Results 1 to 9 of 9
Like Tree10Likes
  • 2 Post By Ciprian Loloiu
  • 2 Post By PricopGeorgeCătălin
  • 1 Post By Ciprian Loloiu
  • 1 Post By Zaharia Cristian
  • 1 Post By Stefanut Stefanut
  • 1 Post By Liviu Alexandru
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: Licitatie cu un troll

  1. #1
    Newbie Ciprian Loloiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Bucharest / Romania
    Posts
    12

    Angry Licitatie cu un troll

    Ati simtit vreodata ca licitati pe acelasi jucator cu un oponent "fake" ? Un troll ? Un oponent controlat de TopEleven ?

    Ei bine, situatiile exista in realitate, iar eu unul, ma simt furat. Inteleg ca scopul celor de la T11 e sa faca bani, ca doar e un business, nu e un act de caritate... Insa asta mi se pare cam deplasat. Adica eu, (cumpartor de tokens sau nu), nu pot avea sanse egale la licitatii cu alti useri reali, pentru ca sunt situatii cand licitez impreuna cu un troll, controlat de cei de la T11.

    Azi am licitat pentru doi jucatori in diferite momente ale zilei, iar contralicitatia a venit de la acelasi user . Culmea ironiei e ca il cunosc (indirect, nu suntem prieteni pe FB, deci nu e nici in lista mea de prieteni la T11). A inceput sa joace inaintea mea, dar a abandonat jocul de ceva timp, insa echipa lui exista si ghitici ce ?! Face si transferuri in numele sau , si il lipsa lui A doua oara l-am abordat (printr-un amic) si l-am intrebat, daca a licitat contra mea . Stupoare ! Omul nu a mai jucat T11 de luni bune !. De altfel, se vedea din modul in care licita, ca nu e un user relal. Licita mereu dupa mine, desi eu licitam in ultima fraciune de secunda. Are bani putini si echipa buna. dar totusi isi permitea sa liciteze la totul sau nimic. Dupa ce am aflat cele relatate mai sus, m-am decis sa ma opresc din acest joc. Ma simt furat, ma simt frustrat. Si asta nu o mai poate repara nimeni.

    Mult succes in continuare si fiti vigilenti, ca daca ajungeti sa bagati macar un leu din banii vostri munciti, ce am povestit eu mai sus este echivalentul unui furt. Daca jucati doar de placere, fara a pune bani, poate mai e de trecut cu vederea... Pana la urma pe banii lor fac ce vor. Dar pe banii nostri, avem, dreptul sa ne revoltam!.
    In fotbal totul este complicat de prezenta echipei adverse.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Eu sincer nu cred asta, deci la capitolul asta chiar m-am interesat si nu e asa. Nu exista BOTI.

    Eu licitez cu aceleasi persoane de ani de zile deci asta nu mi se pare ciudat deloc.
    Ai niste poze, conversatii prin care sa dovedesti asta? Deoarece astea-s niste chestii destul de serioase si chiar m-as interesa mai departe pentru tine la Nordeus daca chiar este asa.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie Ciprian Loloiu's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Bucharest / Romania
    Posts
    12
    Mai, print screen n-am facut, si nici discutia telefonica n-am inregistrat-o .... Dar acuzele raman si cred cu tarie ce am spus mai sus.
    In oricecaz, nu pentru mine, ca eu am decis deja ce vreau sa fac, ci pentru voi, ceilalti care jucati inca, intreaba de situatie daca este sau nu reala ! Un punct de vedere oficial ar fi bine venit, Crede-ma ca sunt o persoana integra, nu bat campii, nu creez diversiuni si imi asum cele spuse!
    Valentin Nicolae likes this.
    In fotbal totul este complicat de prezenta echipei adverse.

  4. #4
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Ciudata chestie, totusi nu am mai auzit pe altii sa zica ca liciteaza cu BOTII, adica toata echipele de boti care le-am vazut au jucatori intre 30 si 32 de ani.
    Valentin Nicolae likes this.

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Da , zice bine . Stiu pe cineva care si-a dezactivat contul de facebook , si mai poate intra pe contul lui de top eleven , ceea ce nu se poate . Se uita la meciuri , face schimbari , sustine , cumpara jucatori de la impresar .. chestia pe care nu poti sa o faci cu contul de facebook inchis
    Valentin Nicolae likes this.

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    10
    Jocul asta nu este real deloc , nu am vazut vreodata sa dea vreun jucator auto-gol sau sa isi dea tricoul jos sa primeasca galben , sau sa protesteze , ce sa mai zic de stadion " peste 250K locuri " NU ESTE REAL !
    Valentin Nicolae likes this.

  7. #7
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Liviu Alexandru View Post
    Jocul asta nu este real deloc , nu am vazut vreodata sa dea vreun jucator auto-gol sau sa isi dea tricoul jos sa primeasca galben , sau sa protesteze , ce sa mai zic de stadion " peste 250K locuri " NU ESTE REAL !
    si crezi ca exista un joc de acest tip care sa fie real?
    Valentin Nicolae likes this.

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Liviu Alexandru View Post
    Jocul asta nu este real deloc , nu am vazut vreodata sa dea vreun jucator auto-gol sau sa isi dea tricoul jos sa primeasca galben , sau sa protesteze , ce sa mai zic de stadion " peste 250K locuri " NU ESTE REAL !
    Liviu daca ar baga in joc ce-ti doresti tu s-ar strange si mai multa ura catre joc. Eu unul chiar nu-mi doresc ca si jucatorii mei sa primeasca galben pentru ca-si dau jos tricoul.

    Cum a zis si Florin, nu exista niciun joc care sa-ti ofere ce-ti doresti tu, nici macar FIFA care teoretic e mult mai aproape de realitate.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #9
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Topic inchis si se poate redeschide la cererea lui Ciprian Loloiu deoarece se pare ca s-a deviat de la subiectul original al topicului.

    Daca doriti sa discutam mai mult pe aceasta tema doar deschideti un topic nou. Multumesc!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook