Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
Like Tree10Likes

Thread: 3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!

  1. #1
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195

    3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!

    Σας παρουσιάζω το σύστημα 3-3-2-2, ένα σύστημα που μπορεί να διαλύσει οποιαδήποτε άμυνα όταν το χειριστείς σωστά χωρίς να παρασυρθείς από την ορμή του... Αυτό το σύστημα το πρωτοφόρεσα το 2011 όταν και ξεκίνησα το top eleven. Στην αρχή δεν τα πολυπήγαινα καλά με τους μεγάλους γιατί όπως όλοι μας έτσι και εγώ το πήγαινα κόντρα επίθεση μιας και από μόνο του σε παρασύρει να το κάνεις. Ομως με την πάροδο των ετών το προσάρμοσα στα μέτρα των αντιπάλων και έτσι τώρα μπορώ να σας το παρουσιάσω. Το κλειδί στο σύστημα αυτό μιας και η άμυνά του είναι μόνο 3 dc βρίσκεται στη νοοτροπία του και σε ένα παίχτη που κάνει τη διαφορά. Στον κεντρικό μέσο του. Ο κεντρικός μέσος είναι το βαρόμετρο του συστήματος μιας και αυτός τραβάει όλο το ζόρι της ομάδας γιατί κάνει παιχνίδι. Οι άλλοι δύο μέσοι κόβουν και συμπληρώνουν. Τα εξτρέμ στην κυριολεξία θερίζουν απο τα άκρα και οι αμυντικοί μένουν εκεί που είναι. Το γεγονός οτι παίζουμε με 3 DC μη σας ξενίζει, η άμυνά μας όπως θα το δείτε είναι μπετόν αρμέ. Για να μην πολυλογώ θα σας ποστάρω τις οδηγείες και θα αναλύσουμε παρακάτω το τι και το πως καθώς και επιτυχίες του παρεθόντος όπως και νεότερες για να δείτε συμπεριφορές.
    Ετσι λοιπόν κατεβαίνουμε στο χόρτο:
    3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_111.jpg

    Νοοτροπία: Αμυντική.
    Το σύστημα απο μόνο του είναι άκρως επιθετικό άρα τι κάνεις? Βάζεις μια αμυντική νοοτροπία και τους κρατάς στις θέσεις τους και έτοιμους να ξεχυθούν στην επίθεση μιας και η νοοτροπία του είναι επιθετική. Η επιθετική νοοτροπία μπαίνει μόνο όταν είσαι πίσω στο σκόρ (ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΟ) με 2 γκόλ.

    Πάσες: κοντινές.
    Μόνο έτσι λειτουργεί, δοκιμάστε μακρινές και απολαύστε ήττες.

    Εστίαση πάσας: Πλάγια.
    Παραδόξως αν και η πληθώρα στο κέντρο προστάζει απο εκεί να γίνει η ανάπτυξη οι περισσότερες φάσεις βγαίνουν απο τα πλάγια. Εδώ αν θέλετε μπορείτε να το επιχειρήσετε αλλά εγώ σας προτείνω άκρα. Το αποτέλεσμα είναι σίγουρο.

    Τάκλιν : χαλαρό.
    Δεν υπάρχει λόγος για σκληρά τάκλιν που θα φέρουν επιθετικούς σε θέσει φάουλ-γκόλ.

    πίεση: Εντονο.
    εντονη πίεση και τα μυαλά στα κάγεκλα. Ακόμα και με πολύ μεγάλους αντιπάλους. Είναι έτσι το σύστημα που πνίγει τον αντίπαλο. Κάνει δουλειά και ας κουράζονται οι παίχτες.

    Οφσάιντ όχι. ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ.

    άμυνα: Ζώνη.
    Εδώ λοιπόν μην την αλλάξετε τη ζώνη για κανένα λόγο. Εγώ είμαι υπέρμαχος το ενας προς έναν, στο συγκεκριμένο σύστημα λόγω του οτι παίζουμε με γραμμή άμυνας η ζώνη είναι επιβεβλημένη.

    Αντεπιθέσεις: ΝΑΙ
    Απλά πατήστε ναι και απολαύστε το.!!!!

    Tips για ενδυνάμωση: οι πλάγιοι να είναι κρυφοί κυνηγοί. Ο κεντρικός μέσος να μοιράζει μπάλες, Στην άμυνα αν μπορείτε έναν κεφαλοσφαιριστή και ένα τείχος δεν θα ήταν άσχημοι. Και απο επίθεση αν οι επιθετικοί σας είναι και ενας με έναν θα μιλούσαμε για το τέλειο σύστημα.... Εγώ θα σας πρότεινα ο ένας επιθετικός σας να έχει κεφαλιά... για δοκιμάστε το και αυτό....!

    Ακολουθήστε αυτά και απολαύστε την ομάδα σας να σκοράρει κατα ριπας και να παίζει εκπληκτικό ποδόσφαιρο. πάρτε μερικά αποτελέσματα συμπεριλαμβανομένου και του Μουρίνιο.
    3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_1.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_2.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_3.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_4.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_112.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_113.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_114.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_115.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_116.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_117.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_118.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_119.jpg
    Last edited by dragonomicon; 02-16-2017 at 09:51 AM.
    trojan likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μπα, δεν ψήνομαι.
    θ'α λεγα μάλιστα ότι αν έβλεπα τον αντίπαλο μου να έχει αυτό το σχήμα, μάλλον θα χαιρόμουνα.
    θά θελα να το δω απέναντι στο 4-5-1 v (άμυνα/αντεπιθέσεις από πλάγια), με καλούς aml-amr.
    ενδιαφέρον ότι πάει καλά απέναντι στο 4-4-2 (αλλά είναι ειδική περίπτωση).
    Ioannis Boulakas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Αν είχες απέναντί σου εμένα δεν θα χαιρόσουν, αν είχες τον οποιονδήποτε τότε θα έκανες πάρτυ. Πάρε μια γεύση τι έκανε απέναντι στο 4-1-2-2-1 στις ομοσπονδίες που πέρασαν και πες μου..... Κοίτα τι κατάφερα να κάνω και να πάρουμε την πρόκριση που ουσιαστικά σε μένα κρίθηκε γιατι και τα δύο τα ματς ήταν θεωρητικά ΧΑΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ!!!!!!!!!

    3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_121.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_122.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_123.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_124.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_125.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_126.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_127.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_128.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_129.jpg

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τι να σε κάνω ρε Γιάννη, έχουμε διαφορά στο επίπεδο αλλιώς θα παίζαμε κανά φιλικό να δούμε.

    αυτό όμως μου έδωσε μια ιδέα για πρόταση !
    https://forum.topeleven.com/%CE%A0%C...tml#post443101
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Να υπήρχε μια κοινή ομοσπονδία φάντασμα οπου να μπορούσαμε όλοι να τεστάρουμε τις δυνάμεις μας, κάτι σαν αρένα....!!!

  6. #6
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Το εχω ξαναπει, αλλα δεν πειραζει.
    Καθε συστημα εχει τουλαχιστον 1 καλυτερο του, εκτος απο 1.
    Το 4-5-1 φλατ!
    Οποιο συστημα και να εχει απεναντι, παντα θα εχει αυτο την κατοχη.
    Φυσικα μιλαμε για ισαξιες ομαδες και με τις καταλληλες οδηγιες.
    Π.χ. μην παει κανεις να βαλει ψηλη πιεση, γιατι ακυρωνει ολη την ουσια του.

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Εχω περιεργεια αλεξινιο στο 451φλατ να το παιξω με 3n-2w-3MC-1-1... Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η κατοχή θα πάει υπέρ του δεύτερου... Αλλα δεν έχω παίξει ποτέ εναντίον αυτου του συστηματος αρα δεν ξερω.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #8
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Εχω περιεργεια αλεξινιο στο 451φλατ να το παιξω με 3n-2w-3MC-1-1... Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η κατοχή θα πάει υπέρ του δεύτερου... Αλλα δεν έχω παίξει ποτέ εναντίον αυτου του συστηματος αρα δεν ξερω.
    Ειναι καλη προσπαθεια αντιμετωπισης (οπως και το 3-5-2), αλλα οχι, δε θα εχεις κατοχη.
    Στην αρχη αρχη θα ειναι 50-50, αλλα λογω ψηλης πιεσης θα κουραστουν πιο γρηγορα οι δικοι σου, αρα θα ειχα πλεονεκτημα στα τελευταια 30 λεπτα.
    Επισης, θα ειχες αμυντικο προβλημα στα πλαγια.

  9. #9
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    εγώ πάντως το κέρδισα το σύστημα παίζοντας με ισχυρότερο αντίπαλο. 135% έναντι 122%
    Το ότι δουλεύει σε σένα δε σημαίνει ότι είναι και σωστό
    3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_5.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_7.jpg3-3-2-2 επίθεση με ξαφνικές άμυνες!!!!!-screenshot_9.jpg

  10. #10
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Θα παρακαλούσα οι εγγραφές σας να είναι σχετικές με το θέμα, μην ξεφεύγουμε απο την ουσία του πράγματος. Υπάρχουν παίχτες οι οποίοι μπαίνουν ειδικά για να δουν μερικές απόψεις πάνω σε κάτι συγκεκριμένο. Υπάρχουν ενότητες που μπορείτε να ποστάρετε τις απόψεις σας για κάποιο θέμα που σας απασχολεί. Εδώ το συγκεκριμένο ανοίχτηκε για το 3-3-2-2 , αν έχετε να προσθεσετε ή να ρωτήσετε κάτι επ αυτού πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω. Νομίζω καταλαβαινόμαστε χωρίς να χαλάμε τις καρδιές μας έτσι?
    Επίσης να αναφέρω οτι σε αυτό το topic Και τώρα τα αγγούρια..... μπορείτε να δείτε πρόσφατα αποτελέσματα και συμπεριφορές καθώς και τεράστιες επιτυχίες του συστήματος
    Last edited by dragonomicon; 02-23-2017 at 08:55 AM.

Page 1 of 2 12 LastLast