Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68
Like Tree113Likes

Thread: SEZONUL 83 - Sunteti gata?

  1. #1
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783

    SEZONUL 83 - Sunteti gata?

    MULŢUMIM
    tuturor celor care au fost alături de noi în sezonul precedent şi un călduros

    BINE AŢI VENIT
    în noul sezon!

    Înainte să începem avem câteva întrebări pentru voi:

    Ce aţi învăţat din sezonul precedent?
    Pe ce loc v-aţi clasat sezonul trecut?

    Care este nivelul actual?
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon?
    Ce doriţi să schimbati?
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon?

    BAFTA!

    florian slaniceanu likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    salutare baieti!

    dupa cum ati observat sezonul nou incepe cu o schimbare majora la forum - datorita unor erori, a fost dezactivata posibilitatea de a te loga prin contul de facebook - logarea se poate face doar direct prin introducerea numelui de utilizator si a parolei (asta pentru cine le mai tine minte)

    in sezonul nou am ca obiectiv schimbarea intregului lot - sper sa reusesc sa potrivesc o echipa puternica

    succes tutulor!
    madflo19 likes this.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    1
    Salutare!
    Am ajuns la nivelul 4, pot spune ca m-a prins jocul, e chiar ok.
    Tinta ar fi castigarea CL, dar si promovarea in urmatorul esalon!


    Ce intrebare as avea: o data cu trecerea la nivelul 4 s-a deblocat tratatibele directe club la club. Cum pot pune, de exemplu, un jucator de vanzare acolo?
    Si tokenii aceia vin la mine-n casierie?

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by halandala View Post
    Salutare!
    Am ajuns la nivelul 4, pot spune ca m-a prins jocul, e chiar ok.
    Tinta ar fi castigarea CL, dar si promovarea in urmatorul esalon!


    Ce intrebare as avea: o data cu trecerea la nivelul 4 s-a deblocat tratatibele directe club la club. Cum pot pune, de exemplu, un jucator de vanzare acolo?
    Si tokenii aceia vin la mine-n casierie?
    salutare si mult succes in continuare!

    legat de negocieri - jucatorii care apar acolo sunt selectati automat de catre server atunci cand sunt aproape de a ajunge la nivelul de 6 stele. daca un jucator de 5 stele mai are nevoie doar de 1 punct (4% pe sistemul nou) pentru a ajunge la 6 stele, atunci este trecut automat in acea lista de negociere, tu nu poti sa oferi jucatori, doar daca jucatorii tai ajung la nivelul necesar (vezi explicatia de mai sus) atunci jocul ii trece automat in acea lista.

    referitor la tokeni - NU , acei tokeni nu ajung la tine, de exemplu daca un jucator este la negociere si apare ca este necesar 8 tokeni, atunci acei 8 tokeni ii ia jocul, pentru a primi si tu tokeni, cel care ofera trebuie sa plateasca mai mult astfel:

    - jucator de la negociere este la 8 tokeni - daca se ofera 11 tokeni - jocul ia 8 si tu primesti 1
    - daca se ofera 14 tokeni - jocul ia 8 si tu primesti 2, etc

    de aceea atunci cand un jucator al tau ajunge pe lista de negociere si cineva este interesat de el, vei primi automat mesaj cu oferta pe care ai primito iar tu poti sa refuzi oferta, poti sa o accepti sau poti sa fixezi un pret de vanzare (adica ceri mai mult decat s-a oferit) si daca celalt e de acord va platii mai mult si astfel vei primi si ceva tokeni
    halandala and madflo19 like this.

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Nivel-5
    Nivel antrenament 43
    Sezonul trecut- Campionat-1 CL-2 Cupa-3
    Obiectiv-tripla
    Buget-mult prea mult decat ar trebui (
    Ce as dori sa schimb-Cu toate ca ieri la pranz inca spuneam ca nu schimb nimic pana seara am vandut 10(9 din primul 11) jucatori si azi dimineata am luat alti 10 (((( si cu ocazia asta am schimbat complet tactica din 4-2-3-1 pe care il practicam de 2 sezoane am trecut pe 4-4-2
    Ce am invatat sezonul trecut -nu poti castiga tot timpul pt ca este un joc de manager tu cumperi jucatorii ii antrenezi ii pui in anumite pozitii dar ceea ce se intampla pe teren tine doar de iei si de server !!!!!
    Bafta tuturor

    p.s.Inceput cu dreptul 4-0

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Nivel 10
    Nivel antrenament 47
    Sezonul trecut- Campionat 2
    CL nu am participat pt prima oara, dupa nivelul 1
    Cupa- sferturi de finala
    Obiectiv - Avand in vedere ca sunt in primul rand la surprizele oferite de server, nu imi stabilesc obiectiv, doar sa obtin cat mai multe victorii.

    Bafta la toti!

  7. #7
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Nivel actual 9 - sezonul trecut am reusit tripla incoronare, sezonul acesta nu am cumparat decat 3 jucatori, un mc un aml si un amr, obiectivul este tripla din nou, insa nu cred ca voi reusi pentru ca am adversari destul de grei. Bafta tuturor in noul sezon si astept sa va vad cum va descurcati
    florian slaniceanu likes this.

  8. #8
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Victorie ieri si azi in cupa 4-0 si 6-0 cu un adversar slabut
    florian slaniceanu likes this.

  9. #9
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Zaharia Cristian View Post
    Victorie ieri si azi in cupa 4-0 si 6-0 cu un adversar slabut
    fereste liniaaaa - vine sefu' Cristian - a stat a dospit echipa timp de 2-3 sezoane si acuma vine si rupe tot

    succes in continuare tutulor

  10. #10
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    fereste liniaaaa - vine sefu' Cristian - a stat a dospit echipa timp de 2-3 sezoane si acuma vine si rupe tot

    succes in continuare tutulor
    E belea mareeeee ). Astazi 3-0 in campionat si 2-2 in ucl, problema este ca cei din ucl au un sezon mai mare ca mine.
    florian slaniceanu likes this.

Page 1 of 7 123 ... LastLast