Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32
Like Tree8Likes

Thread: Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157

    Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού

    Από χθες προσπαθώ να φορτώσω το παιχνίδι το οποίο κολάει στην πρώτη οθόνη και δεν συνεχιζει καν να φορτώσει παικτες πληροφορίες και λοιπά... Εχω προσπαθήσει πανω απο 30 φορές!!!
    Τροποποίησα το pc ώστε να μη φορτώνει τπτ αλλο περα του browser ...

    Tωρα αμα αρχίσω τις χριστοπαναγίες θα φταίω!?

    Τι σκατα θελουν για να τρέξει ενα παιχνιδι δλδ μεσω web? Αν το παιχνίδι τους ήταν stand θα ήθελα i40 με 320GB μνημης για να παίξει !?

    Αν θελουν ολοι μας να παιζουμε απο κινητα να μας το πουν να ξεμπερδευουμε και να μην ασχολουμαστε αλλο με τα pc για το παιχνίδι τους!

    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Εχει τυχει σε καποιον άλλον? Αν ναι πως το έλυσε..

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Το μαρτύριο συνεχίζετε!
    Λογοκρίθηκε!!
    Last edited by snart1; 11-09-2016 at 07:59 PM.
    nikolgiorgos likes this.

  3. #3
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Αδερφέ έχεις ασχοληθεί ποτέ με προγραμματισμό ή έστω λογισμικό??

  4. #4
    Rookie nickosps's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    79
    Φίλε, με όλη την καλή διάθεση, το παιχνίδι σηκώνει όντως πολλή ram στο pc, αλλά παίζει. Π.χ. εγώ το παίζω σε Intel Quad Core @ 2.50Ghz με 3GB ram, ενώ δεν έχει πρόβλημα ούτε και σε laptop με pentium διπύρηνο με 4GB ram. Και όλα αυτά με κάρτες γραφικών embedded, δηλαδή του κ..ου...

  5. #5
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Ακριβώς. Και γω με 2,3G συχνότητα επεξεργαστή και 4G RAM και τις περισσότερες φορές φορτώνει με την 2η ή 3η. Το παιχνίδι είναι αρκετά βαρύ, και οι υπολογιστές των περισσότερων μας δεν είναι και τίποτα πύραυλοι!
    Χαλάρωσε λίγο με το game μήπως και αρχίσεις να το απολαμβάνεις! 2 στα 3 ποστ σου είναι κράξιμο! Φιλικά πάντα.

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Αδερφέ έχεις ασχοληθεί ποτέ με προγραμματισμό ή έστω λογισμικό??
    Ναι γυρω στα 35 χρόνια!!!

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Ακριβώς. Και γω με 2,3G συχνότητα επεξεργαστή και 4G RAM και τις περισσότερες φορές φορτώνει με την 2η ή 3η. Το παιχνίδι είναι αρκετά βαρύ, και οι υπολογιστές των περισσότερων μας δεν είναι και τίποτα πύραυλοι!
    Χαλάρωσε λίγο με το game μήπως και αρχίσεις να το απολαμβάνεις! 2 στα 3 ποστ σου είναι κράξιμο! Φιλικά πάντα.
    Τι να απολαμβανω ρε συ! Πως να μη τους κραζω με δουλευεις!?
    Μου μιλάς για προγραματισμό... Εχεις ιδεα τι σημαινει να μη φορτωνει μια εφαρμογή web γιατι ειναι βαρια! Εχεις δει καποια αλλη εφαρμογή Web στη ζωή σου να μη φορτώνει? Θα τρελαθούμε!?

    απο χθες προσπαθώ να το φορτώσω και εχω κανει τα παντα.... δλδ τι θα κανουμε θα αγορασουμε pc για να παιζουμε το κολοπαιχνιδό τους!

