Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 65
Like Tree84Likes

Thread: Sezonul 80 - Sunteti gata?

  1. #21
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Va multumesc pentru sfaturi !!!!!
    Pana in momentul de fata am reusit sa adun acesta echipa dar din pacate nu prea ies asa des jucatori de 18-19 ani de 5 stele in general sunt de la 4 stele in jos(cu acesta varsta) si cand apar e o bataie pe iei ( aseara am licitat pana in runda 31 cu unu si l-am lasat balta pentru ca trebuia sa plec)
    Rezultat de licitatii ( 3 jucatori doar unul reusit -total 90 tokeni risipiti )
    Insa pana in optimile cupei am timp sa iau un Aml si St 5 stele si sa dezvolt echipa
    Pentru tactica ii multumesc lui florian slaniceanu si sper sa nu se supere ca i-am furat ideea dar da rezultate (2-0,3-0,9-0)

    Doua nelamuriri :
    1.Pretul biletelor influenteaza afluenta spectatorilor si daca da in ce masura ?
    2.Primele de joc dau rezultate sau nu ?

    Concluzie din acest sezon ( transferurile se fac la sfarsitul sezonului nu la inceput ) Sezonul 80 - Sunteti gata?-investitie.jpg

  2. #22
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Va multumesc pentru sfaturi !!!!!
    Pana in momentul de fata am reusit sa adun acesta echipa dar din pacate nu prea ies asa des jucatori de 18-19 ani de 5 stele in general sunt de la 4 stele in jos(cu acesta varsta) si cand apar e o bataie pe iei ( aseara am licitat pana in runda 31 cu unu si l-am lasat balta pentru ca trebuia sa plec)
    Rezultat de licitatii ( 3 jucatori doar unul reusit -total 90 tokeni risipiti )
    Insa pana in optimile cupei am timp sa iau un Aml si St 5 stele si sa dezvolt echipa
    Pentru tactica ii multumesc lui florian slaniceanu si sper sa nu se supere ca i-am furat ideea dar da rezultate (2-0,3-0,9-0)

    Doua nelamuriri :
    1.Pretul biletelor influenteaza afluenta spectatorilor si daca da in ce masura ?
    2.Primele de joc dau rezultate sau nu ?

    Concluzie din acest sezon ( transferurile se fac la sfarsitul sezonului nu la inceput ) Click image for larger version. 

Name:	investitie.jpg 
Views:	15 
Size:	100.9 KB 
ID:	67849
    1. pretul influenteaza: daca e prea mare pretul, ai putini spectatori - si pierzi din bonusul de posesie oferit, putini spectatori inseamna si putine incasari
    trebuie sa gasesti pretul astfel incat sa ai stadionul aproape plin. (eu daca am stadionul plin, maresc cu 1 pretul biletului)
    2. in general dau rezultate - eu incerc sa pun prime maxime la meciurile grele, nu joc niciodata fara prima, in rest ma orientez

    3. nu fac niciodata transferuri la sfarsit de sezon, in general fac transferuri in a 2 saptamana de joc (in prima saptamana e bataie mare pe jucatori iar in 3si 4 deja e tarziu). ideal ar fi sa mergi la licitatii dimineata (orele 6 - maxim 8, atunci e mai liniste, nu licita niciodata peste nivelul 10 - nu se merita, nu licita seara dupa ora 18 - e foarte aglomeratie)

    daca ai probleme la licitatii si doresti sa investesti tokeni, atunci e mult mai convenabil sa cumperi jucatori de 4 stele de 18 ani si apoi sa cumperi pachete verzi si sa bagi antrenamente in ei la greu si astfel sa ii dezvolti de la 4 la 5-6 stele, un jucator de 4 stele ajunge usor la 6 stele daca bagi in el maxim 100 pachete verzi.
    ATENTIE MARE LA ANTRENAMENTE: pentru a avea randament mare la dezvoltarea jucatorilor - foloseste versiunea veche a jocului http://www.topeleven.com/play-old/ ,dupa ce incarci jocul cu versiunea veche , mergi la antrenament, fixezi intensitatea antrenamentului la dificil (doar pentru jucatorii care vrei sa ii dezvolti si apoi faci cu ei doar meciuri de antrenamentSezonul 80 - Sunteti gata?-antrenament.jpg

    atentie la antrenamente - daca un jucator de 18 ani face un meci de antrenament la intensitate dificil si in urma unui astfel de antrenament nu castiga minim 60 de puncte la un astfel de antrenament, renunta la un astfel de jucator - nu e de calitate

