Bucuresti
    88

F.C. Zippo

Salutare tuturor. Am vazut ca multi au deschis topic cu echipa lor si-am zis sa o fac si eu.

+ Screenshot clasament sezonul trecut:F.C. Zippo-screenshot_2014-12-13-08-35-03.jpg (de mentionat faptul ca in ultimul meci am pierdut impotriva unei echipa clasate pe locul al 4-lea, nu-nteleg cum, but **** happens. In primul sezon am terminat 26-0-0)

Din pacate, in Cupa niciodata nu m-am descurcat bine. De doua ori am fost eliminat in turul preliminar iar sezonul asta in saisprezecimi. In CL e mai bine, anul asta sper sa castig trofeul. Anul trecut am fost eliminat in sferturile de finala de o echipa mult mai slaba.

De cand am inceput jocul, acum vreo 2 luni si ceva, ca formatie am folosit exclusiv 4-2-2-2 Hex. Foarte eficienta din punct vedere ofensiv, marcand de 122 de ori in acest sezon. Nici defensiva nu e rea, echipa primind doar 10 goluri in 26 de meciuri.

Sunt destul de activ, incerc sa fiu prezent cand echipa are meci pentru bousuri si pentru a schimba ceva in caz ca lucrurile nu merg cum trebuie.

De ce am ales numele F.C. Zippo? Pentru ca inainte de a incepe sa ma joc, am primit o bricheta Zippo cadou de la prietena mea si-am zis ca e mai bine ca echipa sa se numeasca Zippo si nu BIC, if you know what i mean:).
    Daca aveti intrebari, nelamuriri in legatura cu ceva, feel free to ask.

Sper sa va placa echipa mea.
    Last edited by Beldea Alexandru; 12-30-2014 at 08:26 PM.

88
    Merci mult. As vrea sa-l ajung din urma pe user-ul cu Dacii Liberi. In sensul ca mi-as dori ca echipa mea sa aibe parte de cat mai multe trofee.
    Valentin Oprea likes this.

4. #4
    Rookie
    Nov 2014
    140
    imi place ai o echipa foarte puternica sigur ei champions league, cred ca nu ai emotii cu nici un adversar , eu sunt tot la nivelul 3

5. #5
    Nov 2014
    Bucuresti
    88
    Salut. Si eu sper sa castig CL. Chiar daca am echipa puternica, din cauza jocului care uneori "gandeste" ciudat, am parte de rezultate ciudate. Anu' trecut in CL, am luat bataie cu 3-1 acasa si 4-1 in deplasare de la o echipa ce avea calitate 19 si ceva in timp ce eu aveam 29. M-a dominat in fiecare meci, indiferent de ce formatie foloseam.
    Poate tocmai d-asta este frumos jocul. Te loveste cand nu te astepti.

6. #6
    Champion SuperDunk's Avatar
    Aug 2014
    2,269
    Quote Originally Posted by Beldea Alexandru View Post

Cam asa arata echipa pentru al 3-lea sezon:Click image for larger version.

Views:	82
Size:	106.2 KB
ID:	34908
    Clasament sezon 3:Click image for larger version.

Views:	83
Size:	103.3 KB
ID:	34910
    Si champions league:Click image for larger version.

Views:	83
Size:	96.3 KB
ID:	34912
    Statisticile echipei de la infiintare:Click image for larger version.

Views:	82
Size:	103.5 KB
ID:	34911
    + Screenshot clasament sezonul trecut:Click image for larger version.

Views:	86
Size:	103.4 KB
ID:	34909 (de mentionat faptul ca in ultimul meci am pierdut impotriva unei echipa clasate pe locul al 4-lea, nu-nteleg cum, but **** happens. In primul sezon am terminat 26-0-0)

De ce am ales numele F.C. Zippo? Pentru ca inainte de a incepe sa ma joc, am primit o bricheta Zippo cadou de la prietena mea si-am zis ca e mai bine ca echipa sa se numeasca Zippo si nu BIC, if you know what i mean.

LOL...Earn Tokens?????Esti din Romania????pentru ca mie nu-mi apare optiunea aia...
    Apropo ai echipa destul de buna...tine-o tot asa...

7. #7
    Nov 2014
    Bucuresti
    88
    Sunt plecat in vacanta in alta tara. Este vorba despre optiunea "watch videos for tokens". La 4,5 videoclipuri primesti un token. Cred ca-n prima zi am facut vreo 100 de tokeni din oferte. A doua zi vreo 50. Dupa n-am mai miscat nimic, nu au mai aparut alte oferte. Dar i-am cheltuit repede pe green packs + jucatori.

88
    Meci incredibil in sferturile de finala CL. In prima mansa echipa a facut egal 1-1 cu Olimpiakos. Meci greu. L-am egalat foarte tarziu, in minutul 87. Cu toate ca l-am dominat din toate punctele de vedere, deabea 1-1.

Ei bine, uitati ce s-a intamplat in seara asta. 1-0 pentru el. Gol in minutul 67. Din 4-2-2-2 hex am schimbat in 3-1-2-2-2 hex, pase scurte, atac puternic. Printr-un noroc divin, am marcat un gol tarziu, de data asta in minutul 89. Am intrat in prelungiri si am reusit victoria printr-un gol in minutul 116.

Baietii au jucat ca niste adevarati campioni. Sunt mandru de ei. Finala este tot mai aproape.

De mentionat faptul ca adversarul meu avea echipa foarte buna, de 5 stele. Un manager bun care tot timpul meciului a fost activ si a efectuat schimbari. A inceput 4-1-2-1-2, apoi a schimbat in 4-1-3w-1-1.
    Last edited by Beldea Alexandru; 01-03-2015 at 04:33 PM.