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by snart1 View Post
    Μου μιλάς για προγραματισμό... Εχεις ιδεα τι σημαινει να μη φορτωνει μια εφαρμογή web γιατι ειναι βαρια! Εχεις δει καποια αλλη εφαρμογή Web στη ζωή σου να μη φορτώνει? Θα τρελαθούμε!?
    Δεν θα μπω στον κόπο να σου εξηγήσω πως λειτουργεί το ίντερνετ και τι ρόλο παίζουν οι σέρβερ (που προφανώς δεν έχεις ιδέα). Θα σου εξηγήσω όμως το απλό. Στους περισσότερους χρήστες τρέχει (είτε με την 1η, είτε με την 5η προσπάθεια). Ναι υπάρχουν bug τα οποία προφανώς προσπαθούν να διορθώσουν, δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν. Το ότι εσένα δεν σου ανοίγει γενικώς ίσως έχει να κάνει και με το pc σου, για το οποίο δεν νομίζω να φταίει η nordeus.


    Quote Originally Posted by snart1 View Post
    απο χθες προσπαθώ να το φορτώσω και εχω κανει τα παντα.... δλδ τι θα κανουμε θα αγορασουμε pc για να παιζουμε το κολοπαιχνιδό τους!
    Συνεπώς έρχεσαι στα λόγια μου και παραδέχεσαι ότι το pc σου έχει μερίδιο ευθύνης!

  9. #9
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δεν θα ήθελα να είμαι δίπλα σου όταν χάνεις ματς
    snart1 likes this.

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Δεν θα μπω στον κόπο να σου εξηγήσω πως λειτουργεί το ίντερνετ και τι ρόλο παίζουν οι σέρβερ (που προφανώς δεν έχεις ιδέα). Θα σου εξηγήσω όμως το απλό. Στους περισσότερους χρήστες τρέχει (είτε με την 1η, είτε με την 5η προσπάθεια). Ναι υπάρχουν bug τα οποία προφανώς προσπαθούν να διορθώσουν, δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν. Το ότι εσένα δεν σου ανοίγει γενικώς ίσως έχει να κάνει και με το pc σου, για το οποίο δεν νομίζω να φταίει η nordeus.
    Συνεπώς έρχεσαι στα λόγια μου και παραδέχεσαι ότι το pc σου έχει μερίδιο ευθύνης!
    Σωπα! Σοβαρά? Για πες μου πως δουλευει το Ιντερνετ και οι Σερβερς ρε φιλαρακι.. Ειμαι πολύ περιεργος να μου εξηγήσεις...
    Εχεις ιδέα για παράλληλους σερβερς με rolling user access και DB scaling χρησιμοποιόντας Master-Slave Replication?
    Αν εχεις εξηγησέ το στα αλάνια της Nordeus.... μπας και το μαθουν.... που φτιάξαν μια εφαρμογή στο πεθαμενο Flash και θες μηχανημα με 64GB ram για να παίξεις τη παπαριά που μας πασαρανε...

    Anyway... Δεν θα κατσω να κοντραριστώ ουτε με σένα ουτε με κανεναν άλλο... (και κακώς ασχολουμαι μαζί σου- γιατι δε φταις εσυ προφανώς) το παιχνίδι τους ειναι απο τα πιο αθλια που κυκλοφορουν (και κριμα γιατι σαν ιδέα ειναι πολύ καλη) αλλα το στησιμο τους ειναι ψοφιο..
    Αν εσύ θες να σπάς τα νευρα σου για να το φορτώσεις δικαιωμά σου... Εγω παντως τα κλεισα και δε θα ασχοληθώ αλλο.. Οπως ειπε και καποιος φιλος πριν τα παιχνίδια ειναι για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου.. και αυτη η $#@%$% μόνο ευχαρίστηση δε μου προσφέρει.. και ουτε θα αρχίσω τα χαπια για χαρη του...

    Kαλή συνέχεια σε όποιον αντέχει......

Page 1 of 4 123 ... LastLast