Results 1 to 9 of 9
Like Tree1Likes
  • 1 Post By İsmail

Thread: Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)

Newbie

Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)

İlk 11
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-1.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-2.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-3.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-4.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-5.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-6.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-7.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-8.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-9.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-10.jpg
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-11.jpg

Rotasyon (Yedek)
    Bu Ne Kepazeliktir? Bölüm 3 (SON)-5.jpg

Ligi Önümde Bitiren Rakip İle Aramdaki Kalite Farkı

Kupada Elendiğim Rakip İle Aramdaki Kalite Farkı

Kadro Kalitem ve Tüm Harcamalar Sonunda Geriye Kalan Kulüp Kaynaklarım

Sezon İstatistiğim

Newbie
    Merhabalar.
    Konunun son bölümü ile ilgili görselleri yukarıda paylaştım.
    Oluşturmuş olduğum "Bu Ne Kepazeliktir?" adlı serinin ilk 2 bölümünü inceleyerek, konuya dair ilk 4 sezonun ayrıntılı anlatımını görebilirsiniz.

Kupasız geçen 4 sezonun ardından, sinir krizi geçirerek (burada gülmekteyim) kulüp kaynaklarımın neredeyse tamamını harcamak suretiyle rüya takım oluşturdum.
    25 Token ve yaklaşık 4 bin dinlenme paketi harcayarak, sezon sonunu %140 genel kalite ile bitirecek olan takımı, oyuncuları ve oyunun adaletsizliğini yukarıda ki görsellerde de görmektesiniz.

Ligdeki rakibime karşı oynadığım maçlarda 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldım.
    Kupadaki rakibime kaşı oynadığım maçların ikisi de gollü beraberlik ile sona erdi ve kupadan elendim.

Genel kalitenin değil de oyuncuların mevki becerilerinin kalitesinin önemli olduğunu biliyorum. Ben bütün saçmalıkların görselini kalabalık etmemek adına genel yüzdeler ile kıyaslamayı seçtim. Emin olun ki, oyuncu mevki beceri kalitesinde de rakiplerim ile aramda dağlar kadar fark var.

Bu takım nasıl kupada bu rakibe elenebilir?
    Ligde nasıl açık ara şampiyon olamaz?

Kupasız geçen 4 sezonun ardından, 5. sezonda tek kupa alamamam dahilinde hesabı sileceğimi söylemiştim. 2 kupa aldım. Sarf edilen emek, tecrübe ve beceri doğrultusunda almış olduğum 2 kupa büyük başarısızlık. Alamadığım 2 kupanın sorumluluğu adil olmayan oyuna ait. Rakiplerimle fark ortada. Harcamış olduğum kulüp kaynaklarını toplayabilmek büyük emek ve sabır istiyor, az kaynak kullanarak başarılı olabilmek büyük beceri istiyor. Bunların hepsini yan yana koyduğumuz da yazık değil mi? Hile yapmadan, oyun açığı olan ligde kalma ve yüzde düşürmeme sistemini kullanmadan oyunun en iyi oyuncularını yetiştiriyorum. En iyiyim demiyorum, bu konu da benden iyisini görmedim diyorum. Oyuncuların yaşları ve becerilerine bakarak bu konudaki tutarlılığımı da göreceksiniz. Oyun açığı ve hile kullanmadan bu denli oyuncular yetiştirebilmek hiç de kolay değil. Oyun zor bir oyun. başarılı olmak için hem emek hem de kafa yormak gerekiyor. Peki en iyi takımı oluşturduğunuzda oyun sizin hakkınız olan başarıyı veriyor mu? Hayır. Peki, şöyle bir düşünce de oluşabilir: varsayalım beyinsizin tekiyim, tesadüfen bu kadar iyi kadro kurabiliyorum, taktiksel olarak inanılmaz hatalar ile rakiplerimin karşısına çıkıyorum. Mesela forvetimi kaleye koyuyorum. Kalecimi kanat forvet oynatıyorum. Çünkü bitiricilik ve şutu 275 olan forvetim gol atamazken, şut ve bitiriciliği 130'larda olan rakip forvet oyuncusu daha fazla gol atabilir. Bu kadar beyinsiz olmam gerekiyor kadro kaliteme göre bu kadar başarısız olmam için. Normalde 4 kupayı almam ve rakipleri sahadan süpürmem gerekiyor böyle bir takıma sahipken.

Herşey ortada, sizlerde görüyorsunuz. Bunları buraya hak talep etmek için yazmıyorum. (Hırsıza çaldığını geri getir denilmezmiş.) Sadece oyunun adilliğinin ne kadar bozulduğunu gözler önüne serebilmek için. Ne uğruna ne kadar emek verilmeli. Bunun tahlilini yaparak oyuna o kadar emek verin, o kadar ciddiye alın.

İlk 11'imin yaş ortalaması 20. Hiç takviye yapmadan, günlük antrenman programımı uygulayarak, en az 7 sezon daha çok iddalı olabilecek bir kadroya sahibim.
    Sözümü de tutarak silmeme gereksinim kalmamasına rağmen, hesabı silmek hala devam etmem kadar büyük bir ihtimal. Oyun zıvanadan çıktı adil değil adi bir oyuna dönüştü. Bütün emeklerim adına oyuna hala küfür etmiyorsam, oyunun hak etmediği için değil, kendime yakıştıramadığım içindir.

Bu konudaki son bir daha yazmayacağım.

Oyuna devam edersem görüşürüz,
    Kalın sağlıcakla....

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Selamlar;

Bu ay ki raporumda tüm olanları ilettim .

Rookie
    Quote Originally Posted by İsmail View Post
    Merhabalar.
    Konunun son bölümü ile ilgili görselleri yukarıda paylaştım.
    Oluşturmuş olduğum "Bu Ne Kepazeliktir?" adlı serinin ilk 2 bölümünü inceleyerek, konuya dair ilk 4 sezonun ayrıntılı anlatımını görebilirsiniz.

Kupasız geçen 4 sezonun ardından, sinir krizi geçirerek (burada gülmekteyim) kulüp kaynaklarımın neredeyse tamamını harcamak suretiyle rüya takım oluşturdum.
    25 Token ve yaklaşık 4 bin dinlenme paketi harcayarak, sezon sonunu %140 genel kalite ile bitirecek olan takımı, oyuncuları ve oyunun adaletsizliğini yukarıda ki görsellerde de görmektesiniz.

Ligdeki rakibime karşı oynadığım maçlarda 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldım.
    Kupadaki rakibime kaşı oynadığım maçların ikisi de gollü beraberlik ile sona erdi ve kupadan elendim.

Genel kalitenin değil de oyuncuların mevki becerilerinin kalitesinin önemli olduğunu biliyorum. Ben bütün saçmalıkların görselini kalabalık etmemek adına genel yüzdeler ile kıyaslamayı seçtim. Emin olun ki, oyuncu mevki beceri kalitesinde de rakiplerim ile aramda dağlar kadar fark var.

Bu takım nasıl kupada bu rakibe elenebilir?
    Ligde nasıl açık ara şampiyon olamaz?

Kupasız geçen 4 sezonun ardından, 5. sezonda tek kupa alamamam dahilinde hesabı sileceğimi söylemiştim. 2 kupa aldım. Sarf edilen emek, tecrübe ve beceri doğrultusunda almış olduğum 2 kupa büyük başarısızlık. Alamadığım 2 kupanın sorumluluğu adil olmayan oyuna ait. Rakiplerimle fark ortada. Harcamış olduğum kulüp kaynaklarını toplayabilmek büyük emek ve sabır istiyor, az kaynak kullanarak başarılı olabilmek büyük beceri istiyor. Bunların hepsini yan yana koyduğumuz da yazık değil mi? Hile yapmadan, oyun açığı olan ligde kalma ve yüzde düşürmeme sistemini kullanmadan oyunun en iyi oyuncularını yetiştiriyorum. En iyiyim demiyorum, bu konu da benden iyisini görmedim diyorum. Oyuncuların yaşları ve becerilerine bakarak bu konudaki tutarlılığımı da göreceksiniz. Oyun açığı ve hile kullanmadan bu denli oyuncular yetiştirebilmek hiç de kolay değil. Oyun zor bir oyun. başarılı olmak için hem emek hem de kafa yormak gerekiyor. Peki en iyi takımı oluşturduğunuzda oyun sizin hakkınız olan başarıyı veriyor mu? Hayır. Peki, şöyle bir düşünce de oluşabilir: varsayalım beyinsizin tekiyim, tesadüfen bu kadar iyi kadro kurabiliyorum, taktiksel olarak inanılmaz hatalar ile rakiplerimin karşısına çıkıyorum. Mesela forvetimi kaleye koyuyorum. Kalecimi kanat forvet oynatıyorum. Çünkü bitiricilik ve şutu 275 olan forvetim gol atamazken, şut ve bitiriciliği 130'larda olan rakip forvet oyuncusu daha fazla gol atabilir. Bu kadar beyinsiz olmam gerekiyor kadro kaliteme göre bu kadar başarısız olmam için. Normalde 4 kupayı almam ve rakipleri sahadan süpürmem gerekiyor böyle bir takıma sahipken.

Herşey ortada, sizlerde görüyorsunuz. Bunları buraya hak talep etmek için yazmıyorum. (Hırsıza çaldığını geri getir denilmezmiş.) Sadece oyunun adilliğinin ne kadar bozulduğunu gözler önüne serebilmek için. Ne uğruna ne kadar emek verilmeli. Bunun tahlilini yaparak oyuna o kadar emek verin, o kadar ciddiye alın.

İlk 11'imin yaş ortalaması 20. Hiç takviye yapmadan, günlük antrenman programımı uygulayarak, en az 7 sezon daha çok iddalı olabilecek bir kadroya sahibim.
    Sözümü de tutarak silmeme gereksinim kalmamasına rağmen, hesabı silmek hala devam etmem kadar büyük bir ihtimal. Oyun zıvanadan çıktı adil değil adi bir oyuna dönüştü. Bütün emeklerim adına oyuna hala küfür etmiyorsam, oyunun hak etmediği için değil, kendime yakıştıramadığım içindir.

Bu konudaki son bir daha yazmayacağım.

Oyuna devam edersem görüşürüz,
    Kalın sağlıcakla....
    Yazına aynen katılıyorum dostum. Bende 3 sezon önce böyle bir kadro kurdum, ilk sezon şans eseri tüm kupaları aldım, şans diyorum, çünkü bir çok maç penaltılara gitti benden daha güçsüz rakiplere elenecektim neredeyse. Ayrıca rakiplerin de bir çoğunun maçı izlemedikleri de dikkatimi çekti. Maçı izlemeyen rakip daha dirençli oluyor nedense. Sonraki iki sezonda hiç bir başarı elde edemedi takımım o kadar emek çöp. Az önce hepsini sattım. Anlayamadığım durum tüm önemli özellikleri 200 civarı olan futbolcular sahada nasıl eziliyor? Bonuslarım hep 10, moraller ve kondisyon tam, takımım maça %100 hazır, ya kıl payı kazanıyorum ya da kaybediyorum. Rakibin antrenman dahi yaptığına inanmıyorum, eğer az bir emek verseydi maçı izlerdi...

Rookie
    Posta katılıyorum arkadaşım 280+aktif becerili genel ortalaması 160 olan 90 100 lük çöp rakiplere yenildi kupasız geçen sezonların haddi hesabı yok..
    ve o da sildi oyunu ve hesabı...
    Daha ne kadar kötüye gidecek bu iş Ercan efendi?? gidişat çöp ötesi kendine dürüst ol, günlük video, antrenman maç takibi yapanların emeğini linç eden bu kuruluşta görevlisin.. memnun musun gidişattan yana ümidin varmı 🤔

Selamlar

Oyun bazında gelişmeler olursa daha çok bu yönle ilgileniyorum artık gerisi sadece eleştiri olur

Newbie
    Quote Originally Posted by rewulation View Post
    Posta katılıyorum arkadaşım 280+aktif becerili genel ortalaması 160 olan 90 100 lük çöp rakiplere yenildi kupasız geçen sezonların haddi hesabı yok..
    ve o da sildi oyunu ve hesabı...
    Daha ne kadar kötüye gidecek bu iş Ercan efendi?? gidişat çöp ötesi kendine dürüst ol, günlük video, antrenman maç takibi yapanların emeğini linç eden bu kuruluşta görevlisin.. memnun musun gidişattan yana ümidin varmı 🤔
    aynı sacmalık halen devam edıyor sacma sapan takımlara yenılıyoruz elenıyoruz benden cok daha gucsuz takımdan 6 tane gol yemısım kaldıkı boyle bırsey olması ımkansız aynı sey federasyon dada gecerlı yahu ben favorıyım adam benı sahaya kıtlıyor boyle bır sacmalık olurmu yahu

Quote Originally Posted by putumku View Post
    aynı sacmalık halen devam edıyor sacma sapan takımlara yenılıyoruz elenıyoruz benden cok daha gucsuz takımdan 6 tane gol yemısım kaldıkı boyle bırsey olması ımkansız aynı sey federasyon dada gecerlı yahu ben favorıyım adam benı sahaya kıtlıyor boyle bır sacmalık olurmu yahu
    Takımlar arasında zayıf veya güçlü olan takımın sonucu belli olsaydı oyun daha sıkıcı ve anlamsız olurdu.İmkansız olması gibi durum söz konusu olamaz.Ama bu sonuçlar ard arda ve sık sık yaşanıyor ise işte o zaman bu olanlara tamamen sizinle aynı düşüncede katılabilirim.Bu durumları kesinlikle Destek Ekibimize iletiniz.Resimler şeklinde ve açıklamalı olarak ben de raporlayıp her ay iletmekteyim.

Rookie
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    Selamlar

Oyun bazında gelişmeler olursa daha çok bu yönle ilgileniyorum artık gerisi sadece eleştiri olur
    Ercan efendi mod oldun diye elindeki klavye ile dilini tutuyorlarsa.. yorum yaomaktan neden korkuyorsun? Sende bizde oynuyoruz.. az dürüst ve samimi olsan kaybedeceğin hiçbirşey yok ne yapacaklar sanki en fazla))

Oyun son 5 6 aydır net bir şekilde GERİYE gidiyor. 😉

Bak 4 aynı server takımla her biri arasında 4er level fark olacak şekilde her oyuncuyu 12 lvl taşıyoruz tepede 3 4 defa da lig atlıyoruz. Maaliyet ve masrafını sen de takım başına 3k ben 4k. Net olarak yukarıya taşınana kadar 16-18k yeşil harcıyoruz, yetmiyor tepe takımda 5k daha basıyorum. 😉
    sonuç olarak 280 300 aktif becerili grileri eksi bilmem kaçyüzde mükemmel mutant oyuncu oluyor. madem beyazlar aktif madem aktif beceriler önemli.. ne diye hala saçma sapan sonuçlar alıyoruz FA anlamında???