Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 113
Like Tree76Likes

Thread: MNK Kaskada (ex FC Ljiljani)

  1. #1
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734

    MNK Kaskada (ex FC Ljiljani)

    Tripla:


    Kvadra 1:


    Kvadra 2:


    Kvadra 3:
    MNK Kaskada (ex FC Ljiljani)-img_20200302_230434_041.jpg

    Pregled kluba:


    Historija kluba:


    Trofeji:


    Magacin:


    Zemlje koje smo obišli:


    Dostignuća:

  2. #2
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Svoju karijeru kao top eleven menadžer počeo sam jedne hladne februarske noći, tačnije 12.02.2012. U početku cilj nam je bio promocija na naredni level iz sezone u sezonu (cilj ispunjen). Nisam bio mnogo aktivan na igri sve do sezone 32, sezonu prije me je kontaktirao prijatelj Asmir (FC Bulevar) u želji da napravimo ligu gdje bi igrali sa svim aktivnim ekipama i tako napravili igru mnogo zanimljivijom. Medjutim taj plan je bio samo djelimično uspješan jer na kraju sam završio u ligi sa FC Bulevarom (Asmir Nuhanović) i Boca Juniorsima (Vedran Staklenac). Tih nekoliko sezona koliko smo igrali zajedno je bilo veoma zanimljivo (igra tada nije mnogo trolovala). Iz sezone u sezonu smo se smjenjivali kao pobjednici lige i lige šampiona. Prvih nekoliko sezona dominaciju u ligi su imali bulevar i Ljiljani dok je Boca juniors osvajao ligu prvaka. Početno ime tima je bilo FC Ljiljani po nazivu reprezentacije BiH, medjutim kasnije kad su promijenili ime u Zmajeve nisam želio da mi se ekipa zove tako pa sam odlučio da uzmem ime lokalnog malonogomentnog kluba Kaskada (Gračanica) koji se natječe u premijer futsal ligi BiH.

    Najstarija slika koju imam u arhivi je moja najveća pobjeda iz ligaške sezone 24, level 24. Ovo nije samo jedna od mojih najvećih pobjeda već i jedna jako čudna pobjeda koja se desila u predzadnjem kolu kada sam bodovno bio izjednačen sa prvim na tabeli ali koji je bio bolji za 9 golova po gol razlici, pa zahvaljujući ovako visokoj pobjedi na kraju sam uzeo ligašku titulu.


    Iz prve dvije zajedničke sezone (32 i 33) nažalost nemam sliku. Prvu ligu sam ja osvojio, drugu Bulevar. Medjutim imam sve utakmice sa boca juniorsima iz sezone 33, pa čak i legendarno finale Lige Prvaka koje smo igrali za vrijeme mundijala u Brazilu:




    Last edited by MNK Kaskada; 03-28-2016 at 12:55 AM.

  3. #3
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Iz sezone 34 imam sliku iz predzadnjeg kola:


    Sve utakmice sa Bocom iz sezone 34:





    Sve utakmice sa Bulevarom iz sezone 34:




    Evo slika ekipe i taktike iz sezone 34 i pobjeda nad "specijalnim":
    Last edited by MNK Kaskada; 03-28-2016 at 12:56 AM.
    KR1ST likes this.

  4. #4
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    U sezoni 35 osvajamo ligu:


    Medjutim ispuštamo priliku da osvojimo ligu prvaka te sezone u finalu protiv ekipe koja je s nama u lgi završila na 6. mjestu i koju sam lako pobjedjivao kako u ligi tako u grupnoj fazi ali u finalu katastrofalan poraz iako sam stavio maksimalan novčani bonus:


    Tada sam prvi put osjetio kako novčanim bonusom mogu samog sebe da trolujem. Statistički sam trebao da pobijedim ali rezultat je izostao.

    Evo i jedne prijateljske utakmice protiv FC gunnersa, čisto da predstavim ekipu i taktiku iz te sezone:


    Utakmice sa Bulevarom i boca juniorsima iz sezone 35:




    Garnitura koju smo koristili od sezone 1 pa sve do sezone 35:


    Na samom kraju sezone 35 organizovali smo jedno prijateljsko takmičenje koje smo nazvali "Čokolino Kup" koje smo igrali po ligaškom sistemu. Nagrada za pobjednika je doživotna zaliha čokolina .


    Evo i rezultata:







    Osvajač prvog "Čokolino kupa" je Boca Juniors (menadžer Vedran Staklenac).
    Last edited by MNK Kaskada; 03-28-2016 at 12:34 PM.
    KR1ST likes this.

  5. #5
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    U sezoni 36 se desila jedna jako čudan stvar, stavljeni smo da igramo ligu za level višu (liga razina 37). Iako je liga bila teža nego ikada do titule dolazi Boca Juniors (FC Štacnjak) koji je počeo tada da se budi i igra dobro ne samo u ligi prvaka nego i u ligi. Osvojili smo slabo 5. mjesto i ostali bez lige prvaka u sledećoj sezoni:


    Utakmice sa Vecom tokom sezone 36:



    Garnitura sezona 36:


    "Čokolino Kup 2 izdanje", počasni gost ekipa Los Galacticos (Matej Peharec, 3 levela ispod), rezultati:













    "Čokolino Kup 2" osvojio je Bulevar FC čiji je menadžer i inače najveći ljubitelj čokolina :
    Last edited by MNK Kaskada; 03-28-2016 at 01:06 PM.
    KR1ST likes this.

  6. #6
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Sezona 37 Level 37

    Garnitura:


    Ligu smo završili jedva na četvrtom mjestu:


    Nogometaš Bulevara Zlatan Ibrahimović je bio odličan i donio je Bulevaru lgašku titulu:
    Last edited by MNK Kaskada; 03-28-2016 at 01:36 PM.

  7. #7
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Sezona 38 Level 38

    Drama u zadnjem kolu. Bulevar ostaje bez titule, osvajamo ligu samo zbog više postignutih golova u odnosu na FC 4S:


    Moj prvi kupljeni skaut u vrijeme kad su svi bili po 50 tokena, nije dugo igrao (2 sezone) ali se isplatio bar u te 2 sezone:


    Napokon sam osvojio i "Čokolino kup" u njegovom trećem izdanju.








    Garnitura:
    KR1ST likes this.

  8. #8
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Sezona 39 Level 39

    Osvojili smo u ligu u najdramitičnijoj mogućoj završnici. Bulevar i Simbad Seaman su imali bod više, a u zadnjem kolu je Simbad igrao sa Bocom, ja sa Bulevarom. Dogovor je pao da ukoliko Simbad pobijedi da prepustim titulu Bulevaru, ali ako Boca savlada Simbada da se borimo ravnopravno za titulu. Boca je igrao neriješeno sa Simbadom i bila mi je potrebna pobjeda za titulu jer je Simbad imao bolju gol razliku dok je Bulevaru odgovarao i neriješen rezultat. poveli smo u 8. minuti, Bulevar je izjednačio u 20. minuti i taj rezultat je stajao do 80. minuta. Bio sam nezadovoljan igrom svojih napadača i već sam se bio predao, u 81. minutu mijenjam skauta napadača sa akademcem Durmicem (3*) koji 2 minute kasnije zabija glavom i donosi nam titulu. Bio je to veliki šok za Bulevar, žao mi je prijatelju ali igra troluje sve nas s vremena na vrijeme.



    U kupu smo stigli do četvrtfinala gdje smo prethodno izbacili mnogo jačeg protivnika a onda ispali od protivnika naše kvalitete:


    U ligi je trolovalo Bulevar a mene uvijek u ligi prvaka, tako u sezoni 39 u veoma laganoj ligi prvaka dolazimo do finala sa relativno slabijom ekipom Stari grad i gubimo (6 finala izgubljeno 4 osvojena):

    KR1ST likes this.

  9. #9
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Sezona 40 Level 40

    U prokletom kupu sam ispao već u 2. kolu. Čak i nakon 40 odigranih sezona nisam mogao ni do nekog tanjira, pa bar polufinale. Od prve sezone kako igram uvijek sam u kupu sa po nekoliko levela jačima, ali i aktivnim menadžerima.

    Liga je bila teška i dalje od 5. mjesta nismo mogli:


    Strijelci i asistenti iz te sezone (Veco dominira):


    Da nebude sve tako mračno u sezoni 40 pobrinuli smo se uzevši titulu Lige Prvaka:


    "Čokolino 4 izdanje (specijal)"


    Ovaj prijateljski turnir osvaja Boca Juniors, igrali smo u dvije grupe. Drugoplasirani iz prve grupe igrao je polufinale sa prvoplasiranim iz druge grupe i obrnuto.

    Rezultati prve grupe:


    rezultati druge grupe:


    U polufinale su se plasirali iz prve grupe Mačva i Ljiljani, a iz druge grupe Boca juniors i Bulevar. Nažalost nedostaju mi te slike. U prvom polufinalu su igrali Mačva i Bulevar i Bulevar je prošao u finale, dok u drugom Boca Juniors pobjedjuje Ljiljane. Finale su igrali Boca i Bulevar i Veco je osvojio drugi "Čokolino Kup". Nažalost nemogu da to popratim sa slikama.
    Last edited by MNK Kaskada; 03-29-2016 at 11:26 AM.
    Macva FC and KR1ST like this.

  10. #10
    VIP MNK Kaskada's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Gračanica, Bosnia & Herzegovina
    Posts
    3,734
    Sezona 41 Level 41

    Posljednja sezona u kojoj ekipa nosi ime FC Ljiljani. Ova sezona nije vrijedna da je spomenemo al eto da ne preskačemo. Nakon pola sezone bilo je jasno da nemožemo do titule.

    Do kraja sezone isam ni pratio utakmice ali eto nekako je ekipa ipak uspjela da izbori ligu prvaka naredne sezone završivši na 4. mjestu.
    KR1ST likes this.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast