Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
Like Tree5Likes

Thread: Token: Yoksa ülkeler arasi farkli muamele mi var?

Newbie
    Quote Originally Posted by followyourdreams View Post
    Umarım eşitliği en kısa sürede saglarlar. Eğer bir ülkenin oyuncularını başka ülkenin oyuncularına ezdireceklerse, bu altın yumurtlayan tavuğu kesmek olur. Bizi en fazla bir kere öperler.
    Kesinlikle öyle... Eşit şartlarda değiliz...
    Bilinmesi gereken biz öpersek yanağıda alırız....

Rookie
    Bunu bir şekilde, en tepedeki noktaya aktaracağım. Utanç verici bir şey bu.
    urfetandes likes this.

Rookie
    Quote Originally Posted by urfetandes View Post
    Alamazsın.... Düşün sonucunu bildiğin maçı izlemekne kada keyf verir...
    Oyunda Rakibin Türk oyuncuysa eşit şartlarda oynuyorsun demektir... Değilse şikeli maçtır...
    Gerçekten de sonucunu bildiğimiz maç haline geliyor. Maça bir kaç sıfır yenik başlıyoruz. Tam bir delilik hali bu.

Rookie
    Nordeus Support Team
    April 28, 2017, 03:45 +0300
    Hello Manager,

Thank you for contacting us!

This matter has already been addressed by one of our agents in the request [265404].

We understand the urgency of this issue for you but sending us several requests about the same topic it will actually slow the service. We kindly ask you for your understanding and we will get back to you in your original request shortly.

Thank you for your understanding.
    Yılmaz Kurban
    April 28, 2017, 00:16 +0300
    Hi. I'm turkish player. I can buy token 381 Turkish Lira (more than 100 USD) : just 1.031 Token.

Other countries players can buy token more than cheap. Is that fair?
    From Nordeus Support Team.

Rookie
    KORKUNÇ.................
    Bu tartışmayı ingilizce forumda açmıştım.

Ve gelen cevap: (Hazır mısınız?) (Duymak istediğinizden emin misiniz?)

Quote Originally Posted by Bunzo View Post
    In Norway ....

99.99 euro gets you 1950 tokens
    49.99 euro gets you 900 tokens
    19.99 euro gets you 325 tokens

Arkadaşlar, burası Norveç....
    TEK KELİMEYLE UTANÇ VERİCİ.

Antonio Gustavo Hernandez
    Guest
    Quote Originally Posted by heraklit View Post
    KORKUNÇ.................
    Bu tartışmayı ingilizce forumda açmıştım.

Ve gelen cevap: (Hazır mısınız?) (Duymak istediğinizden emin misiniz?)

Quote Originally Posted by Bunzo View Post
    In Norway ....

99.99 euro gets you 1950 tokens
    49.99 euro gets you 900 tokens
    19.99 euro gets you 325 tokens

Arkadaşlar, burası Norveç....
    TEK KELİMEYLE UTANÇ VERİCİ.
    İngilizce forumda buna cevap yazdım ama burada da belirteyim. O fiyatlar sadece Norveç için geçerli ve Nordeus ile alakalı değil. Tamamen Norveç'in politikaları ya da Apple veya Google'ın Norveç'teki satış politikaları ile alakalı.
    Last edited by Antonio Gustavo Hernandez; 04-28-2017 at 08:36 AM.
    heraklit likes this.

Rookie
    Quote Originally Posted by Antonio Gustavo Hernandez View Post
    İngilizce forumda buna cevap yazdım ama burada da belirteyim. O fiyatlar sadece Norveç için geçerli ve Nordeus ile alakalı değil. Tamamen Norveç'in politikaları ya da Apple veya Google'ın Norveç'teki satış politikaları ile alakalı.
    Prices are same in most of the countries on Android. It only differs in some countries, such as Turkey and India, on IOS because of the Apple sales policy not because of Nordeus.

1031 Tokens = 269 TL on Android

1031 Tokens = 369 TL on IOS.

I was buying tokens and playing the game on Android, watching videos on Apple.
    Bu da apayrı bir mesele. Buna bir açıklık getirilmemesi çok fena. Birilerinin her halukarda bir şekilde avantajlı koşullarda oyuna başlaması, oyundan kaynaklı tüm heyecanı öldürüyor.

Bir de ben bu işin Norveç ile sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Bazı Avrupa ülkelerinde 100 avroya Norveç gibi 1950 token olmasa da 1350 token verdiğini düşünüyorum. Biri çıkıp bunu dese problem kalmayacak.

Burada Nordeus'dan mesele kaynaklanmıyor demek bence bir yanılgı. Şu nedenle: Nordeus, oyunu adil bir şekilde kurmalı. Nasıl mı? Norveç, vergi avantajının olduğu bir ülke mi? Ya kendi fiyatını yükseltecek ya da bir şekilde algoritmasını ona göre kuracak. Eminim binbir türlü yolu vardır. Yani oyunu adil kurmalı. Norveçli ya da diğer Uzakdoğu yahut Afrika veyahut bir takım Avrupa ülkelerinin benden bir kaç adım önde oyuna başlaması asla izah edilemez. En azından eşitlik ve adaletle teması olmaz. Böyle olursa da oyun meşruiyetini kaybeder.

Bu mesele, kesinlikle basit bir mesele değil.

Rookie
    Androis ve IOS arasındaki avantaj farkı da önlenmeli bu meyanda. Nordeus bu benden kaynaklı değil diye işin içinden sıyrılamaz.

Antonio Gustavo Hernandez
    Guest
    Quote Originally Posted by heraklit View Post
    Androis ve IOS arasındaki avantaj farkı da önlenmeli bu meyanda. Nordeus bu benden kaynaklı değil diye işin içinden sıyrılamaz.
    Apple bu fiyattan satacaksın, sana o kadar vergi koyuyorum derse ne yapacaksın? Tamam ben eski fiyattan satayım kalanı kendi cebimden veririm mi diyeceksin. Birçok uygulamada fiyat politikaları ülkelere göre değişir, bunun geliştiricilerden ziyade ülkelerin koyduğu vergiler ve Apple veya Google gibi firmaların satış politikalarından olduğunu düşünüyorum ben. Nasıl ki içki, kıyafet vb. fiyatları aynı değilse bu da aynı değil, ülkeler arası vergiler ve satış politikalarıyla alakalı, bu konuda Nordeus'un yapabileceği pek bir şey yok maalesef.

Rookie
    Quote Originally Posted by Antonio Gustavo Hernandez View Post
    Apple bu fiyattan satacaksın, sana o kadar vergi koyuyorum derse ne yapacaksın? Tamam ben eski fiyattan satayım kalanı kendi cebimden veririm mi diyeceksin. Birçok uygulamada fiyat politikaları ülkelere göre değişir, bunun geliştiricilerden ziyade ülkelerin koyduğu vergiler ve Apple veya Google gibi firmaların satış politikalarından olduğunu düşünüyorum ben. Nasıl ki içki, kıyafet vb. fiyatları aynı değilse bu da aynı değil, ülkeler arası vergiler ve satış politikalarıyla alakalı, bu konuda Nordeus'un yapabileceği pek bir şey yok maalesef.
    Bunda anlaşılması zor bir şey yok ki. Sorun gayet net. Sorunun giderilmesi de gayet net. Biri bir birimle bir elma alıyor IOS olması nedeniyle, diğeri iki birim elma alıyor Android olması nedeniyle. Aradaki adaletsizliği gidermek çok basit. Aynı birimi verip de az nimetlenen oyuncunun hesabına fazladan token ya da ei değer başka bir şey tanımlanacak. Buraya kadar bir çok incelikli bir iş yapan Nordeus, iş buna gelince mi yapamayacak?

Kıyafet örneğini vermişsiniz. Analoji, yararlı bir akıl yürütmedir. Tabi doğru bir şekilde kullanırsanız. Adidas, Avrupa'da sattığı eşofmandan diğer ülkelere kıyasla daha fazla ücret alabilir. Adidas'ın nihai tüketici olan bizlere, 'eşit davranacağım' diye bir taahhüdü yok. Ama Nordeus'un var. Bizi bir oyuna, bir yarışa sokuyor ve adil şartlarda olduğunu ileri sürerek... Zaten kim adil olmayan bir oyunu oynamak ister ki? Böyle bir hizmeti veren bir şirketin bunun aksini iddia etmesi mümkün olabilir mi?!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast