dar daca nu-ti joaca prea bine echipa e greu.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #49
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Doar 1-1 acasa + jucator accidentat si am picat pe 2 iar...
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  10. #50
    Newbie
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Soso, iti dau dreptate, cateodata jocul e destul de nedrept si nu cred ca cineva iti poate da un raspuns favorabil la intrebarea: DE CE PIERD CU ECHIPE MAI MICI? Pur si simplu asa e facut jocul. Mai devreme sau mai tarziu toti ne incurcam cu echipe mult inferioare noua.

    Referitor la tactica, asezare, alea dupa mine is basme, sistemul de joc nu cred ca-i asa destept incat sa recunoasca astfel de aspecte, eu chiar nu cred in teoria "counter-formation", sfatul meu e sa bagi in teren cel mai bun 11, cel putin la mine functioneaza cat de cat.

    Cum a zis si Cristian, e important sa verifici notele jucatorilor si sa vezi ce note au, daca ai jucatori care au constant 5,6 ar trebui sa-i schimbi deoarece si un singur jucatorul de genul iti poate trage echipa in joc.
    Iau in calcul toate aspectele jocului, inclusiv notele jucatorilor. De obicei daca un jucator a scos 6 in cel putin 3 din ultimile 5 meciuri il consider slab si caut sa-l schimb imediat. De nota 5 nu mai vorbesc. La al 2-lea 5 obtinut, jucatorul e deja istorie ptr mine. In meciurile de care vorbesc am avut note mai bune decat adversar. Ceva nu functioneaza cum trebuie la jocul asta si nu este de la mine problema.
    Iar exemplul cu CFR contra Manchester nu poate fi luat in calcul pentru ca Manchester era deja calificata si a bagat multi tineri neexperimentati. Cum am zis in comentul precedent, daca o echipa mare are nevoie neaparat de victorie, o obtine. Daca Manchester avea nevoie s-o bata pe CFR sa se califice cu siguranta am fi asistat la un scor foarte favorabil englezilor. In fine, cred ca Top11 ar trebui sa se concentreze ceva mai mult pe motorul jocului in momentul asta si sa lase putin designul si intefrata la o parte. Parerea mea...altfel e pacat de jocul asta

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast