Results 1 to 9 of 9
Like Tree3Likes
  • 2 Post By madflo19
  • 1 Post By CompulsiveAddict

Thread: Βοηθος Μανατζερ

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165

    Βοηθος Μανατζερ

    ξερει κανεις καθε ποτε μας δινει ο βοηθος μανατζερ παιχτες? γιατι σημερα μου δινει εναν καλο cb dmc αμυντικο για κεφαλιες 21χρονων αλλα ειμαι 2 μερες πριν τελειωσει το πρωταθλημα και θα χασει τα αστερια σε λιγες μερες. αξιζει να τον παρω? να σημειωσω οτι δεν καιγομαι και τοσο πολυ να παρω cb/dmc απλα ποιο πολυ με νοιαζει επειδη θα χασει τα αστερια και αμα αξιζει να περιμενω στο νεο πρωταθλημα γιατι συνηθως μου προτεινει εξτρερμ και φορ

  2. #2
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Μία φορά την εβδομάδα,με τίποτα δεν αξίζει ,σε 2 μέρες τα έχεις έναν απλό παίχτη,22 χρόνον 99%,πεταμένα Tokens

    Sent from my LG-K500n using Tapatalk
    nikolgiorgos and Cloverfield like this.

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    αυτο ακριβως σκεφτηκα και εγω απλα παντα μου δινει amc amr aml h st spania mc/dmc/dmr/dml και ακομα πιο σπανια cb

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έτσι
    επίσης να ήταν 19 χρονών, να πεις την άλλη σεζόν θα τον ανεβάσεις, αλλά αυτός θα είναι 22 χρ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    τι εννοεί ο βοηθός λέγοντας "μπορούμε να επιτεθούμε με σωστό τρόπο" ? καινούργια ατάκα....χαχαχα δν μου χει ξανά εμφανιστεί...σήμερα μου βγήκε δις κ στο παιχνίδι ομοσπονδίας κ στο πρω ενώ έπαιζα κ στα δυο με επιθετική νοοτροπία αλλά μόνο ενα st με aml-mr- amc άπο τα πλάγια, εγώ συμπέρανα οτι θέλει δυο st... κ πέρασα τον .amc στη θέση αυτη

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κάτι υποθέτω πρέπει να αλλάξεις.
    Νοοτροπία ? βέλη ? παίκτη ?

    Εμένα εκείνο που με τρελαίνει είναι που λέει (κάπως έτσι τες πα) :
    - Δεν ξέρουμε που το πάμε σήμερα
    χαχα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    ααα μου χει βγει κ το η "άμυνα μας ειναι σουρωτήρι σήμερα" .....χωρίς να χω φάει γκολ ακόμη

    πάντως οταν μου βγαίνει αυτό που λες εσύ δν το παίρνω το παιχνίδι ειναι σημάδι αυτό...σαν να λέει που πας ρε καραμητρο....αφού θα το χάσεις χαχαχα

    αυτός που τα μετέφρασε στα Ελληνικά δν μπορούσε να ειναι πιο κατατοπιστικος? ε να βοηθούσε λίγο περισσότερο....

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    3
    Στην Ελλάδα δεν υπάρχει κουλτούρα μετάφρασης των παιχνιδιών, γιατί για πολλά χρόνια οι εταιρείες παραγωγής θεωρούσαν ασύμφορη (και μάλλον είχαν δίκιο) τη μετάφραση τίτλων στα Ελληνικά. Πολλοί μεγάλοι τίτλοι δεν έχουν μεταφραστεί ποτέ στα Ελληνικά, παρότι κατά διαστήματα είχαν πολλούς παίχτες από Ελλάδα. Μόλις τα τελευταία χρόνια άρχισαν να μεταφράζονται πιο συστηματικά τίτλοι, κυρίως αυτοί που παίζονται σε πλατφόρμα Android, γιατί το μέγεθος των κειμένων είναι γενικά πολύ πιο μικρό.

    Πέρα απ' αυτό, η διαδικασία της μετάφρασης έχει τρόπον τινά γραφειοκρατικό χαρακτήρα με πολλούς εμπλεκόμενους και σχεδόν πάντα γίνεται μέσα σε πολύ στενά χρονικά περιθώρια, ενώ πολλές φορές οι μεταφραστές που αναλαμβάνουν το εκάστοτε παιχνίδι δεν ξέρουν το αντικείμενο. Γι' αυτό βλέπουμε ορισμένα κομμάτια του παιχνιδιού που φαίνονται ότι έχουν γίνει από άτομα που δεν έχουν ιδέα από ποδόσφαιρο.

    Ωστόσο, η προσπάθεια είναι τίμια και η Νορντέους θα μπορούσε να είχε αγνοήσει τελείως τα Ελληνικά, όπως κάνουν άλλες εταιρείες.
    Ποσιδονας likes this.

  9. #9
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Εδώ έχουμε δύο διαφορετικές περιπτώσεις.
    Η μια είναι ότι ο βοηθός πολλές φορές δίνει άσχετες ή άστοχες συμβουλές.
    Ο βοηθός δηλαδή και δεν σε βοηθάει και δεν σου δίνει κάποιο tip ώστε να ξέρεις τι δεν πήγε καλά και δεν σου βγήκε το παιχνίδι.
    Ε, στις οδηγίες καμιά φορά δίνει χρήσιμες συμβουλές.
    Αυτό όμως είναι πρόβλημα του παιχνιδιού γιατί το ίδιο συμβαίνει και στην Αγγλική έκδοση.

    Τώρα, οι μεταφράσεις του παιχνιδιού είναι αρκετά καλές.
    Τα Ελληνικά είναι από τις πρώτες γλώσσες που μπήκαν στο παιχνίδι.
    Ισως λόγω γειτονίας και καλής σχέσης με τους Σέρβους και τα πήγε πολύ καλά στην Ελλάδα.
    Επειδή είμαι σε ένα Ελληνικό παλιό γκρουπ, έχει πολλούς παίκτες 40-50άρηδες οι οποίοι δεν θα έπαιζαν με τίποτα να δεν είχε και τα Ελληνικά.