Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
Like Tree1Likes

Thread: Top eleven

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10

    Top eleven

    Salut!

    De ce nu se implementeaza la TOP ELEVEN sa vedem si noi care este cea mai Puternica Liga din lume sa vad si eu la ce nivel se poate ajunge. Am prieteni care au nivel peste 45-50

    Mai trebuie sa se lucreze la mecanica, jocul sta foarte prost. Cum e posibil sa pierd cand cienva are calitate 60 si eu 74? si am avut moralul la maxim la prim 11 si stamina la fel. Faceti jocul sa fie mai real la skill.

    Interfata jocului e mult mai frumoasa acum si placuta. Asta e cel mai frumos

    Nota TOP ELEVEN

    Interfata jocului - nota 10
    Mecanica jocului - nota 3 ( cand se joaca un meci, nu se tine cont de echipa mai buna )
    Comunitatea jocului - nota 10

    Ar trebui sa se mai lucreze la Clasament si voi da si niste exemple si jocul va fi si mai frumos
    Locul 1 si 2 sa promoveze direct
    Locul 3 - 4 sa joace baraj pentru promovare

    Locul 13 -14 sa retrogradeze direct
    Locul 12 - 11 sa joace baraj ca sa se poate salva in caz ca retrogradeaza

    Locurile 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 sa ramana in liga respectiva

    Ligile vor deveni mult mai puternice. Eu asa cred ca va fi cel mai frumos manager din lume

    Mecanica de transferuri sa ramana la fel ( adica sa iti poti cumpara jucatori doar de 5 stele si sa ii poti antrena )

    Va salut! sper sa va placa ce as vrea eu de la TOP ELEVEN

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Alexandru View Post
    Salut!

    De ce nu se implementeaza la TOP ELEVEN sa vedem si noi care este cea mai Puternica Liga din lume sa vad si eu la ce nivel se poate ajunge. Am prieteni care au nivel peste 45-50

    Mai trebuie sa se lucreze la mecanica, jocul sta foarte prost. Cum e posibil sa pierd cand cienva are calitate 60 si eu 74? si am avut moralul la maxim la prim 11 si stamina la fel. Faceti jocul sa fie mai real la skill.

    Interfata jocului e mult mai frumoasa acum si placuta. Asta e cel mai frumos

    Nota TOP ELEVEN

    Interfata jocului - nota 10
    Mecanica jocului - nota 3 ( cand se joaca un meci, nu se tine cont de echipa mai buna )
    Comunitatea jocului - nota 10

    Ar trebui sa se mai lucreze la Clasament si voi da si niste exemple si jocul va fi si mai frumos
    Locul 1 si 2 sa promoveze direct
    Locul 3 - 4 sa joace baraj pentru promovare

    Locul 13 -14 sa retrogradeze direct
    Locul 12 - 11 sa joace baraj ca sa se poate salva in caz ca retrogradeaza

    Locurile 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 sa ramana in liga respectiva

    Ligile vor deveni mult mai puternice. Eu asa cred ca va fi cel mai frumos manager din lume

    Mecanica de transferuri sa ramana la fel ( adica sa iti poti cumpara jucatori doar de 5 stele si sa ii poti antrena )

    Va salut! sper sa va placa ce as vrea eu de la TOP ELEVEN
    din pacate tu nu ai inteles esenta acestui joc, acest joc incearca sa fie cat mai real - adica sa reflecte o situatie reala - asa cum in "meciurile" reale exista si zile mai bune si zile mai proaste, cand jocul nu se leaga, cand jucatori nu reusesc mare lucru, asa si in acest joc, exista si momente dificile.

    faptul ca ai cea mai buna echipa nu iti garanteaza victoria, daca ar conta doar acest fapt, ce farmec ar avea jocul?

    si in realitate exista rezultate surpriza ("mingea e rotunda") si in acest joc exista rezultate surpriza

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    @ Liviu Alexandru

    Intr-adevar este frustrant sa pierzi cu un adversar mai slab, dar se mai intampla si cum spunea si colegul mai sus ofera realitate jocului. Toti cred ca am avut mai multe meciuri de genul. Legat de formatul campionatelor si de sistemul de promovare/ calificare in CL eu zic ca este foarte bine gandit si este destul de ok asa, si personal nu cred ca va suferi modificari curand.

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10
    nu omule in realitate sunt blaturi ca sa intelegi tu cum sta treaba.

    Eu joc FIFA pe official si un prieten de-al meu la fel. El joaca cu Real Madrid si eu cu Lincoln City daca ai auzit de aceasta echipa. Real Madrid are 5 stele si Lincoln City o stea

    De ce il bat ? Ca e Lincoln City mai buna ? Te las sa te gandesti si o sa iti dai seama

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10
    Am inteles acest joc. sa stii FLORIN SLANICEANU, aici trebuie sa bagi bani in joc ca sa fii cel mai bun. ATAT !

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    1. jocurile astea nu au legatura unul cu celalalt
    2. asta cu blaturile sa o spui lu mutu'
    3. am explicat si prima data, inceraca sa intelegi esenta jocului, restul e can-can
    4. ce vrei tu este ca jocul sa te lase sa castigi doar pe tine ca ai bagat bani reali (asta nu se poate deoarece sunt foarte multi cei care baga bani)
    5. oare de ce mai si pierde Barcelona meciuri? - o fi implicata in blaturi? (doar are cel mai bun lot)
    6. daca vrei un joc unde sa castigi doar tu, nu te opreste nimeni sa iti faci un astfel de joc, ....

  7. #7
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Alexandru View Post
    Am inteles acest joc. sa stii FLORIN SLANICEANU, aici trebuie sa bagi bani in joc ca sa fii cel mai bun. ATAT !
    gresit

    "bagatul banilor" nu iti garanteaza si succesul

  8. #8
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Quote Originally Posted by Liviu Alexandru View Post
    Am inteles acest joc. sa stii FLORIN SLANICEANU, aici trebuie sa bagi bani in joc ca sa fii cel mai bun. ATAT !
    Ti-o spun din proprie experienta nu conteaza bagatul banilor in joc cat conteaza cum joaca jucatorul, poti sa ai full impresar si adversarul sa aiba un jucator care poate face diferenta
    Last edited by PricopGeorgeCătălin; 02-22-2016 at 08:02 AM.

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10
    am echipa cea mai buna si tot pierd meciuri, moralul la maxim si stamina la fel. Deci jocul are mecanica foarte proasta !!!!

  10. #10
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Si eu sper ca pe viitor sa fie un clasament general sau cel putin pe servere ca sa-ti poti da seama cum stai in raport cu alti jucatori.

    Referitor la mecanica, am slabe asteptari cum ca s-ar schimba ceva, atata timp cat jocul inca reuseste sa aibe milioane de jucatori nu cred ca acest lucru o sa se schimbe prea mult.

    Da, anumite rezultate surpriza sunt incredibile iar unele chiar penale si nu-si iau rostul mai ales ca aici vb. de un joc unde teoretic nu ar trebui sa fie la fel de multe surprize ca si in viata reala.

    Despre interfata iti dau si eu dreptate, jocul e chiar frumos placut la fel si restul partilor de design pe care le are jocul.

    Cat despre sistemul de joc nu cred ca ar trebui schimbat deoarece ar avea un impact destul de major.

    In primul rand daca ai promova doar 2,3,4 echipe pe sezon ar create un deficit mai ales la nivelele mari si s-ar forma foarte greu campionatele si cupele deoarece ar fi mai putini jucatori.

    La fel, retrogradarea nu cred ca este o solutie deoarece te-ai trezit cu mai multe echipe abandonate.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 1 of 2 12 LastLast