Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 120
Like Tree240Likes

Thread: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

  1. #41
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

    Το παιχνίδι πλέον το παίζω απο συνήθεια, είχα χάσει τον ενθουσιασμό που είχα παλαιότερα γιατί βλέπω να επαναλαμβάνονται κάποια πράγματα και μονο τυχαίο δε μπορεί να ειναι.

    Στη 18η μου σεζόν , για 5η συνεχόμενη "χρόνια" αποκλείομαι στον ημιτελικό κυπέλλου, καθε φορά απο χειρότερο αντίπαλο όπου στον επαναληπτικό γίνονται απίστευτα πράγματα... Και καθε φορά έτσι χάνω το τρεμπλ.

    Το παιχνίδι εχει πολυ χώρο για αναβαθμίσεις όπως:

    - Να κάνουν καθε χρόνια να σημαίνει κατι.
    Τελειώνεις μια χρόνια, πας στην επόμενη και ειναι λες και ξεκινάς απο το 0. Θα έπρεπε αυτος που παίρνει το πρωτάθλημα να νιώθει οτι κατι έκανε ρε παιδί μου... Τα λιγοστά περισσότερα χρήματα που παίρνει δεν αξίζουν για μένα.

    - Να φτιάξουν τις ακαδημίες έτσι ώστε να μπορεις να χρησιμοποιείς αυτούς που παίρνεις και όχι να τους πουλάς κατευθείαν.

    - Να φτιάξουν τις ισορροπίες δυναμικότητας. Δε γίνεται μια μεσαία ομαδα να παίζει με τοκεναδες.

    - Να φτιάξουν τις προπονήσεις. Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να παίζεις 2 ματς καθε μέρα, να προπονείς τους παίκτες για το μπόνους και να περιμένεις να ειναι και σχετικά ξεκούραστοι !

    Αυτά μου ήρθαν τωρα, κατα τ αλλά υγεία εύχομαι σε όλους


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #42
    Rookie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    130
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Αντώνης από την Κέρκυρα παλιά ήμουν την αθήνα στο παγκράτι

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Είμαι από 19/8/2014. 4-1-3-1-1 ή 4-1-4-1
    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    1 πρωτάθλημα και 1 κύπελλο. Στην σεζόν 18 πήρα μαζί το πρωτάθλημα και το κύπελλο
    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Όχι
    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Χμ στο ότι είναι σαν την πραγματικότιτα
    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?

  3. #43
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!

  4. #44
    Newbie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    7
    Ποιός είσαι??
    Aλέξης από Ηλεία!

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Παίζω πάρα πολύ καιρό... 8 μέρες! αλλά από μικρός έχω μανία για Manager παιχνίδια. Αγαπημένο σύστημα 4-1-2-2-1

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Τόσο λίγο καιρό δεν έχω τίτλο, τώρα για μεγάλη στιγμή? Όταν ο αγώνας είναι 6.40 το πρωί και ξυπνάς να δεις το σκορ!

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Όχι δεν έχω βάλει. For the love of the Game only

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Το όνειρο αρκετών να είναι προπονητές γίνεται πραγματικότητα

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα δεν έχω δει κάτι που θέλει σχολιασμό...

    Απλά ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

  5. #45
    Rookie Mixalis Xerts's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Greece
    Posts
    126
    Ποιός είσαι??
    Είμαι ο Μιχάλης από την Ρόδο είμαι 18 χρονών και πάω 1 λυκείου όταν τελειώσω θα σπουδάσω μηχανικός ηλεκτρολόγος

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Με το παιχνίδι αυτό ασχολούμαι εδώ και 4 χρόνια τώρα πάω για 5 το αγαπημένο μου σύστημα είναι 4-1-2-3 με 3 αμυντικούς μπροστά και στην μέση του τέρματος έχω βάλει 4 κεντρικούς και 1 μπροστά ουσιαστικά είναι έτσι Screenshot by Lightshot
    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Δυστυχώς δεν έχω κάποια μεγάλη στιγμή σε τίτλο εκτός στο επίπεδο 15 είχα βγεί δεύτερος στο πρωτάθλημα