    4. stil de joc - avand aceeasi asezare eu joc astfel: cand joc acasa: atac puternic/joc pe flancuri/pase mixte/faracontraatacuri. presing avansat/deposedare normala/marcaj zonal si activ la ofsaid. pun sageti de atac si la fundasii laterali.

    cand joc in deplasare sau cand adversarul este mai bun decat mine: aparare puternica/pe flancuri/mixte sau lungi/fortare contraatac. presing avansat/deposedare dura/zonal si ofsaind.

    din ce am sesizat eu: atacul puternic nu prea merge cu fortare contraatacuri, apararea om-om nu merge cu ofsaidul, apararea puternica este mai buna decat atacul puternic

    Spor la joc si succes!
    Last edited by florian slaniceanu; 06-02-2016 at 02:05 PM.
    madflo19 and Adam Andrei like this.

  3. #23
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    WTF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Am intrat pe adresa data de tine florine si iti multumesc din inima !!!!!
    Ma simt furat diferenta de preturi pentru tokenuri sau mai bine spus cate tokenuri obtii cu aceeasi bani e IMENSA(ma refer la FB si site) !!!!

  4. #24
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    2 victorii usoare azi, una chiar prin neprezentarea echipei adverse.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #25
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Sezonul 80 - Sunteti gata?-fgg.png

  6. #26
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    WTF !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Am intrat pe adresa data de tine florine si iti multumesc din inima !!!!!
    Ma simt furat diferenta de preturi pentru tokenuri sau mai bine spus cate tokenuri obtii cu aceeasi bani e IMENSA(ma refer la FB si site) !!!!
    pai daca nu ai spus unde joci, ca iti explicam.

    jocul se poate juca pe platforma de facebook sau pe platforma topeleven, oferta de tokeni este mult mai slaba pe facebook.

    cine doreste tokeni sa mearga pe platforma topeleven si sa cumpere acolo (chiar si ofertele de tokeni gratuite sunt mai multe pe platforma topeleven)

    pe platforma topeleven exista 2 variante:
    - varianta veche de joc http://www.topeleven.com/play-old/
    - varianta noua de joc http://www.topeleven.com/play/
    Adam Andrei likes this.

  7. #27
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    referitor la sezon:
    - out din cupa chiar din preliminarii
    - ucl - 2 victorii
    - campionat 2 victorii si un egal muncit

  8. #28
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    La mine in casa e doliu in seara asta .Am fost eliminat din cupa cu scorul general de 4-4
    l-am batut acasa la el cu 2-0 si am luat bataie acasa cu 4-2 (2-2 in minutul 68 ) diferenta de echipa 85% 5* eu 63 % 4* el tactica lui 4-3-3 ,dr dc dc dl mc mc mc st st st , a adus 2 suporteri la meci eu nu am fost prezent dar totusi cum naiba a facut sa ma bata ?

  9. #29
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    La mine in casa e doliu in seara asta .Am fost eliminat din cupa cu scorul general de 4-4
    l-am batut acasa la el cu 2-0 si am luat bataie acasa cu 4-2 (2-2 in minutul 68 ) diferenta de echipa 85% 5* eu 63 % 4* el tactica lui 4-3-3 ,dr dc dc dl mc mc mc st st st , a adus 2 suporteri la meci eu nu am fost prezent dar totusi cum naiba a facut sa ma bata ?
    bun venit in club!

    se intampla destul de des sa apara niste rezultate total inexplicabile, nu ai ce face, asta e jocul, toti am patit asta (sau aproape toti)
    madflo19 and Adam Andrei like this.

  10. #30
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Momentan spre bucuria mea am castigat toate meciurile, maine am unul mai greu in campionat iar cel din CL nu ar trebui sa fie mare lucru, ma astept sa castig si acolo desi o sa joc contra locului 1.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast