Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
Like Tree11Likes

Thread: Αγοράζοντας τόκεν

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Αγοράζοντας τόκεν

    Επειδή βλέπω κατά καιρούς και κάποιες δημοσιεύσεις στο αγγλικό φόρουμ, για να δούμε με ποιόν τρόπο μας συμφέρει να αγοράζουμε τόκεν.
    (η paysafe κάρτα δεν ισχύει)

    Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την προπληρωμένη κάρτα google play που πουλάνε σε καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών και πληρώνουμε με το κινητό/τάμπλετ μας και έναν google λογαριασμό.

    Η τελευταία μας θα επιλογή είναι να πληρώσουμε με χρέωση στο κινητό μας.
    Είναι πανάκριβη, μακριά.

    Στο pc πληρώνουμε καλύτερα με το paypal που είναι συνδεδεμένο με μια πιστωτική κάρτα που έχουμε ή μια προπληρωμένη κάρτα.
    Υπάρχουν διάφορα κατατοπιστικά sites στο google αν βάλετε τις λέξεις κλειδιά
    (όπως αυτό πχ https://www.pcsteps.gr/26657-%CE%B1%...3%CE%BC%CF%8C/ )
    Για να δούμε τις τιμές για ένα μικρομεσαίο πακέτο.
    Αν πάμε να κάνουμε αγορά μέσω της εφαρμογής του facebook που έχουμε στο pc μας, βλέπουμε ότι το πακέτο είναι 4,99 euro τα 37 τόκεν , δηλ. με ένα euro παίρνουμε 7,4 τόκεν.
    Το ίδιο είναι και από το κινητό μας.

    Αγοράζοντας τόκεν-buying-token-fb-app.jpg

    Αν πάμε να παίξουμε στο PC μας με την εφαρμογή Play Top Eleven - Free Online Football Manager Game
    Θα δούμε ότι έχει την επιλογή με 4,57 euro να πάρουμε 46 τόκεν δηλ. με ένα euro παίρνουμε 10 τόκεν.
    Αρκετά καλύτερη τιμή απ’την πιο πάνω.
    Αγοράζοντας τόκεν-buying-token.jpg



    Τώρα όμως έχει βγει μια νέα εφαρμογή στο κινητό, που δίνει ακόμα πιο συμφέρουσα τιμή.
    Είναι η μηνιαία κάρτα του Top Eleven.
    Αγοράζοντας τόκεν-buying-token-%CE%9C%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%91%CE%99%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%91.jpg
    Με 4,99 παίρνεις 10 τοκεν εφάπαξ συν 3 τόκεν κάθε μέρα που μπαίνεις στο παιχνίδι.
    Έτσι μπορεί να φτάσει τα 100 τόκεν τον μήνα, δηλαδή με ένα euro παίρνουμε 20 τόκεν και είναι η καλύτερη τιμή.
    Last edited by nikolgiorgos; 09-30-2017 at 11:46 AM.
    imperium and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Αυτή η μηνιαία κάρτα είναι κελεπούρι. Θα πάρω μια προπληρωμένη την Δευτέρα και θα την αγοράσω.

    Άκυρο.

    Δεν μου βγάζει την επιλογή της μηνιαίας κάρτας. Ξέρουμε γιατί;
    Last edited by axd23; 05-13-2017 at 09:34 PM.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Έκανα μια έρευνα στις ομάδες μου.
    Αυτή τη στιγμή έχω 3 "ενεργές" παλιές ομάδες (άσχετα αν οι δύο έχουν ξεμείνει στο επίπεδο 1).
    Στην μια από αυτές δεν βγαίνει η κάρτα.
    Στις δύο που βγαίνει η κάρτα, η μία δεν έχει αγοράσει ποτέ τόκεν, η άλλη έχει αγοράσει.

    Επίσης σε κάποιες ομάδες (με google account) που έχω για πειράματα, εκτός από μια οι άλλες δεν έχουν κάρτα.
    Καμία από αυτές δεν έχει αγοράσει τόκεν .
    Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο στο ποιές ομάδες "βλέπουν" την κάρτα στις επιλογές τους.
    Είναι δοκιμαστική προς το παρόν και προβλέπεται να την έχουν όλοι αργότερα.
    Last edited by nikolgiorgos; 05-15-2017 at 06:56 PM.
    axd23 likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Μόλις μου απάντησαν από το support.

    Η μηνιαία κάρτα είναι σε δοκιμαστική φάση και γι'αυτό δεν είναι διαθέσιμη για όλους.
    Nick Lizas and milpol like this.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Δεν έχω αγοράσει ποτέ τοκεν. Για αυτό δεν μου βγάζει την κάρτα ?

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    όχι, έκανα ένα Update στο ποστ #3, διάβασε.

    επίσης στο αγγλικό φόρουμ
    https://forum.topeleven.com/top-elev...ard-token.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Στην εφαρμογη του κινητου και συγκεκριμενα στις ενημερωσεις του βοηθου,ηρθε τελικα η επιλογη να ενεργοποιησω την μηνιαια καρτα και τελικα θεωρωντας το αρκετα συμφερον το εκανα.Γνωριζει ομως κανεις να μου πει αν μετα απο αυτο θα παψω να εχω τα καθημερινα τοκεν της οικονομικης συμφωνιας η αυτα θα συνεχιζουν να ερχονται και θα τα εχω και αυτα?

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Θα τα εχεις κανονικά και εκείνα είναι έξτρα αυτά που αγορασες
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    επειδή είδα πάλι ένα σχετικό ποστ για την paysafe, να επαναλάβω ότι δεν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε για το Τ11.
    Γι'αυτό κάθησα και έγραψα όλη αυτή την ιστορία
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    89
    Αγόρασα κάποια τοκεν μέσω PayPal κι ενώ η χρέωση έγινε κανονικά στην κάρτα μου, τα τοκεν δεν ήρθαν. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με τη Nordeus μέσω κινητού αλλά και μέσω mail (το mail μου το επέστρεψε σα να μην υπάρχει η διεύθυνση). Έχει τύχει σε κανέναν σας κάτι ανάλογο, μήπως και μου δώσει καμιά χρήσιμη συμβουλή για το πώς να το χειριστώ?

Page 1 of 3 123 LastLast