Page 5 of 63 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 41 to 50 of 625
Like Tree394Likes

Thread: Απαράδεκτο αποτέλεσμα

  1. #41
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by snart1 View Post
    Καλα τωρα πεστε μου οτι το παιχνίδι το ψαχνουν για να ειναι κοντα στη πραγματικότητα , οτι περνουν συνεντευξεις οτι το ψαχνουν πολυ κλπ....
    Οπως τα ελεγα από την αρχή το αποτελεσμα κρινεται πριν απο την εναρξη του αγωνα...
    Δε πα' να κανετε στρατιγηκες, συστηματα προπονησεις κλπ...
    Δείτε το παιχνίδι το οποιο δεν πιστευα οτι θα ξανασυμβει και τη πρωτη φορα απλά νομιζα οτι ηταν θεμα τυχης... Οταν ομως συμβαινει και δευτερη φορα τοτε δεν ειναι θεμα τυχης απλα...

    Παίζω με 10 παικτες εκτος θεση και ολοι απο το κεντρο και μπροστα και κανω τα αδυνατα δυνατα για να το χασω ... Λογαριαζα ομως χωρις το Τοπ11

    Απολαυστε το

    https://www.youtube.com/watch?v=AwK9zFREjnM

    Το βιντεάκι δεν έπαιζε πριν. τώρα παίζει μια χαρά

    φουτσες μπλε δλδ ....
    φιλε μου θα σε συμβουλευα να καταγγειλεις το γεγονος καποιο bug παιζει
    στον δικο σου σερβερ και δημοσιευσετο και στο εγγλεζικο φορουμ ,να ξερεις
    οπως σε ολες τις δουλειες υπαρχουν και λαθος ατομα που δουλευουν σε λαθος θεσεις
    πρεπει να ενημερωσεις τον νορντεους και πιστευω θα βρουν τον υπαιτιο και δεν χρειαζεται να κοροιδευεις
    γιατι ετσι χανεις το δικιο σου

  2. #42
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Objection your honor !
    που λέν και στο χωριό μου.
    Ένσταση !
    καταρχήν δεν ξέρω αν κάπου το έχασα αλλά δεν μας έδειξες το σύστημα και τους πάικτες του αντιπάλου.
    Έχω πει (δεν ξέρω εδώ , στο αγγλικό σίγουρα πάντως), ότι ανάμεσα σε δύο "διαλυμένες" ομάδες (εννοώ με άσχετο σύστημα και παίκτες εκτός θέσης), υπερισχύει αυτή που είναι λιγότερο άσχετη χαχα.
    Θα βρω να ποστάρω σε λίγο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #43
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Μαγκες θα το ξαναπω ειναι δευτερη φορά που συμβαίνει.. και αντε αυτος ηταν απο τους τελευταιους ... ομως τη προηγουμενη φορα οπως σας ειχα πει και πριν μερικες μερες επαιζα με το πρωτο στη βαθμολογια.... και καιγοταν εστω και για ενα βαθμο για να παρει το πρωταθλημα και εχασε με την ομαδα στημενη οπως και στον αγωνα που ειδατε με 4-5 στην εδρα του...!

    Τι να πω αν θελετε μεταφερετε το στη Nordeus καποιος, τα αγγλικα μου ειναι λιγο ινδιανικα.....

  4. #44
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    δεν μου απάντησες όμως για την ποιότητα του αντιπάλου και πως έπαιζε !
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #45
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    δεν μου απάντησες όμως για την ποιότητα του αντιπάλου και πως έπαιζε !
    Και που να ξέρω τι επαιζε αυτος? Εσυ δλδ αν παιξουμε μαζί μπορεις να καταλάβεις πως παιζω?
    Το μονο που μπορεις να δεις αν παιζω 4-3-3 ή 4-4-2 ή..... Τιποτε αλλο..