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Λεφτά δεν έχω βάλει. αλά σκέφτομαι να βάλω θα δείξει!!!
    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Είναι αυτό που με κρατά γατζωμένο στο παιχνίδι! Το αίσθημα που σου δίνει μια αναπάντεχη νίκη απέναντι σε έναν αρκετά δυνατότερο αντίπαλο και σε κρατά ζωντανό στην διεκδίκηση του τροπαίου! Οι ώρες προετοιμασίας και σκέψης συστήματος που απέδωσε στο τέλος! Αξία ανεκτίμητη!

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Θα πρέπει να μπει λίγο τάξει με τα Fake Accounts που κάνουν μερικοί και τα βίντεο με τσάμπα τοκενς και καλά επίσης θα θα προτιμούσα ποιο δύσκολα matches για να μπαίνουμε στο ρόλο του manager ποιο πολύ

    Να ευχηθώ επίσης Καλή Χρονιά με Υγειά πάνω απ όλα και ευημερία σε όλους!!!
    nikolgiorgos, Tesla and Nick Lizas like this.

  6. #46
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Αν και ειμαστε σε λαθος thread θα πω και εγω την γνωμη μου και ας μας μεταφερει ο γιωργος.
    Ειμαι ενεργος παικτης απο το χειμωνα το 2012 με εξαιρεση ενος ετους του που το παρατησα γιατι μου εσπασε τα νευρα.
    Επενδυσα μια χρονια σε μια χριστουγενιατικη προσφορα και εκτοτε αρχισαν ολα τα προβληματα.
    Ειναι σπανιες οι περιτπωσεις που εχω κερδισει αντιπαλους παικτες πιο δυνατους και παρα μα παρα πολλες φορες που ηρθαν κατι καφενεια και με εριχνα ξεγυρισμενες τριαρες και ντορτια χωρις να καταλαβω απο που με ηρθαν .Αγορασα αρκετες φορες παικτες απο τον κυνηγο κια του ειδα να καθονται στα νοσοκομεια οχι μια σεζον αλλα δυο και τρεις..Μαλλον με πηρε χαμπαρι το παιχνιδι να ξοδεψω τα βαλιτσακια. Οταν εκανα report η απαντηση που πηρα ηταν οτι λαμβανουμε στοιχεια απο το αγγλικο πρωταθλημα οπου τα παιχνιδια ειανι πολλά και οι τραυματισμοι πολλοί και συχνοι. Για τα κλαρινα τα απανωτα απο τα καφενεια με 2-3* παικτες μου λεει οτι το αγγλικο πρωταθλημα εχει πολλές εκπλήξεις. Επι λεξη ετσι. Προσπαυησε περισσοτερο να κοουτσαρεις την ομαδα σου. Γυριζω και του γραφω ενα F....ing game εκνευρισμενος και νου ανταπανταει να μιλαω καλυτερα..Οκ δεκτο.
    Στο θεμα λοιπον που απο την στιγμη που θεωρω οτι το παιχνιδι δεν ειναι δικαιο και - παρολα αυτα το παιζω- για εμενα δεν υπαρχει παρανομια αν και το παιχνιδι την θεωρει,και ας μπορει να παρει οσα βαλιτσακια μπορει ο καθενα και ας βλεπει οσα βιντεο θελει. Οταν εμενα μου δινει 30T να κατεβασω το mobile strike και να το φτασω level 10 και τον αδερφο μου στην γερμανια σε ιδιο περιπου level του δινει 290T αυτο δεν ειναι κλεψια και αθεμιτος ανταγωνισμος? Εγω πως μπορω να τον κροντραρω?. Το ιδιο φανταζομαι συμβαινει και σε αλλους σερβερς. Ετσι λοιπον θα χρησιμοποιω τα παντα..Μπροστα στα 250t μερικα βαλιτσακια δεν ειναι και τιποτα. Εχω και αλλα να πω αλλα καποια αλλη φορα..

  7. #47
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Ποιός είσαι??


    Είμαι ο Χάρης από Σπάρτη, 28 ετών, Δικηγόρος.


    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιό είναι το αγαπημένο σου σύστημα?


    Παίζω εδώ και ένα χρόνο περίπου το παιχνίδι, που στην αρχή νόμιζα ότι θα το βαριόμουν εύκολα, όπως και τα περισσότερα μάνατζερ που έπαιζα τα ταλευταία χρόνια, αλλά τελικά συνεχίζω με ενθουσιασμό. Το αγαπημένο μου σύστημα είναι το 4-5-1 v το οποίο κάνει θαύματα αν το παίξεις σωστα και γενικά χρησιμοποιώ αμυντικογενή συστήματα και πάντα με την λογική του αντισυστήματος στον αντίπαλο. Δεν έχω ένα σύστημα για πάσα χρήση.

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι! Eχεις επενδυσει χρηματα

    Επτά από τις δέκα σεζόν έχω πάρει με επιτυχία το double (πρωτάθλημα, τσάμπιονς λίγκ) και μια από αυτές κατέφερα και πήρα το triple crown, η οποία ήταν και η μεγαλύτερή μου διάκριση μέχρι στγμής στο παιχνίδι.
    Έχω επενδύσει κάποια χρήματα, θα έλεγα περισσότερο σπαταλήσει καθώς στην αρ΄χη του παιχνιδιού και μέχρι να το μάθω χάλασα τα τόκεν με τελείως λάθος τρόπο. Είναι πολύ πιθανό βέβαια να ξαναβάλω στο μέλλον, γιατί είναι καλό θεωρώ να υποστηρίζουμε με άμεσο τρόπο και υλικά το παιχνίδι που μας αρέσει.

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι? Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?


    Να πω την αλήθεια αντικειμενικά το παιχνίδι δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο βάθος για να ενθουσιάζει κάποιον Το γεγονός ότι ασχολούμαι εδώ και ένα χρόνο μπορώ να το εξηγήσω μονό επειδή είναι ένα παιχνίδι που παίζεται χαλαρά και δεν σου τρώει ιδιαίτερο ωφέλιμο χρόνο και γενικά είναι οκ για να περνάει ευχάριστα κάποια ώρα της ημέρας κάνοντας όλες τις απαραίτητες ενέργειες που χρειάζεται για την ομάδα σου. Οι ομοσπονδίες είναι ένα στοιχείο το οποίο έχει βελτιώσει το παιχνίδι και έχει αυξήσει λίγο την διάδραση μεταξύ των παικτών.

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?

    Όχι κάτι ιδιαίτερο. Η εταιρεία πρέπει να βρίσκει συνεχώς κάτι για να ανανεώνει περισσότερο το παιχνίδι ακριβώς επειδή πάσχει από έλλειψη βάθους και μπορεί κάποιος να το βαρεθεί έυκολα. Κατά τα άλλα θα μπορούσαν να αυξήσουν περισσότερο την επικοινωνία μεταξύ των παικτών σε επίπεδο ευρύτερο των ομοσπονδιών.

  8. #48
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Ποιός είσαι?
    Να μαι και 'γω.... Ο γκρινιάρης της παρέας. Καταρχήν να ευχήθώ Καλή Χρονιά σε όλους. (Ιδιαίτερα στους Φώτηδες, και Γιαννηδες που γιορτάζουν αύριο και μεθαύριο).
    Είμαι ο Τάκης από την Κορινθία και είμαι 49 ετών. Είμαι προγραμματιστής υπολογιστών. Οι μεγάλοι ίσως να με θυμούνται από παλιότερα περιοδικά του χώρου όπως PIXEL, Computer για όλους, Κοσμος του Internet κά με το ψευδώνυμο "cobra" στην Compulink.

    Πόσο καιρό παίζεις? Ποιο είναι το αγαπημένο σου σύστημα?
    Παίζω από το 2015. Αγαπημένο σύστημα είναι το 4-1-2-1-2 και το 3-2-1-2-1. (Πάντα όμως δοκιμάζω και άλλα ιδιαίτερα αν είμαι πίσω στο σκορ).

    Από τίτλους τι κάνεις? Πες μια μεγάλη στιγμή σου στο παιχνίδι!
    Στην αρχή μέχρι την 10 κατηγορία έπαιρνα αρκετούς τίτλους. Τώρα ένα τίτλο άντε -2 (μερικές φορές) σε κάποιο από τα ακκαουντς που παίζω (παίζω 5 ακκουντς αυτή τη στιγμή)!! Μεγάλες στιγμές όταν πήρα Κάποιο από τα 4 τριπλά που έχω πάρει.. Και η μεγαλύτερη όταν έπαιξα τελικό CHL με Τούρκο αντίπαλο 112% και γω 91% και του έριξα 4!!!

    Έχεις επενδύσει στο παιχνίδι με χρήματα?
    Μια φορά έβαλα 2 ευρώ. Δεν υπάρχουν λεφτά για gamming πια....

    Τι σε ενθουσιάζει περισσότερο στο παιχνίδι?
    Το ότι για κάποιο λόγο με κολλάει.. (να σκεφτείτε ότι δεν ασχολούμαι με ποδόσφαιρο και αν έχει η τηλεόραση προτιμώ να δω κάτι άλλο).. Εκτός από τα παιχνίδια της Εθνικής.
    Πιστεύω ότι το μόνο καθαρό ποδόσφαιρο πια παίζεται στις αλάνες από τα πιτσιρίκια της γειτονιάς σου.

    Κάτι που έχεις να προσθέσεις/αναφέρεις/σχολιάσεις γενικότερα?
    Θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι αρκετά καλό σχεδιαστικά και σαν interface αλλά η εταιρία πρέπει να επενδύσει σε προσωπικό έτσι ώστε να μεριμνήσει για τα Bugs (που το τελευταίο καιρό ομολογώ ότι έχουν χαμηλώσει σε συχνότητα). Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή ιδέα και μπράβο τους.

    Σορρυ που άργησα, αλλά έλειπα εξωτερικό. :P
    Last edited by snart1; 01-07-2017 at 01:07 PM.

  9. #49
    Newbie
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    7
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

  10. #50
    Newbie
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Athens Greece
    Posts
    3
    Καλησπέρα κ απο μένα

    Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά εύχομαι σε όλους με υγεία πάνω απο όλα κ περισσότερο γέλιο κ χαρά σε όλους.
    Εϊμαι ο Νίκος απο Αθήνα, ετών 44. Δόξα το Θεό βρήκα δουλειά κ "επέστρεψα" στο χώρο εργασίας.

    Με το παιχνίδι ασχολούμαι 4-5 χρόνια καθημερινά. Πάντα μου άρεσαν αυτού του τύπου παιχνίδια. Το καλύτερο με αυτό είναι πως δεν σου τρώει πολύ χρόνο, κάτι που δεν έχω σχεδόν καθόλου. Γενικά η ομάδα δεν πάει κ τόσο καλά, παρόλα αυτά περνάω levels κάθε σεζόν.

    Η εμπειρία στο παιχνίδι μου έχει διδάξει πως το δέσιμο της ομάδας είναι ο ποιό σημαντικός παράγοντας για νίκες (κάποιος το έχει αναφέρει και συμφωνώ μαζί του).

    Αυτά κ απο μένα.
    Εύχομαι το καλύτερο σε όλους
    Καλή χρονιά

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast