Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
Like Tree4Likes

Thread: Cum sa iti cresti sansele sa castigi Cupa, CL si Campionatul (tripla).

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281

    Cum sa iti cresti sansele sa castigi Cupa, CL si Campionatul (tripla).

    Thread-ul se adreseaza celor care nu arunca cu bani pe tokeni si nici nu se dau inapoi de la "umblatul cu ocaua"(inspiratie de pe forum).

    Threadul se refera la ultima zi din sezon, adica 28, cea mai importanta zi de pregatire pentru tripla.

    Extragerile din cupa se bazeaza pe media primilor 14 jucatori in ordinea calitatii,cu cat media este mai mica cu atat ajungi intr-o cupa mai slab valorica(maxim nivelul tau), asa ca este nevoie sa ai cel putin 4 jucatori cat mai slabi in echipa (o stea) pe care ii porti sezon de sezon cu tine, eu mereu incerc ca la sfarsitul sezonului sa pastrez in echipa 9 jucatori de 6-7 stele iar restul 5 sunt de o stea, adica in total 14 jucatori, nu reusesc de fiecare data pentru ca nu ma pot decide pe care sa-l vand la impresar , toti avand 7 stele.

    Folosind versiunea veche a jocului poti sa vezi ce medie are echipa ta comparativ cu alte echipe de nivelul tau. In noul sezon cumperi jucatorii de care ai nevoie, chiar daca nu reusesti primele 2 meciuri din cupa le poti castiga cu cei 2 de o stea.

    Atentie sa ai semnate toate contractele >2 ani, daca nu, vei primi in mod automat jucatori batrani de 3 stele care iti vor creste media , si completa formatia pana la 14 jucatori cu contracte semnate, iar in secunda urmatoare se fac extragerile.

    Extragerile din CL si din campionat posibil sa se bazeze pe media tuturor jucatorilor din echipa, dar nu mai conteaza daca aplici metoda de mai sus .

    Exemplu pozele de mai jos
    Cum sa iti cresti sansele sa castigi Cupa, CL si Campionatul (tripla).-medie-echipa.jpg
    Cum sa iti cresti sansele sa castigi Cupa, CL si Campionatul (tripla).-contracte.jpg


    Jucatorii din chenarul verde nu participa la calculul mediei pentru extragerile din Cupa . Jucatorii din chenarul rosu(primii 14 ca si valoare) participa la calculul medie pentru Cupa. Media afisata este pentru intregul lot.
    Sper sa va fie de folos si sa fiti avantajati de extrageri.
    Succes!
    Last edited by ronnymvc; 04-01-2017 at 09:18 PM.
    missing T11 old form

  2. #2
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Nu mai este valabila jmecheria cu cei mai buni 14 jucatori,acum depinde ce adversari vei avea in toate competitiile de cei mai buni 11 jucatori
    Daca calitatea primului 11 este f scazuta vei avea adversari slabi,adica,prima zi a sezonului am calitate in jur de 70% (7,8 jucatori de 6* restul de 1*)
    In cupa si in ch l am 5-6 echipe 75%-85% (astea sunt cele mai "bune")restul intre 30% si 70%
    In campionat am o echipa de 70% si restul 11%-45%

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Nu stiu daca mai este valabila sau nu, dar am inceput cu 11 jucatori de 6 stele si 4 de 1 stea, iar in cupa am adversari de 70- 85%, eu avand >100%
    missing T11 old form

  4. #4
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by ronnymvc View Post
    Nu stiu daca mai este valabila sau nu, dar am inceput cu 11 jucatori de 6 stele si 4 de 1 stea, iar in cupa am adversari de 70- 85%, eu avand >100%
    Si asta ce inseamna?😁

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Cred ca inca este valabila , altfel primeam adversari de valoare 100%, la primii 11 jucatori, nu? In cazul tau ... media este mult mai mica daca ramai cu mai putini titulari, o duci la extrem.
    Last edited by ronnymvc; 04-06-2017 at 05:33 AM.

  6. #6
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Cupa sa schimbat de cateva sezoane,cel mai probabil au umblat si la treaba cu cei mai buni 14 jucatori din moment ce este mai accesibil acum avand +/- 1 lvl
    In celelalte competitii multa lume se plange ca joaca in ch league +1lvl,eu de cand fac asta am numai adversari de nivelul meu si -1lvl,o singura data am avut +1 ch league,cand nu am dat nici un jucator din primul 11,de campionat nu mai vorbesc,adversari cu 30%-40% calitate....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  7. #7
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Salutare,

    Eu nu inteleg o chestie, de 3-4 sezoane fac chestia asta, am calitatea echipe undeva la 50% cu jucatorii de 1-2 stele titulari la sf sezonului si primesc adversari super tari in toate cele 3 competitii, care-i faza?

    Mersi si bafta all!

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Quote Originally Posted by StarlingCF View Post
    Salutare,

    Eu nu inteleg o chestie, de 3-4 sezoane fac chestia asta, am calitatea echipe undeva la 50% cu jucatorii de 1-2 stele titulari la sf sezonului si primesc adversari super tari in toate cele 3 competitii, care-i faza?

    Mersi si bafta all!
    Nu stiu daca are logica si pentru tine dar in logica mea 50% este o medie de 3 stele , accesibila oricarei echipe de nivelul tau. Personal evit o astfel de medie. In schimb o medie de 2 stele , sub 40%, nu se poate obtine decat cu jucatori pastrati din sezoanele anterioare, asa ca mereu incerc sa am media de 2 stele la sfarsitul sezonului. Din cate am concluzionat functioneaza si la 14 jucatori(cazul meu) si la mai putini. Chiar daca au fost facute schimbari ... metoda inca functioneaza, profita de ea cat mai mult.

    PS: pt madflo...in campionat am o singura echipa de 3 stele si restul de 2 ... aici cred cred se ia media tuturor jucatorilor.(la mine fiind mai mica decat a primilor 14)

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    Quote Originally Posted by ronnymvc View Post
    Nu stiu daca are logica si pentru tine dar in logica mea 50% este o medie de 3 stele , accesibila oricarei echipe de nivelul tau. Personal evit o astfel de medie. In schimb o medie de 2 stele , sub 40%, nu se poate obtine decat cu jucatori pastrati din sezoanele anterioare, asa ca mereu incerc sa am media de 2 stele la sfarsitul sezonului. Din cate am concluzionat functioneaza si la 14 jucatori(cazul meu) si la mai putini. Chiar daca au fost facute schimbari ... metoda inca functioneaza, profita de ea cat mai mult.

    PS: pt madflo...in campionat am o singura echipa de 3 stele si restul de 2 ... aici cred cred se ia media tuturor jucatorilor.(la mine fiind mai mica decat a primilor 14)
    salut.deci sa inteleg ca tu ai echipa de 6-7 stele si joci cu aia de 2 stele??..asta in campionat?..ma gandesc ca in cupa ajungi in finala fara gol primit??iar in cl...esti cel putin un nivel mai mare decat toti??corect?

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    281
    Quote Originally Posted by Fllo Cristea View Post
    salut.deci sa inteleg ca tu ai echipa de 6-7 stele si joci cu aia de 2 stele??..asta in campionat?..ma gandesc ca in cupa ajungi in finala fara gol primit??iar in cl...esti cel putin un nivel mai mare decat toti??corect?
    Doar in campionat sunt echipe de maxim 3 stele in prima zi , dar toate lvl-ul meu. Insa in cupa si CL sunt aprox 70% lvl meu si restul -1 lvl, nu tin minte sa fi jucat vreo finala cu echipe cu lvl mai mic.Sezonul trecut , in cupa, am jucat numai contra echipelor cu lvl meu.Sezonul asta la fel, pana acum.

Page 1 of 2 12 LastLast