Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32
Like Tree8Likes

Thread: Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού

  1. #11
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το δοκίμασα πριν καμιά ώρα στο pc μου
    opera ok
    chrome ok
    firefoxe πρόβλημα, φόρτωσε και έπαιζε μετά την 5η φορά (διακοπή σύνδεσης)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #12
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by snart1 View Post
    Σωπα! Σοβαρά? Για πες μου πως δουλευει το Ιντερνετ και οι Σερβερς ρε φιλαρακι.. Ειμαι πολύ περιεργος να μου εξηγήσεις...
    Εχεις ιδέα για παράλληλους σερβερς με rolling user access και DB scaling χρησιμοποιόντας Master-Slave Replication?
    Αν εχεις εξηγησέ το στα αλάνια της Nordeus.... μπας και το μαθουν.... που φτιάξαν μια εφαρμογή στο πεθαμενο Flash και θες μηχανημα με 64GB ram για να παίξεις τη παπαριά που μας πασαρανε...

    Anyway... Δεν θα κατσω να κοντραριστώ ουτε με σένα ουτε με κανεναν άλλο... (και κακώς ασχολουμαι μαζί σου- γιατι δε φταις εσυ προφανώς) το παιχνίδι τους
    ειναι απο τα πιο αθλια που κυκλοφορουν (και κριμα γιατι σαν ιδέα ειναι πολύ καλη) αλλα το στησιμο τους ειναι ψοφιο.

    Αν εσύ θες να σπάς τα νευρα σου για να το φορτώσεις δικαιωμά σου... Εγω παντως τα κλεισα και δε θα ασχοληθώ αλλο.. Οπως ειπε και καποιος φιλος πριν τα παιχνίδια ειναι για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου.. και αυτη η $#@%$% μόνο ευχαρίστηση δε μου προσφέρει.. και ουτε θα αρχίσω τα χαπια για χαρη του...

    Kαλή συνέχεια σε όποιον αντέχει......
    σημερα ειναι η πρωτη φορα που δεν μου φoρτωνει το παιχνιδι απο Mozzila βεβαια δεν σκαω γιατι το ανοιγω απο το memu emulator
    αλλα για το φιλο τον shart1 προσπαθησε να το φoρτωσεις απο Microsoft edge πριν απο λιγο το ανοιξα απο εκει

  3. #13
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Φίλε shart1 από ότι καταλαβαίνεις είναι απλά ένα παιχνίδι! Καταλαβαίνω την έκρηξή σου, σέβομαι την αγανάκτησή σου αλλά μετά από ένα σημείο σταματάω να την δικαιολογώ γιατί κουράζει.
    Στο θέμα μας λοιπόν. Δοκίμασε να το ανοίξεις από άλλον browser όπως είπαν τα παιδιά και αν ούτε αυτό για κάποιο λόγο δεν λειτουργήσει ξαναγράψε μας να βρούμε μια άλλη λύση!

    Υ.Γ.: Εγώ χρησιμοποιώ Chrome και μου ανοίγει πάντα. Ίσως καμιά φορά να μου βγάλει το "low memory" αλλά με ένα refresh όλα πόπα.

  4. #14
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Μετά από πολύ ψάξιμο.....

    Δεν παίζει τπτ και σε κανεναν browser (Νικο ουτε ο memu emulator σήκωσε το παιχνίδι)..

    Κατάληξη ο συνδιασμός Windows και Top11 είναι βραδυφλεγείς μπόμπα και σε λίγο καιρο βλέπω να σκάει σε πολύ κόσμο και στα μουτρα της Nordeus αν δεν κάνει κατι να αλλαξει τα πράγματα.
    Ήδη έχει συμβει και σε 2 συμπαίκτες μου στην ομοσπονδία μας οι οποιοι εμειναν ο ενας 3 μερες και ο αλλος 4 μέρες εξω από το παιχνίδι ότι και να έκαναν. Μετά έφτιαξε από μόνο του!!

    Λύση στο πρόβλημα
    Για όσους παίζετε σε windows περιβάλον.. καλά κρασιά... (αργά η γρήγορα θα το περάσετε και εσεις.. αν έχετε ενα pentium με μαξ 4GB μνημης που έχει το 90%)
    Ο μόνος τρόπος αν δε παίζετε απο κινητο ειναι να στήσετε καποια έκδοση LINUX!! (ακόμα και σε live cd παίζει μια χαρά)
    Δοκιμάστικαν τα Mint 18 (Sarah) και Ubuntu 16.04 και τελικά επελεξα το ubuntu.. (μιας και το κατέχω καλυτερα)

    Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά.. Το παιχνίδι σαν ιδέα ειναι πολύ καλή, η υλοποίηση του όμως και ο τρόπος που το πασάρουν θα τους φέρει τη πτώση και τη καταστροφή να μου το θυμηθείτε!!

    Αυτά και συγνώμη αν με τη γκρίνια μου ενόχλησα κάποιους (μακάρι να μη σας τύχει γιατι μετα απο 30 φορες τουλάχιστον που θα δοκιμάσετε να φορτώσετε το παιχνίδι το λιγότερο που θα γίνει ειναι να σας σπάσουν τα νευρα... Πόσο δε αν χάσετε μια πρωτιά στο πρωτάθλημα ή και το τελικό του CHL γιατι δεν μπορεσατε να ειστε μέσα και έστω να το πολεμησετε ρε φίλε....)
    Tesla likes this.

  5. #15
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εγώ προσωπικά δεν με χαλάει που είναι προβληματική η νέα έκδοση στο Pc, γιατί έτσι κρατάνε την παλιά που μου αρέσει περισσότερο.
    Παίζω κάποια live και ομοσπονδίες στο κινητό ή στο τάμπλετ, τις προπονήσεις με τα μπόνους και κάποια φρη βιντεάκια και αυτό είναι.
    Με αφορμή μια ερώτηση ενός μελους του αγγλικού φόρουμ, έκανα ένα σχόλιο , έριξα άδεια για να πιάσω γεμάτα και όντως ανταποκρίθηκε ο Τζήβς της νορντέους και απάντησε ότι λόγω προβλημάτων, συνεχίζει κανονικά η παλιά έκδοση.
    http://forum.topeleven.com/top-eleve...shut-down.html

    * το θέμα γενικά είναι ότι "άφησαν" το flash player λόγω διαφόρων θεμάτων που είχε.
    Nick Lizas and snart1 like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #16
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    * το θέμα γενικά είναι ότι "άφησαν" το flash player λόγω διαφόρων θεμάτων που είχε.
    Δεν ειναι τυχαίο φίλε που όλοι το εγκαταλέιπουν (ασε που ειναι γεματο τρυπες).. Τώρα για το πόσο το εγκατελειψαν θα μου επιτρέπεις να αμφιβάλω..
    Ο μονος τρόπος να το αφήσουν ειναι να φτιαξουν την εφαρμογή απο την αρχη.. πράγμα που θελει χρόνο και η 2016 ειναι επίσης καθαρα σε Flash.... αν θες μπορεις να απεγκαταστήσεις τον Flash player και θα δεις αν παιξει.... :P

    Πάντως είναι καλο σημάδι ότι το παραδεχονται και μπορεί να δουλευουν κατι καινουργιο..

  7. #17
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Φίλε snart επειδή κι εμένα η εφαρμογή με δυσκολεύει στο pc και χρησιμοποιώ μόνο την παλιά, πλέον την ανοίγω στο pc αποκλειστικά μέσω android emulator.

    Είναι πολύ καλή και έυκολη λύση

  8. #18
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Φίλε snart επειδή κι εμένα η εφαρμογή με δυσκολεύει στο pc και χρησιμοποιώ μόνο την παλιά, πλέον την ανοίγω στο pc αποκλειστικά μέσω android emulator.

    Είναι πολύ καλή και έυκολη λύση
    Δοκιμασα 3 clover.. τον memu και αλλους 2 που ανεφεραν τα παιδία σε αλλο ποστ... Ο Memu μου λεει οτι το hardware δεν μπορει να σηκώσει το Τοπ11..
    Με τους αλλους 2 απλα το PC σερνοταν.. και τους εβγαλα..

    Το PC ειναι 3.5GH (διπύρηνο) με 1GB Graphics card kai 4GB Ram και καθαρο μιας και δεν εχει τπτ αλλο επανω φορτομενο εκτος απο windows kai chrome (εκανα φορματ και εβαλα μονο αυτα μπας και παιξει. Εχω 3 μερες που παιδεύομαι να βρω ακρη)
    Παντως με το linuxακι παίζει τελεια!

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    για πες μας τι windows έχεις ? γιατί έχω μια υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά με τα 10.
    Με ζάλιζε και μένα ένα μήνυμα "κάνε δωρεάν αναβάθμιση στα 10" αλλά δεν την πατάω.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    για πες μας τι windows έχεις ? γιατί έχω μια υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά με τα 10.
    Με ζάλιζε και μένα ένα μήνυμα "κάνε δωρεάν αναβάθμιση στα 10" αλλά δεν την πατάω.

    10
    Αλλα και στα 7 που εβαλα τα ιδια εκανε... δε μπορεις να φανταστεις τι εχω δοκιμασει να το κανω να παιξει...
    Παντως κατα τη γνωμη μου τα 10 ειναι οτι καλυτερο μας εχει δωσει η Microsoft (και δε κανω πλακα)
    Αληθεια το prive to ειδες?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast