Results 1 to 10 of 32
Like Tree8Likes

Thread: Προβλημα φορτωσης του παιχνιδιού

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #19
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    157
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    σαν τα xp δεν υπάρχει χαχα
    * μισοσοβαρά- μισο αστεία

    ** ναι αλλά θα ασχοληθώ το σ-κ, δεν προλαβαίνω τώρα .
    Αυτό ξαναπέστο φίλε ... να σου πω μου πέρασε από το μυαλό να τα δοκιμάσω κι αυτά......
    Αλλά το Linux είναι κορυφαίο.. 2 μηχανήματα τώρα έχουν Ubuntu (1 Server και το Desktop που μόλις έστησα)
    Όποτε το έχω χρειαστεί με έχει σώσει! (τα άλλα 2 έχουν Windows 10.)

    Tip
    Όποιος αλήθεια θέλει να δει οποιαδήποτε version από linux έστω και από περιέργεια.. μπορεί να κατεβάσει μια εκδοσή (χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα στο PC του).
    Μια καλή λίστα θα βρείτε εδώ στη πρώτη παράγραφο wikipedia.org List of Linux distributions (αν και έχει πάρα πολλές ακόμα αν δείτε παρακάτω )

    Σας προτείνω μια των Ubuntu, Mint (Linux Mint Debian Edition) και Lubuntu (για πιό "light" PC's πχ με 2GB μνημη). Για αργότερα αν έχετε περιέργεια μπορείτε να δείτε και το Kali Linux. Είναι το λειτουργικό που χρησιμοποιούν όσοι ασχολούνται με το hacking αφού ειδικεύεται στη διείσδυση διαφόρων συστημάτων (penetration testing).
    Όσοι βλέπουν τη σειρά Mr. Robot (2015-), θα τό χουν προσέξει να το χρησιμοποιούν εκεί. Κάτι ήξερε ο σκηνοθέτης.. https://www.youtube.com/watch?v=xIBiJ_SzJTA

    Πάρτε ένα παλιό στικάκι (προσοχή γιατί τα δεδομένα του θα διαγραφούν, οπότε αντιγράψτε κάπου ότι έχει μέσα αν τα χρειάζεστε).
    Χρησιμοποιείστε ένα disk imager (εγώ έχω το win32 Disk Imager) και βάλτε στο στικάκι, τη version που κατεβάσατε.
    Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Ορίζετε που θα βρει το αρχείο του linux που κατεβάσατε και που θα εγγραφεί (στικάκι).
    Πατάτε create και μόλις τελειώσει είστε έτοιμοι.

    Κλείστε τον υπολογιστή σας, βάλτε το στικάκι στη usb θύρα σας και ξεκινήστε το PC, από κει (όσοι δεν μπορούν να μπουταρουν από το στικ μπορούν να το κάψουν σε ένα DVD (data) και να ξεκινήσουν από κει).
    Στο menu που θα σας βγάλει επιλέξτε "Try" και όχι install και θα φορτώσει το λειτουργικό από το στικ! Σαν να έχετε εγκαταστήσει το linux στον υπολογιστή σας!

    Όταν τελειώσετε, κλείνετε τον υπολογιστή σας, βγάζετε το στικάκι και ξεκινάτε ξανά στα windows όπως και πριν.
    Αν σας αρέσει και έχετε κάποιο παλιό PC, σας προτείνω να το εγκαταστήσετε κιόλας. Πιστεύω πώς θα σας αρέσει και φυσικά θα ξενοιάσετε από ιούς, μιας και στο Linux δεν υπάρχουν ιοί (ή αν υπάρχουν είναι απειροελάχιστοι) και δεν χρειάζεστε antivirus με όλη την ταλαιπωρία και τα προγράμματα που χρειάζεστε για να απαλλαγείτε και να προφυλαχθείτε από αυτούς και τα παράγωγα τους..

    Tesla για σενά!
    χαχαχα (μη μασάς)

    Click image for larger version. 

Name:	293002_261307637345837_1421793478_n.jpg 
Views:	19 
Size:	87.5 KB 
ID:	73252
    Last edited by snart1; 11-11-2016 at 02:05 AM.
    Tesla likes this.