Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32
Like Tree8Likes

Thread: Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού

  1. #21
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    παντως κατα τη γνωμη μου τα 10 ειναι οτι καλυτερο μας εχει δωσει η microsoft (και δε κανω πλακα)
    σαν τα xp δεν υπάρχει χαχα
    * μισοσοβαρά- μισο αστεία

    ** ναι αλλά θα ασχοληθώ το σ-κ, δεν προλαβαίνω τώρα .
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #22
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    σαν τα xp δεν υπάρχει χαχα
    * μισοσοβαρά- μισο αστεία

    ** ναι αλλά θα ασχοληθώ το σ-κ, δεν προλαβαίνω τώρα .
    Αυτό ξαναπέστο φίλε ... να σου πω μου πέρασε από το μυαλό να τα δοκιμάσω κι αυτά......
    Αλλά το Linux είναι κορυφαίο.. 2 μηχανήματα τώρα έχουν Ubuntu (1 Server και το Desktop που μόλις έστησα)
    Όποτε το έχω χρειαστεί με έχει σώσει! (τα άλλα 2 έχουν Windows 10.)

    Tip
    Όποιος αλήθεια θέλει να δει οποιαδήποτε version από linux έστω και από περιέργεια.. μπορεί να κατεβάσει μια εκδοσή (χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα στο PC του).
    Μια καλή λίστα θα βρείτε εδώ στη πρώτη παράγραφο wikipedia.org List of Linux distributions (αν και έχει πάρα πολλές ακόμα αν δείτε παρακάτω )

    Σας προτείνω μια των Ubuntu, Mint (Linux Mint Debian Edition) και Lubuntu (για πιό "light" PC's πχ με 2GB μνημη). Για αργότερα αν έχετε περιέργεια μπορείτε να δείτε και το Kali Linux. Είναι το λειτουργικό που χρησιμοποιούν όσοι ασχολούνται με το hacking αφού ειδικεύεται στη διείσδυση διαφόρων συστημάτων (penetration testing).
    Όσοι βλέπουν τη σειρά Mr. Robot (2015-), θα τό χουν προσέξει να το χρησιμοποιούν εκεί. Κάτι ήξερε ο σκηνοθέτης.. https://www.youtube.com/watch?v=xIBiJ_SzJTA

    Πάρτε ένα παλιό στικάκι (προσοχή γιατί τα δεδομένα του θα διαγραφούν, οπότε αντιγράψτε κάπου ότι έχει μέσα αν τα χρειάζεστε).
    Χρησιμοποιείστε ένα disk imager (εγώ έχω το win32 Disk Imager) και βάλτε στο στικάκι, τη version που κατεβάσατε.
    Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Ορίζετε που θα βρει το αρχείο του linux που κατεβάσατε και που θα εγγραφεί (στικάκι).
    Πατάτε create και μόλις τελειώσει είστε έτοιμοι.

    Κλείστε τον υπολογιστή σας, βάλτε το στικάκι στη usb θύρα σας και ξεκινήστε το PC, από κει (όσοι δεν μπορούν να μπουταρουν από το στικ μπορούν να το κάψουν σε ένα DVD (data) και να ξεκινήσουν από κει).
    Στο menu που θα σας βγάλει επιλέξτε "Try" και όχι install και θα φορτώσει το λειτουργικό από το στικ! Σαν να έχετε εγκαταστήσει το linux στον υπολογιστή σας!

    Όταν τελειώσετε, κλείνετε τον υπολογιστή σας, βγάζετε το στικάκι και ξεκινάτε ξανά στα windows όπως και πριν.
    Αν σας αρέσει και έχετε κάποιο παλιό PC, σας προτείνω να το εγκαταστήσετε κιόλας. Πιστεύω πώς θα σας αρέσει και φυσικά θα ξενοιάσετε από ιούς, μιας και στο Linux δεν υπάρχουν ιοί (ή αν υπάρχουν είναι απειροελάχιστοι) και δεν χρειάζεστε antivirus με όλη την ταλαιπωρία και τα προγράμματα που χρειάζεστε για να απαλλαγείτε και να προφυλαχθείτε από αυτούς και τα παράγωγα τους..

    Tesla για σενά!
    χαχαχα (μη μασάς)

    Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού-293002_261307637345837_1421793478_n.jpg
    Last edited by snart1; 11-11-2016 at 02:05 AM.
    Tesla likes this.

  3. #23
    Rookie nickosps's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    79
    Και για να είμαστε δίκαιοι με όλους, να αναφέρω ότι σήμερα επί 1 ώρα σε ένα από τα pc που παίζω το παιχνίδι, δεν φόρτωνε με τίποτα. Αυτό για να μην κράζουμε πάντα τον φίλο snart1...
    snart1 likes this.

  4. #24
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Στην πτυχιακή μου είχα στήσει apache server πάνω σε Ubuntu 16.04 και όντως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα εκεί. Όντως δεν χρειάζεσαι antivirus, ούτε καν firewall καθώς λόγω του ότι τα πάντα είναι open source. Συνεπώς τα linux είναι 99% ασφαλή. Και βγάζω το 1% καθώς πάντα υπάρχει ο παράγοντας "άνθρωπος".

    Φίλε snart1 θα ήταν ενδιαφέρον αν ανοίγαμε κάποιο σημείο στο forum και φτιάχναμε τέτοιους οδηγούς κλπ. Να δίνουμε και να μας δίνουν λύσεις σε προβλήματα (τεχνολογικά ή οτι κατέχει ο καθένας)!

    Υ.Γ.: Σε ευχαριστώ για την αφιέρωση! Ανταποδίδω με penetration testing με DDoS (μέρος της πτυχιακής):

    Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού-screenshot_2.jpg
    Last edited by Tesla; 11-11-2016 at 01:45 PM.

  5. #25
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Προτού πάμε στα Linux και Ubuntu να δούμε κάτί πιο απλό ?
    Σήερα βλέπω ότι στο chrome δεν παίζει η παλιά έκδοση (δεν φορτώνει το flash).
    Βλέπω ότι στις ιδιότητες του flash, δίνει οδηγίες παραπέμποντας σε στο site της macromedia, πάω εκεί, ακολουθώ τις οδηγίες αλλά τίποτα.
    Διαβάζω ότι το plugin PPAPI δουλεύει ακόμα αλλά παρόλο που είναι ενεργοποιημένο, πάλι τίποτα.
    Το έχει ψάξει κανένας ?
    φτιάχνεται ή τέλος το παλιό Τ11 από το Chrome ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #26
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Εφτιαξε Γιωργο.
    Κι εμενα δε δουλευε για καποια ωρα.
    nikolgiorgos likes this.

  7. #27
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εμένα game over.
    Βγάζει αυτό
    Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού-flash-1.jpg

    στις ρυθμίσεις του flash δίνει κάποιες οδηγίες, μπαίνω στο macromedia ..., τις κάνω αλλά πάλι τίποτα
    Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού-flash-2.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #28
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Διαγραψε cache και cookies.
    Αν χρειαζεται, ξαναεγκαταστησε το flashplayer.

  9. #29
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Στην πτυχιακή μου είχα στήσει apache server πάνω σε Ubuntu 16.04 και όντως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα εκεί. Όντως δεν χρειάζεσαι antivirus, ούτε καν firewall καθώς λόγω του ότι τα πάντα είναι open source. Συνεπώς τα linux είναι 99% ασφαλή. Και βγάζω το 1% καθώς πάντα υπάρχει ο παράγοντας "άνθρωπος".

    Φίλε snart1 θα ήταν ενδιαφέρον αν ανοίγαμε κάποιο σημείο στο forum και φτιάχναμε τέτοιους οδηγούς κλπ. Να δίνουμε και να μας δίνουν λύσεις σε προβλήματα (τεχνολογικά ή οτι κατέχει ο καθένας)!

    Υ.Γ.: Σε ευχαριστώ για την αφιέρωση! Ανταποδίδω με penetration testing με DDoS (μέρος της πτυχιακής):

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2.jpg 
Views:	21 
Size:	38.0 KB 
ID:	73282
    Συμφωνώ και αν και δε διαθέτω πολύ χρόνο θα κάνω ότι μπορώ να βοηθήσω!

  10. #30
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Παιδια το φαινόμενο θα ενταθεί... Ηδη συμβαίνει σε πολλούς.. απ' ότι μου λένε..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast