Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 34
Like Tree2Likes

Thread: Aλλη μια σεζον αρχισε με το δεξι...

  1. #11
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Συγνωμη ρε Νικ γιατι θα τρλαθουμε τωρα. Βλεπεις εσυ να εχει καμμια κατοχη?? Δεν βλεπεις απ τα στατιστικα οτι η κατοχη ειναι 72/28 υπερ μου?? Ουτε κατοχη ειχε, ουτε τα αλλα τα ειχε. Απλα δεν επρεπε να κερδισω σημερα συμφωνα με τον server της Νordeus. Ετσι απλα. Εξ αλλου ειπαμε.. ειχε τελειωσει και το παγωτο ξυλακι οποτε....φυσιολογικο ΠΑΛΙ το αποτελεσμα.
    Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα ο ορισμος του troll game μου συμβαινει 3-5 φορες τη βδομαδα!! (Και δεν λεω π@π@ριες, εδω ειναι ολα, με φωτο)
    Οσο για την απορια σου...
    Οταν παιζεις απο το 2011 και εχεις φτασει λεβελ 26 καμμια φορα αγανακτεις τοοοοοοοοσο πια με το game, που παρατας την ομαδα και παιρνεις μια παρατημενη ομαδουλα λεβελ 2-3-4-5-6-7 ωστε να την ξαναχτισεις απ την αρχη. Αφηνοντας την παλια σου ομαδα παιρνεις μαζι σου στην καινουρια μονο οτι τοκεν ειχες, ολα τα αλλα (χρηματα βαλιτσακια γηπεδο κτλ) μενουν πισω. Μαζι σου ομως κουβαλας και το λεβελ σου, μιας και το λεβελ δεν αντικατοπτριζει την ομαδα, αλλα εσενα σαν προπονητη.
    Δες εδω. Εγω ειμαι λεβελ 26 αλλα η ομαδα μου ειναι λεβελ 9. Γι αυτο παιζει με ομαδες λεβελ 9.Και αν κοιταξεις λιγο προσεκτικα θα δεις απ το ονομα του γηπεδου οτι η ομαδουλα που ειχα παει λεγοταν Blowsy FC


    Aλλη μια σεζον αρχισε με το δεξι...-screenshot_20.jpg
    Last edited by Nikose; 06-03-2016 at 04:20 PM.

  2. #12
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    αμα εισαι τοσο δυνατος παιξε οποιο συστημα νομιζεις ειναι σωστο βαλε κοκκινα βελη σε οποιους παικτες εσυ θελεις μπλε σε κανενα
    και βαλε αυτες τις οδηγιες ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ
    ΜΕΙΚΤΕΣ
    ΜΕΙΚΤΕΣ
    ΑΝΤΕΠ ΝΑΙ
    ΠΙΕΣΗ ΕΝΤΟΝΟ
    ΤΑΚΛΙΝ ΧΑΛΑΡΟ
    ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΕΝΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΕΝΟΣ
    ΟΦΣΑΙΝΤ ΟΧΙ
    ΟΥΤΕ ΤΡΟΛ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ
    Last edited by Nick Lizas; 06-03-2016 at 07:04 PM.

  3. #13
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    διαφωνώ.
    εγώ βλέπω κάθε φορά με τι σύστημα παίζει ο αντίπαλος και στήνω ανάλογα την ομάδα.
    πιστεύω δηλ. ότι το στήσιμο ήταν λάθος (και πιθανόν αι οι οδηγίες).
    ας πούμε ότι δεν σου βγαίνουν οι επιθετικοί, δεν έχουν ρέντα, δεν είναι σε μέρα ή τι άλλο μπορεί να τρέχει (πχ ο άλλος να έχει μπόνους νίκης ή μπόνους από την προπόνηση).
    η ομάδα σου έβαλε 2 γκολ, ωραία.
    αλλά δεν έπρεπε να φάει 2.
    να γιατί
    1) υποθέτω βέβαια, αλλά λόγω διαφοράς ποιότητας έβαλες επίθεση.
    παρομοίως και ο αντίπαλος σου έβαλε άμυνα με αντεπιθέσεις. (έτσι οι αμυντικοί του σε κράτησαν στα 2 γκολ και βαρούσαν σε αντεπιθέσεις).
    το σύστημα του ήταν λουκουμάκι για "άμυνα-αντεπιθέσεις-μακρινές μπαλιές" καθώς δεν έχει dm.

    2) σύστημα
    για να κρατήσεις σε αντεπιθέσεις του άλλου, καλό είναι να έχεις dm
    έπρεπε να έχεις και dr - dl .
    σου έκαναν ζημιά από τα άκρα οι ml - mr του
    έβαλες 3 mc ενώ δεν είχε κανένα στον κέντρο.
    είχες κατοχή αλλά οι mc σου δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τους ακραίους του , ούτε να βοηθήσουν στην επίθεση.
    καλύτερα να είχες dmc ή και αμc.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #14
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτά που γράφω, είναι οι γενικές οδηγίες για να σου βγαίνει το αποτέλεσμα.
    Δεν σημαίνει ότι εξασφαλίζεται η νίκη αλλά αν κάνεις σωστό στήσιμο (και έχεςι και καλούς παίκτες) , δεν θα έχεις παραπάνω από 2-3 κακά αποτελέσματα την σεζόν.
    Λοιπόν φίλε, αν ενδιαφέρεσαι, βάλε το σύστημα που παίζει κάθε φορά ο αυριανός αντίπαλος σου , να το μελετήσουμε και να ακολουθ/ήσεις οδηγίες (όχι μόνο δικές μου αλλά και όποιου άλλου ενδιαφέρεται).
    Σε πάω και ένα στοίχημα αν θες.

    Ενδιαφέρεσαι ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #15
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Eτσι παιζω εκτος απο το off side.

  6. #16
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    η ποιοτητα δεν κανει παντα την διαφορα
    εχασα στα πεναλντι σε φιλικο αλλα τον επαιξα στα ισα
    Aλλη μια σεζον αρχισε με το δεξι...-screenshot_9.jpgAλλη μια σεζον αρχισε με το δεξι...-screenshot_10.jpg

  7. #17
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Aπο ποτε οι αμυντικοι με 2-3 αστερια "κρατανε" τους 5-6αστερους επιθετικους ρε νικολα?? και μαλιστα οι αντιστοιχοι 2-3αστεροι επιθετικοι του σου βαζουν 2 γκολακια χαλαρα σε 5-6αστερη αμυνα?? και οι βαθμολογιες σου ειμαι πολυ καλυτερες απ τις δικιες του? παλι τα ιδια θα λεμε? χανεται το νοημα του να προσπαθεις να κανεις την ομαδα σου καλυτερη ρε παιδια. δεν εχει νοημα. και βεβαιως μπορει να συμβει καμια φορα. αντε δυο. αλλα συμβαινει καθε 2-3 αγωνες.
    Last edited by Nikose; 06-03-2016 at 08:17 PM.

  8. #18
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Βεβαιως και ναι. Αν στα επομενα 20 παιχνιδια χαθουν πανω απο 5 θα παραιτηθεις απο moderator??
    Και για να ειμαστε απολυτα ακριβεις ετσι ξεκινησε η ομαδα και ετσι επαιζε μεχρι το 84 που εχανε 0-2. Μετα επεσε το συστημα τριμπουισον (φουλ επιθεση ολοι μαζι) και ισοφαρισαμε τελικα στο 90.

    Aλλη μια σεζον αρχισε με το δεξι...-screenshot_22.jpg
    Last edited by Nikose; 06-03-2016 at 09:20 PM.
    nikolgiorgos likes this.

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αν στα επομενα 10 παιχνιδια χαθουν πανω απο 3-4
    μπορεί και να χαθούν.
    Σημασία έχει πως θα γίνει.
    Εγώ απλώς λέω ότι στα επόμενα παιχνίδια-σεζόν δεν θα έχεις πάνω από 2 τρολαρίσματα.

    θα παραιτηθεις απο moderator??
    όχι, αν χάσω όμως, θα αγοράσω και θα σου στείλω όποια φανέλα θες

    αν πάει, στείλε μου σε pm to fb προφίλ σου και θα σου στέίλω αίτημα φιλίας.
    Έτσι θα βλέπω και την ομάδα σου.

    Θα ποστάρεις εδώ τον επόμενο αντίπαλο και μετά το αποτέλεσμα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Kαλα πλακιτσα εκανα για το moderator.. :P

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast