Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 109
Like Tree26Likes

Thread: ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΩΝ

  1. #11
    Newbie Aris Vardakas's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    44
    Καλημέρα παιδιά!
    Φαίνεται ότι υπήρχε ένα πρόβλημα μέχρι χθες με τους δανεικούς, κάτι εμπόδιζε το παιχνίδι να φορτώσει, αλλά μετά την αναβάθμιση που έγινε είναι όλα εντάξει.
    Τώρα έχω ήδη δανείσει και δανειστεί παίκτες και δεν υπάρχει πρόβλημα.
    nikolgiorgos likes this.

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Για εξήγησε μας λίγο.
    Αν έχεις 22 παίκτες και πάρεις έναν δανεικό, μπορείς να τους έχεις όλους στην διάθεση σου ή πρέπει να έχεις 21 παίκτες για να χρησιμοποιήσεις δανεικό
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Newbie Aris Vardakas's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    για εξήγησε μας λίγο.
    αν έχεις 22 παίκτες και πάρεις έναν δανεικό, μπορείς να τους έχεις όλους στην διάθεση σου ή πρέπει να έχεις 21 παίκτες για να χρησιμοποιήσεις δανεικό
    Έχω την εντύπωση ότι μετράει κανονικά σαν παίκτης (εκτός και αν παίζεις πρωτάθλημα, κύπελλο, cl που εκεί είναι σαν να μην υπάρχει καν στην ομάδα σου), οπότε αν έχεις 22αδα υποθέτω δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
    Εγώ προσωπικά έχω 21 παίκτες και έχω δανειστεί μόνο έναν και έχω δανείσει 3.
    Last edited by Aris Vardakas; 06-11-2016 at 09:12 AM.

  4. #14
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Έχω την εντύπωση ότι μετράει κανονικά σαν παίκτης
    ναι, μετράει κανονικά σαν παίκτης στους αγώνες του τουρνουά (απλώς δεν μπορείς να του δώσεις πράσινα ή μπλε).
    Οπότε το θέμα είναι ότι πρέπει να έχεις μέχρι 21 παίκτες για να μπορέσεις να τον χρησιμοποιήσεις (αλλιώς μετά είναι όπως όταν αγοράζεις έναν παίκτη και έχεις ήδη 22, οπότε πρέπει να ελευθερώσεις μια θέση).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #15
    Newbie Aris Vardakas's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    ναι, μετράει κανονικά σαν παίκτης στους αγώνες του τουρνουά (απλώς δεν μπορείς να του δώσεις πράσινα ή μπλε).
    Οπότε το θέμα είναι ότι πρέπει να έχεις μέχρι 21 παίκτες για να μπορέσεις να τον χρησιμοποιήσεις (αλλιώς μετά είναι όπως όταν αγοράζεις έναν παίκτη και έχεις ήδη 22, οπότε πρέπει να ελευθερώσεις μια θέση).
    Δίνεις και παίρνεις και είσαι μια χαρά. Αν δανείζεσαι μόνο με 22αδα, ναι δεν θα μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις.
    Εγώ πχ δίνω έναν καλό και μπορεί να πάρω έναν ίδιας θέσης χειρότερο, μόνο και μόνο για να δυναμώσω την ομάδα κάποιου άλλου μέλους.

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ΄Όταν βλέπουμε έναν άλλο μανατζερ. στο προφίλ του βλέπουμε επίσης αν ανήκει σε κάποια ομοσπονδία και ποιά είναι τα μέλη της.
    Μπορούμε αν θέλουμε. να μπούμε σε αυτή την ομοσπονδία (αν έχει κάποια θέση βέβαια και είναι ανοιχτή).
    Με αυτό τον τρόπο (αν δεν είμαστε ήδη σε κάποια ομοσπονδία) μπορεί και να δεχθούμε μια πρόσκληση από το πουθενά.

    Εξαιρετικό !
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    41
    Αυτό που κατάλαβα εγώ όσον αφορά την αξία των παικτών σε ένα δεδομένο τουρνουα ομοσπονδιών είναι το εξής:

    Δεν μετράει η απόλυτη ποιότητα του παίκτη, αλλά η σχετική. Δηλαδή εγώ που είμαι επιπέδου 9 έχω έναν παίκτη στο 99% για μένα. Αυτός ο παίκτης είναι ισάξιος με τον παίκτη του αντιπάλου μου που είναι 246 επίπεδο αλλά και πάλι 99% για αυτόν. Ενώ δηλαδή οι απόλυτες ικανότητες τους είναι 180 για τον δικό μου και 2500 για τον δικό του, λογίζονται σαν ισάξιοι για το τουρνουά συνομοσπονδιών που μετέχουμε.

    Συμπερασματικά, μια ομάδα επιπέδου 1 με παίκτες στο 100%+ είναι καλύτερη για το τουρνουά από μια ομάδα επιπέδου 50 με παίκτες στο 95%.

  8. #18
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Για εξήγησε μας λίγο.
    Αν έχεις 22 παίκτες και πάρεις έναν δανεικό, μπορείς να τους έχεις όλους στην διάθεση σου ή πρέπει να έχεις 21 παίκτες για να χρησιμοποιήσεις δανεικό
    Έχω 22 παίκτες και δανείζομαι κανονικά παίδες

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έχεις δηλαδή και τους 22 παίκτες σου και 1-2 δανεικούς ή πρέπει να έχεις δανείσει 1-2 παικτες και εσύ , για να τους χρησιμοποιήσεις ;
    (επίσης να σου πω ότι κάπου πήρε το μάτι μου και το γκρουπ σου - πρέπει να πήγες καλά )
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    έχω και τους 22 και δεν έχω δώσει κανέναν και έχω πάρει 2 δανεικούς
    Ναι πήγαμε πολύ καλά. 116 πόντους

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast