Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 68
Like Tree29Likes

Thread: Ερώτηση για προπονήσεις

  1. #51
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Νικο, ερωτηση...

    Πες οτι ενας παιχτης ειναι στο 80% και χρειαζεται 5 πρασινα για να παει στο 81%.
    Μετα ο ιδιος παιχτης παει στο 100% και χρειαζεται 10 πρασινα για να παει στο 101%.

    Αρα 80-->100 = 100 πρασινα
    100 --> 120 = 200 πρασινα
    80 --> 120 = 300 πρασινα

    Πες τωρα οτι καναμε το κολπο και οταν βρισκοταν στο 80% ξοδευαμε πολλα πρασινα χωρις να ανεβαινει.
    Αν ξοδευαμε 200 και μετα του βαζαμε το τελικο drill, ποσο % θα εφτανε;; 110 ή 120;;
    Γιατι οταν του κανεις το τελικο drill, ο παιχτης ειναι ακομα στα 5 αστερια, αρα η ταχυτητα προπονησης δεν ειναι αυτη των 6 αστεριων.
    Δεν ξερω αν καταλαβες τι λεω.
    nikolgiorgos likes this.


    Level: 61 (Server top level)
    Seasons played: 83
    Leagues: 54
    Champions Leagues: 26
    Cups 32
    Trebles 11
    Career started: 5/6/2011

  2. #52
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ναι, κατάλαβα τι εννοείς και είναι ενδιαφέρον.
    Να κερδίζει δηλ. ο παίκτης σαν να είναι αρχή 5* τα skills του και στο τελικό , με όλα μαζεμένα να γίνει τέλος 7* πχ χωρίς να έχει την πτώση προόδου από την άνοδο της ποιότητας του.
    Επειδή λοιπόν αν έχεις παρακολουθήσει την ιστορία από την αρχή (και τα ποσταρίσματα μου στο αγγλκό φόρουμ) , υπήρξε από μένα και από τον madflo μια κόντρα με τον τύπο που υποστηρίζει αυτά τα νούμερα.

    Επειδή ο τύπος έχει φτιαγμένους 8*-9* παίκτες, αν αυτό που λές ίσχυε, όντως θα έκανε έναν παίκτη 9* με

    5* > 6* 80 πράσινα
    6* > 7* 80 πρασινα
    7* > 8* 80 πρασινα
    8* > 9* 80 πράσινα
    το σύνολο 320 πράσινα

    αντί για

    5* > 6* 80 πράσινα
    6* > 7* 130 πρασινα
    7* > 8* 200 πρασινα
    8* > 9* 300 πράσινα
    το σύνολο 710 πράσινα
    * αυτά είναι κατά προσέγγιση νούμερα

    Δεν τον είδα όμως να επιμένει και πολύ στην θεωρία του.
    Του πρότεινα (και σε όποιον άλλο ήθελε) στοίχημα επίσημη αγορασμένη φανέλα αλλά όλο λόγια ήτανε.

    Τες πα, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να έχει κάποια βάση, θα το δοκιμάσω την επόμενη σεζόν αν πάρω κανένα νέο χαμηλό 5* και να τον πάω μονοκοπανιάς 7*.

    Επίσης διάβασα ότι αν χάσει σύνδεση το παιχνίδι, όταν ξαναμπείς ακυρώνεται.
    Αν έχεις επενδύσει καμιά 200 πράσινα έως τώρα και περιμένεις για την τελική άσκηση, μπορεί να φας καμιά παπάρα
    Last edited by nikolgiorgos; 08-03-2017 at 04:37 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #53
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    Nik η τελευταια προπονηση μετα τα GK πρεπει να ειναι ενα drill; Αν βαλω πχ 2 drill θα τα μοιρασει ισοποσα ή θα παρει το πρώτο παραπάνω;

  4. #54
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αν βάλεις μια άσκηση, πχ πίεση , αρκεί να σου δώσει όλα τα μαζεμένα skills από τις "τζούφιες" ασκήσεις του GK .
    Αν βάλεις 5 ασκήσεις "άμυνα" , θα δώσει και 2-4 skills εξτρα, αυτό είναι μόνο το παραπάνω.
    Τώρα, πες ότι θες να δώσεις και κάποια skills κατάστασης και λες δεν βάζω και μια 2η άσκηση με το παλίνδρομο τρέξιμο (που έχει Δύναμη, ταχύτητα, Θάρρος, Ευελιξία) ?
    Εκεί μπορεί να την πατήσεις και να βάλει πολλούς πόντους στο Θάρρος πχ αντί για την ταχύτητα ή το μαρκάρισμα ή το τάκλιγκ που ήθελες να πάρε πρώτιστα ο παίκτης σου.
    Εκει δεν ξέρουμε πως αντιδρά το παιχνίδι, που βάζει προτεραιότητα και με ποιά λογική.
    Υποθέσεις μόνο κάνουμε.
    Οπότε βάλε μόνο την άσκηση "Άσκηση πίεσης" και άσε τις άλλες για άλλη φορά.
    Last edited by nikolgiorgos; 08-04-2017 at 06:30 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #55
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Επανέρχομαι στην σκέψη του Άλεξ επειδή έφαγα φλασιά τώρα.
    με μια ομάδα ρεζέρβα που έχω, τον TIGRAN, ήθελα να κάνω μια πρόκληση, να πάρω το τρεμπλ με 5* ομάδα.
    Αυτό έγινε τον Δεκέμβριο του 2015 (βλέπω την ημερομηνία της φώτο) και έτσι ότι πόντους (τους παλιούς κώνους) κέρδιζαν οι παίκτες μου (που ήταν και αρκετοί νέοι, "γρήγοροι"), τους κρατούσα όλη τη σεζόν.
    Προπονήσεις έκανα κανονικά όποτε είχαν γεμάτη μπάρα οι παίκτες μου.
    Ωστόσο η απόδοση, το "κέρδος" στην προπόνηση ήταν σαν εν΄ςο 6*-7* παίκτη και όχι 5*.
    Το παιχνίδι "διάβαζε" δηλ. τους κρατημένους πόντους και έβλεπε τον παίκτη σαν 6*-7* στην προπόνηση και έδινε λιγότερη πρόοδο.
    Να θυμίσω εδώ ότι η πρόοδος πάει/πέφτει αναλογικά και όχι αυστηρά με τα αστέρια.
    Δηλ. ένας 5* 97% έχει απόδοση πιο κοντά σε έναν 6* 102% παρά σε έναν 5* 83%.

    Ερώτηση για προπονήσεις-team-day-23-tigran-before-sp.jpg

    Αυτό το bug του GK είναι νέο φυσικά αλλά δεν νομίζω ότι θα ξεγελάσει τον μηχανισμό.
    θα το δοκιμάσω όμως αλλά νομίζω ότι είναι τοο γκουντ του μπη τρου που λένε
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #56
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    2 σημειωσεις...

    Σ' αυτο που οταν χαθει η συνδεση ακυρωνονται οι προπονησεις, μηπως μοιραζονται τα % σε τυχαιες ικανοτητες ή οντως ειναι σαν να μην εγιναν ποτε;;
    Απο κινητο δεν προκειται να το κανω ποτε.
    Για να το κανω, πρωτα θα σιγουρευτω για την συνδεση και σιγουρα απο LAN, και μετα θα φτασω τον παιχτη μεχρι τα 7 αστερια, οχι παραπανω.

    Η 2η σημειωση αφορα αυτο της ταχυτητας προπονησης.
    Δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, αλλα απο εμπειρια εχω παρατηρησει αλλαγη ταχυτητας μονο τη στιγμη που μπαινει στο επομενο αστερι. Δηλαδη κατα τη διαρκεια ολου του αστεριου, εγω βλεπω σταθερη ταχυτητα.
    Αυτο γινοταν απο παντα, δηλαδη απο την παλια εκδοση οταν πρωτομπηκαν τα skill points.
    Αυτο που ξερω ειναι οτι απο 1 αστερι μεχρι και τα 5, η ταχυτητα ειναι ιδια.
    Οταν παιρνει το 6ο και παει προς τα 7, πεφτει η ταχυτητα και μετα παει λεγοντας σε καθε επομενο αστερι.
    Στην παλια εκδοση φαινοταν ευκολα, οποτε ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον εκει ισχυε.

    Τωρα, Νικο, αν αλλαξε κατι τους τελευταιους 2-3 μηνες και δεν το παρατηρησα, αυτο δεν το ξερω, αλλα δε νομιζω.

    Υ.Γ.:
    Οταν λεω απο εμπειρια, εννοω οτι καθε φορα που παιρνω 18χρονο, τον ξεκιναω απο 3 αστερια, τελειωνει η σεζον και στην αρχη της επομενης καθομαι και του κανω συνεχομενες προπονησεις μεχρι τα 7 αστερια, οποτε ξεχωριζω ευκολα σε αυτο το μικρο χρονικο διαστημα (30-45 λεπτα) αν και ποτε υπαρχουν αλλαγες ταχυτητας.
    Last edited by Alexinho; 08-04-2017 at 04:00 PM.

  7. #57
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτο που ξερω ειναι οτι απο 1 αστερι μεχρι και τα 5, η ταχυτητα ειναι ιδια.
    Οταν παιρνει το 6ο και παει προς τα 7, πεφτει η ταχυτητα και μετα παει λεγοντας σε καθε επομενο αστερι.
    Στην παλια εκδοση φαινοταν ευκολα, οποτε ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον εκει ισχυε.
    Όχι, ένας 4* είναι εμφανώς πιο γρήγορος από έναν 5*
    Εδώ ένα πείραμα που έκανα με τον ίδιο ακριβώς παίκτη, τον Murdiono που τον πούλησα από την μια μου ομάδα στην άλλη σαν 5*. για να κάνω δοκιμή

    #145
    https://forum.topeleven.com/tutorial...ainers-19.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #58
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ισχύει και αυτό που έλεγα παραπάνω.
    Αν χαθει σύνδεση, ακυρώνεται το κόλπο του GK και πάει στράφι όλη η προηγούμενη προπόνηση που κάναμε.

    το δοκίμασα πριν λίγο σε ένα παίκτη μου , τον MUHREN.
    Του έδωσα 3 σετ GK των 5 ασκήσεων, βγήκα εκτός, ξαναμπήκα και έδωσα ένα "παιχνίδι από τα άκρα" αλλά πήρε 2 μόνο skills, ενώ θα έπρεπε τουλάχιστον 10 να πάρει.
    Ερώτηση για προπονήσεις-gk-train-muhern-connection-lost.jpg

    Οπότε προσοχή - "Είναι πολλά τα πράσινα Άρη"
    Last edited by nikolgiorgos; 08-05-2017 at 10:48 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #59
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Το οτι χανεται η "κρατηση" το ξερω.
    Αλλα λεω, μηπως μοιραστηκε σε τυχαιες ικανοτητες;;
    Κανε print screen τις ικανοτητες του παιχτη και ξανακανε 1 σετ των 6 drills.

  10. #60
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Perú
    Posts
    228
    και το αρχείο ???
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nivel 10, Temporada 10
    Real Madrid C.F.

    TÍTULOS POR TEMPORADAS

    LIGA= 3-4-5-6-7-9-10, Sub Campeón= 1-2-8
    CHAMPIONS LEAGUE= 4-5-8-9-10, Sub Campeón= 2-3-6-7
    COPA= 5-7-9-10, Sub Campeón= 2-3
    TRIPLE CORONA= 5-9-10

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast