Results 1 to 10 of 10

Thread: Kupa Eşleşmeleri hakkında öneri

Rookie

Kupa Eşleşmeleri hakkında öneri

Merhaba Arkadaşlar,

Kupa eşleşmelerinde üst seviyelerde takımlarla karşılaşmaktan dolayı hepimiz şikayetçiyiz. Oyun kendince bir mantık kurup kupanın amacının seviyelere bakılmadan eşit güçlerde takımları karşılaştırıp taktiği iyi olanın kazanacağı bir kupa olduğunu söylüyor. Teorikte mantıklı gibi görünse de uygulamada elimizde hüsrandan başka bir sonuç kalmıyor. Herkes biliyor da bu durumları ben oyun yöneticileri anlamaz belki diye yine açıklayayım, ondan sonraki paragrafta çözüm önerisi sunacağım.

Şimdi mesela benim takımımdaki en iyi 14 oyuncunun güçlerinin ortalaması %90 olsun ve ben 14. seviye olayım. Oyun kupa eşleşmelerinde eşit güçlerde takımlar olması adına sezon başlangıcında en iyi 14 oyuncusu benimle aynı yani %90 olan ama 17. seviye olan oyunla ilgilenmediği için bu sonuç ortaya çıkan biriyle eşleşmemi sağlıyor. Tamam sezon başında güçlerimiz aynıydı. Ama her seviyede güçlerin %20 azaldığını dikkate alırsak bana %90 görünen güç o adam için aslında %30. Ve bu kişi oyunla ilgilenmeyen birisi. Ama sezon başladıktan sonra bu adam olur da oyuna dönerse? Bu kişi kendisine göre %90 olan bir oyuncu alırsa? Bana karşı %150 lik bir oyuncu almış olacak! Ve her sezon bu tiplerle karşılaşıyoruz. Her sezon birileri yüksek seviye olmasına rağmen sezon başında bizimle aynı güçte görünüp sonradan birkaç 5 yıldızlı kötü oyuncu transfer etseler bile bize karşı o oyuncular dünya klası oluyorlar! Adam sene başında %30 la başlıyor ve bu takımı %90 yapmak için çok kolay bir şekilde %90 lık oyuncular satın alıyor ve ortalamasını kendine göre %90 a ama bana göre %150 ye çıkarıyor! Güçler aynı olsun da taktikler konuşsun dediğiniz bir turnuvada bu akıl alır bir şey değil! Ben nasıl %90 la %150 lik bir adama karşı mücadele edeceğim? Hem de güçlerin aynı olması gereken bir platformda ? Her neyse ben çözüm önerimi sunayım belki dikkate alırlar.

Ben kupada eşleştirmeler yapılırken yine güçlere bakılması taraftarıyım. Güçler hep yakın olmalı hatta seviyeler de farklı olabilir. AMA eşleşmeler yapılırken tek bir açıdan değil herkes kendi seviyesine göre değerlendirilmeli. Yani ben kendi seviyem için %90 gücündeysem, üst seviye veya alt seviye %90 güçte birileriyle eşleşeyim. Bu kişi şu anda benden 1 seviye yüksekse kupa maçı için bana %110 gelecekti ama benim bahsettiğim sistemde bu kişi bana %90 olacak sadece kupa maçlarında. Yani kupada seviyeler farklı bile olsa herkes kendisine nasıl görünüyorsa derecesi herkese öyle gözükecek ve maçlar ona göre oynanacak. Başka bir deyişle kupada seviye kavramının ortadan kaldırıldığı bir sistem olacak bu. 5. seviye kendisi %80 olan bir takım 45. seviye ve yine kendisine(45. seviye) göre %80 olan bir takımla eşleşecek. Ve bu iki insan kupa maçları için eşit güçte sayılacaklar. 45. seviye olan 5. seviye olana karşı da %80 görünecek. (%880 değil) Umarım kendimi tam ifade edebilmişimdir. Genel anlamda seviyelerin ortadan kaldırılıp herkesin kendi seviyesinde % kaç güçte görünüyorsa herkese de o güçte görünmesi üzerine kurulu bir sistem. ( Yanlış anlaşılmasın sadece kupa maçları için geçerli bu olay. Normalde tabi ki bir üst seviyem kendisi %60 sa bana %80 gözükecektir.)

Bu sayede sezon başladıktan sonra oyuna dönüp aniden kendi seviyesi için normal denebilecek ama rakipleri için dünya starı olacak oyuncuları almak engellenmiş olacaktır. Kupa çok daha adil bir turnuva olacaktır.

Biliyorum, bu bahsettiğim mesele çok köklü değişiklik isteyen bir mesele ama bu haksızlıklara bir DUR denilebilmeli.

Teşekkür ederim.

Apprentice
    Benim kupa maçında öyle ben 6.seviyeyim 40.seviyede oyuncu var. güçler eşit gibi görünsede worldClas değeri yüksek.dediğin gibi oyuna döndüğünü düşün.Gözlemciden alacağı oyuncuyu düşün 40.seviyenin.Buseneki eşleşme her zamankinden daha kötü.Hersezon dahada kötü oluyor kademeli olarak .

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Ahmet T. Öncü View Post
    Benim kupa maçında öyle ben 6.seviyeyim 40.seviyede oyuncu var. güçler eşit gibi görünsede worldClas değeri yüksek.dediğin gibi oyuna döndüğünü düşün.Gözlemciden alacağı oyuncuyu düşün 40.seviyenin.Buseneki eşleşme her zamankinden daha kötü.Hersezon dahada kötü oluyor kademeli olarak .
    6. seviye ile 40. seviye bu eşleşmeyi bir kez de buraya fotoğraf olarak atarsan sevinirim.

Rookie
    Ben genelde üç dört seviye yukariyla eslesiyirum 6 ile 40 çok fazla oyun sacmalamis resmen

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rookie
    Birde tavsiye olarak kupa eslesmelerinde önce takımınızı zayif değil güçlü gösterin çünkü kupanin mantığı zayif takımlarla gucluleri eslestirip sürpriz kovalamak tıpkı türkiye kupası gibi

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rookie
    Bıktım her sene üst seviye ile eşleşmekten bir kere de alttan gelsin bütün takımlara baktım alttan gelen yok çok saçma artık bende yedekleri 1 yıldızlı tutacağım enayimiyim yeni sezona başlangıç olarak böyle yapacağım yine üst seviye gelirse demek bu oyun art niyetli her sezon da olmaz ama

Rookie
    Ada'm bir transfer yapsa bana göre 6 yıldız bir iki geliştirse 7 yıldız hatta iki seviye yukarıdan var 8 yıldızlı iki sezon önce 3 seviye üstten takıma kaptırdım finalde ne kıyak Ada'm 3 seviye nedir be ayıp resmen oyunun açığı keşke baştan anlasaydım ben rastgele diye düşünüyordum demek oyunun açığıymış yedekler full 1 yıldız Ada'm 3 kupanın 2 sini almıştı diğerinde final Fuzuli oyun

Rookie
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    6. seviye ile 40. seviye bu eşleşmeyi bir kez de buraya fotoğraf olarak atarsan sevinirim.
    40. seviye ama alt seviyelerden takım devralmıştır. 40. seviye olarak gözükür

Rookie
    Ben galiba ne demek istediğimi tam anlatamamışım olay çok farklı konulara gitmiş

Rookie
    Ben de tam bu federasyonlarda olduğu gibi levele değil yıldıza bakılması gerektiğini belirtmiştim 1 gün sonra federasyonlarda çıktı kupada da aynı sistem olması gerektiği taraftarıyım

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi