Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36
Like Tree23Likes

Thread: Αστεία Περιστατικά στο Top Eleven

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136

    Αστεία Περιστατικά στο Top Eleven

    θελω να μοιραστώ μαζι σας μια ιστορία 4 χρόνια πισω η οποία με εχει κανει να κλάψω απο το γέλιο. ήμουν μαζι με την παρέα μου προσπαθώντας να την πείσω να ξεκινήσει t11. μετα απο πολλές προσπάθειες ένας φίλος μου ξεκίνησε και οπως ειναι λογικό ήταν άσχετος (οχι οτι εγω ήμουν σχετικός). και κατα σύμπτωση φτάνει τελικό κυπέλλου στο πρώτο επιπεδο. μιας και τα ειχε κανει μπάχαλο στο σύστημα του, δεν ειχε ούτε αναπληρωματικό επιθετικό και 1 ματς πριν τον τελικό ο επιθετικός του τραυματίζεται. η γκαντεμιά συνεχίζεται και δεν ειχε ούτε βαλιτσακια και ετσι αυτο που μπορούσε να κανει ήταν να βαλει το αναπληρωματικό τερματοφύλακα που ειχε στην θέση του επιθετικού. έτυχε και παρακολουθήσαμε μαζι τον τελικό και καποια στιγμή (τότε δεν υπήρχαν γραφικά με παικτες παρα μονο σχολιασμός) σε μια φάση στο 80κατι βάζει γκολ ο τερματοφύλακας που ειχε στην θέση του επιθετικού και ετσι πηρε την νίκη με 1-0. ακομα το σκέφτομαι και γελάω και σίγουρα αλλο απλώς να το διαβάζεται και αλλο να το ζείτε. μου φάνηκε πολυ αστείο γιατι δεν ειχε πάρει το παιχνίδι στα σοβαρά όποτε γινόταν και χαβαλέ.

    δεν ξερω αν εχω την αρμοδιότητα να ανοίξω τέτοιο θέμα, παντως θα ηθελα να ακούσω και δικές σας ιστορίες.
    αν εχω κανει κάποιο λάθος απο άποψη κανονισμού παρακαλώ πειτε το.
    Cloverfield, Tesla and Jimbesi like this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ε, οι πιο παλιοί που έπαιζαν με την παλιά έκδοση, έχουν ζήσει ιστορίες απείρου κάλους με τους τερματοφύλακες.

    εγώ ας πούε, από το lv5 -6, όταν τραυματίζονταν το τέρμα μου, ποτέ δεν το έκανα αλλαγή.
    και σπάνια έτρωγε γκολ !
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    78
    Σε εμενα ειχε γινει το αλλο το παραδοξο. Ομιλοι τσαμπιονς λιγκ, ηθελα επιτηδες 3η θεση για να πεσω Νιβεα. Ειμαι σε +1 επιπεδο ειχα 1 ομαδαρα 2 μετριους. Αρχιζω με 4 βαθμους και λεω αν τον κερδισω αυτον παει 3 παιχνιδια 7 βαθμους αρα θελω ηττα. Βλεπω την ομαδα του αηττητος , ουτε ισοπαλια στο πρωταθλημα, 1η θεση και γενικα τα ειχε σαρωσει ολα. Εβαλα τα δευτερα, οτι να ναι συστημα αλλα το τερμα στην θεση του μην φαω και πολλα. Χανω 1-0 στο ημιχρονο οπως θελω .
    Εκει βλεπω τα στατιστικα ενος βασικου μου που σκοραρε σε καθε παιχνιδι (19 επιπεδο τοτε 25 πλεον ακομα τον εχω) και λεω θα τον βαλω στο τελος για την ισοπαλια ( απο μεσα μου ηθελα την νικη δεν εξηγειται αλλιως). Μπαινει και σκοραρει στο 80 και στο 87 και κερδιζω!!!!!!!!!!! Οχι μονο αυτο αλλα κερδισα και στα επιτευματα το τελος παιχνιδιου δηλαδη ειχε να μην κερδισει παιχνιδι τουλαχιστον 15 παιχνιδια ο αντιπαλος. Απλα τρελαθηκα ενιωσα πολυ μεγαλη χαρα που του το χαλασα. Απλα ηταν απο τα αστεια γιατι αρχισα με οτι να ναι και μετα χωρις ιδιαιτερο λογο αλλαξα στην πορεια και πηγα για την νικη .
    Φυσικα θελει και τυχη γιατι στην αρχη ηταν ατυχος που δεν μου ειχε κανει κανενα 3-0 αλλα αυτα τα αυθορμητα τα τυχαια ειναι και τα ωραια στο Τοπ Ελεβεν.
    Last edited by Jimbesi; 09-29-2017 at 12:34 PM.

  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    2 στα 3 γκολ μου ηταν από κόρνερ! Κλασικ!
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Και γω πολλές φορές που ηθελα συγκεκριμένα αποτελέσματα πει ισοπαλία ή ήττα, καμία φορά νικούσα «καταλαθος» και μου χαλούσε τα σχέδια...Αλλα όσο και να ηθελα να χάσω στ τέλος αισθανόμουν ικανοποίηση που νίκησα...Κοιτά ειρωνία..άλλες φορές να θες να χάσεις και να μην μπορείς και άλλες φορές να θες να νικήσεις και να μην μπορείς...

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εδώ κοίτα (είναι παλιά μου δημοσίευση στο αγγλικό φόρουμ.
    Στο 1' λεπτό του αγώνα
    - κερδίζω φάουλ, η μπάλα βγαίνει κόρνερ
    - χτυπάω κόρνερ, ο αντίπαλος αμυντικός κάνει πέναλτυ και τρώει κίτρινη
    και σκοράρω.
    Όλα αυτά σε 1'
    https://forum.topeleven.com/top-elev...llet-time.html

    Εδώ σε άλλου παιχνίδι, το τέρμα του είναι τραυματισμένο για ένα ημίχρονο και κερδίζει
    https://forum.topeleven.com/top-elev...y-jump-gk.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Επίσης αστείο περιστατικό που νομιζω οτι εχει συμβεί στον καθένα μας απο μια φορά (για να πάρουμε και το επίτευγμα) ειναι να αποβληθεί παίκτης μας επειδή έφτυσε τον αντίπαλο....τελείως κουφό αλλα και συνάμα αστείο.

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    εγω νομιζω δεν το εχει παρει αυτο το επιτευγμα

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Πόσες σεζόν παιζεις?εγω δεν θυμαμε ποτε το πηρα αλλα ήταν σίγουρα στις πρώτες 5 σεζόν.

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    αρκετες σεζον και πολλες ημουν εκτος

Page 1 of 4 123 ... LastLast