    Οριστε το συστημα του.. Screenshot by Lightshot

    αντε αυτος ηταν απο τους τελευταιους ... ομως τη προηγουμενη φορα οπως σας ειχα πει και πριν μερικες μερες επαιζα με το πρωτο στη βαθμολογια
    Ηταν η τελευταία αγωνιστική της προηγούμενης σεζόν. Αν κοιταξουν τη βάση τους θα το δουνε!!!

    Δεν το κρατησα τοτε 1ον γιατι το σκεφτηκα αργά και αν το εβγαζα απο τη στιγμη που το σκεφτηκα θα μου λεγατε οτι αφησα το σκορ να παει 5-0 και μετα τους αλλαξα, και 2ον γιατι πιστεψα οτι οκ μπορει να συνεβει απο καποια αστοχια και ειπα να μη το κανω θεμα.. ομως το οτι συνεβει δευτερη φορα με ολους τους παικτες εκτος θεσης ειναι θεμα.με οποιον αντιπαλο και να παιζεις..

    Δηλαδη αυτος ηταν ο ασχετος που ηταν χάλια? Ο αλλος που ήταν πρώτος?
    Προφανώς είναι καποιο Bug ή ισχύει αυτο που σας ειπα οτι δηλαδη ο αγώνας αποφασίζεται για το αποτελεσμα του πριν απο την εναρξη του...
    Προωθήστε το συγκεκριμενο λινκ του youtube στη Nordeus να δουμε τι θα μας πει... αλλα να μας δειξουν και τον προηγούμενο αγώνα ομως.. οχι μονο αυτον που εγραψα στο βιντεο..

    Ας μας δειξουν τη συνθεση του τοτε που επαιζε με μια χαρα παικτες και ας μου εξηγήσουν γιατι εχασε τον αγωνα...

  6. #46
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    όχι ρε παιδιά , μην τρελένεστε.
    κατ'αρχήν 1-2 παιχνίδια τρολ στην σεζόν, είναι σχεδόν κανόνας του παιχνιδιού.

    Εδώ, σ'αυτό το πείραμα που κάνω, παίζω όλη την σεζόν γαι να δω πως αντιδρά το παιχνίδι.
    Έχω κερδίσει 6 από τα 26 παιχνίδια της σεζόν, χωρίς να έχω κανονικό τερματοφύλακα στην ομάδα.http://forum.topeleven.com/%CE%95%CE...-result-3.html


    και εδώ
    http://forum.topeleven.com/top-eleve...op-eleven.html
    (σόρυ παιδιά, είναι στα αγγλικά αλλά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το google translator)
    εξηγώ ότι δεν είναι μόνο το κλασσικό "ζάρι" που λέμε.
    Για όσους έχουν παίξει ας πούμε κάποια παιχνίδια του στυλ
    Ο ήρωας/παίκτης μου έχει κάποια χαρακτηρηστικά , ξερώ εγω δύναμη +7, άμυνα +5, έχει κι ένα σπαθί που του δίνει +2 στην δύναμη
    και πολεμάει ένα τέρας που έχει δύναμη +8 και άμυνα +4.
    Έρχεται και το ζάρι εδώ, σε κάθε κίνηση. και επηρεάζει το αποτέλεσμα της μονομαχίας και νικάει κάποιος από τους δύο.
    λοιπόν, εδώ υπάρχει αυτό το ζάρι αλλά είναι και άλλοι παράγοντες της τύχης.
    Ένας από αυτούς που αναφέρω στο πιο πάνω ποστ μου, είναι ο "Τροχός της Τύχης".
    Τι σημαίναι αυτό ?
    ότι σε κάποιους αγώνες, οι υπολογισμοί του παιχνιδιού αγνορούν τελείως κάποιες συνθήκες.
    Δηλ. μπορεί το παιχνίδι σε έναν αγώνα να αγνοήσει παντελώς την διαφορά ποιότητας των 2 ομάδων ή να αγνοήσει παντελώς το σύστημα που παίζουν .

    Αυτό που λέω Τάκη γίνεται επίτηδες.
    Προσπαθούν να κάνουν το παιχνίδι απρόβλεπτο, σαν "προσομείωση" του πραγματικού ποδοσφαίρου.
    Αν ίσχυε αυτό
    Ο ήρωας/παίκτης μου έχει κάποια χαρακτηρηστικά , ξερώ εγω δύναμη +7, άμυνα +5, έχει κι ένα σπαθί που του δίνει +2 στην δύναμη
    και πολεμάει ένα τέρας που έχει δύναμη +8 και άμυνα +4.
    μαζί με ένα όχι πολύ σημαντικό ζάρι, τότε ένας μάνατζερ με 8* ομάδα, ακολουθωντας κάποια "ασφαλή" συστήματα και οδηγίες, με μπόνους, κατάσταση, ηθικό μπλα μπλα, θα είχε ουσιαστικά ανίκητη ομάδα.

    Επίσης πιστεύω ότι με κάτι τέτοια παλαβά, προσπαθούν να την "φέρουν" σε κάποιους που "στήνουν" την ομάδα τους επίτηδες για να χάσουν σεζόν και να δυναμώσουν έτσι.

    Παλαβά και στο πραγματικό ποδόσφαιρο, όσα θες.
    Δήλωση του Ντιέγκο Μαραντόνα μετά τον αποκλεισμό της Αργεντινής από την Ονδούρα στους Ολυμπιακούς αγώνες :

    Οκ, η Ονδούρα έχει καλό μπέηζμπολ αλλά όχι και να μας αποκλείσουν - τρολολ
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #47
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Νίκο αυτά ειναι επίσημα απο τη Nordeus ή τα υποθέτουμε εμεις?

    Γιατι και το σημερινο παιχνιδι εληξε με νικη της ομαδας μου (3-2) και οπως παει με βλεπω να ανεβαινω κατηγορια πραγμα που δεν θελω απο την αρχη της σεζόν..
    Δεν υπάρχει τρόπος δλδ για λογους στρατηγικης να χάσω ενα παιχνίδι αν θελω?
    Εχω κουφαθει οσο κι αν το παλευω δεν μπορώ να χάσω οτι και να κανω...

    Αν καποιος εχει να μου προτεινει κατι ώστε να χασω τους επομενους 3 αγωνες θα το εκτιμουσα πραγματικα....

    οριστε και η βαθμολογια για να παρετε μια ιδεα... (δε μπορω να ξεκολησω απο τη θεση 7 )
    Screenshot by Lightshot

  8. #48
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Νίκο αυτά ειναι επίσημα απο τη Nordeus ή τα υποθέτουμε εμεις?
    όχι ρε συ, σιγά μην βγουν και πουν πως λειτουργεί το παιχνίδι.
    Ολα αυτα που γράφω , είναι από προσωπικές εμπειρίες (γιατί τρώω πολύ χρονο στο παιχνίδι, έχω πολλές ομάδες και πολλές φορές δοκιμάζω διάφορα πράγματα, αλλά και γιατί έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα ποστ αυτού του φόρουμ εδώ και 4 χρόνια).
    Δυστυχώς σαν διαχειριστές, δεν έχουμε κάποια "εσωτερική" πληροφόρηση για το παιχνίδι
    Αλλά οταν μου έκαναν την πρόταση και δέχτηκα, ο όρος μου ήταν ότι θα μπορώ να μιλώ ελεύθερα και να κάνω την κριτική μου όπως την έκανα έως τότε (και το δέχτηκαν).
    Αυτό που ισχύει πάντως είναι ότι (επίσημη θέση) δεν επιτρέπεται το να στήνεις αντικανονικά την ομάδα με σκοπό να χάνεις επίτηδες αγώνες.
    Παραμένοντας επίπεδο θεωρείται διαστρέβλωση του πρωταθλήματος (παράλληλα βέβαια κάνει κακό και στην τσέπη τους γιατί έτσι δυναμώνεις την ομάδα και μαζεύεις/ κάνεις οικονομία στα τόκεν και στα βαλιτσάκια).
    Ε, εντάξει , κάνουν τα στραβά μάτια βέβαια αν και γώ έχω κάνει πρόταση ότι ρε παιδί μου, κάποιος μπορεί απλώς να μην θέλει να παίξει για 1-2 σεζόν.
    Δώσε μου την δυνατότητα να δηλώσω μη συμμετοχή στο επόμενο πρω.
    Να "παγώσω" την ομάδα μου και να συνεχίσω όπως ήτανε , μετά από 1-2 σεζόν.

    Πάμε παρακάτω λοιπόν, να σου δώσω καμιά συμβουλή, γιατί βλέπω δεν τα καταφέρνεις με το θέμα.
    Κάτσε λίγο να το μελετήσω.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #49
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Λοιπόν, κατ'αρχήν χρησιμοποιείς λάθος τακτική
    - βάζοντας όλους τους παίκτες μπροστα, πιέζεις επιθετικά τον αντίπαλο και επειδή υπερτερείς αριθμητικά, είναι πιο εύκολο να σκοράρεις
    - Εν τω μεταξύ, όπως βλέπουμε και στους live αγώνες, το να βάζουμε ένα παίκτη σε μια θέση, δεν σημαίνει ότι μενει καρφωμένος εκεί.
    Βλέπουμε δηλ. ότι όταν έχουμε 3 DC στην άμυνα, δεν μένουν εκεί στην μέση να κοιτάν τους αντίπαλους πλάγιους.
    Τρέχουν και αυτοί στα πλευρά να μαρκάρουν.
    Έτσι και εσένα αυτοί οι παίκτες που έχεις όλους στην επίθεση, γυρνάν πίσω όταν κάνει επιθέσεις ο αντίπαλος.
    Οχι βέβαια με την ίδια επιτυχία όπως αν ήταν στημένη κανονικά η ομάδα, αλλα βλέπεις ότι μαρκάρουν και ότι έχεις κάποια κερδισμένα τάκλιγκ.
    - Το καλύτερο και παλιό σύστημα "τάνκινγκ" είναι ο "τοίχος".
    Στήνεις όλους τους παίκτες σου στα δύο πλάγια . Στις εντολές, βάζεις πάσες από την μέση.
    Επίσης τάκλιγκ χαλαρά και όχι αντεπιθέσεις φυσικά. Ούτε σε κανέναν βέλη.
    Τερματοφύλακα βάζεις ένα άσχετο, με χαμηλή ποιότητα. Και καλύτερα όχι αμυντικό γιατί τα χαρακτηρηστικά τους μοιάζουν με του τερμ.
    Στους εκετελεστές κόρνερ, φάουλ, πέναλτυ, βάζεις τον πιο αδύναμο.
    Καλύτερα τον GK σου.
    Βγάζεις και τα μπόνους νίκης (αν είχες).
    Παίξε τα άλλα ματς έτσι.
    Δύσκολα τα πράγματα αλλά έχεις ελπίδες μιας και οι άλλοι δύο, ο Frontino και ο Engin είναι ενεργοί (με κανονικές ομάδες εννοώ).
    Φυσικά πρέπει να πας για την 9η θέση μιας και η 8η πολλές φορές οδηγεί σε προβιβασμό (άλλη μια "μπανανόφλουδα" για όσους πάνε σκόπιμα να χάσουν σεζόν).

    Καλή ατυχία χαχα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #50
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Κατάλαβα τη βαψαμε δηλαδη χαχαχαχαχαχαχα!
    φχαριστω παντως

    ετσι τους εστησα για να δουμε
    http://prntscr.com/c7ajvp

Page 5 of 63 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast