Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
Like Tree15Likes

Thread: Απεναντι στο 4-2-2-2

  1. #1
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    Απεναντι στο 4-2-2-2

    παιδια τα φωτα σας τελικος κυπελου πολυ πιο δυνατος
    σκέφτομαι αμυντικα με το 4-1-4-1

    Απεναντι στο 4-2-2-2-screenshot_426.jpgΑπεναντι στο 4-2-2-2-screenshot_427.jpg

  2. #2
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    πρέπει να τον χτυπήσεις στο κέντρο του μέσα. 5-1-2-2 ή 4-1-3Ν-1-1

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Αδιαμφισβητητα dc-dc-dc-dml-dmc-dmr-mc-mc-amc-st.Βελάκια πίσω στους 3 dc και μπροστα στον amc.Όλοι οι άλλοι χωρίς.Πολύ αμυντικα-αντεπιθέσεις-επιθεση απο κέντρο-μεικτές-χωρίς οφσαιντ.Θα με θυμηθείς νομίζω, πάντα το κερδίζω προσωπικά το hexagon με αυτο

    ΥΓ: Οσο παραξενο κι αν ακούγεται πάτα μπόνους κατοχής αν και παίζεις αμυντικά
    Last edited by ermismandras; 05-22-2017 at 11:25 PM.

  4. #4
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Bonus κατοχής προφανώς έχει αυτό το συστημα αφού θα εχεις 6 μέσους έναντι 4ων του αντιπάλου.
    Το παίζω κι εγώ πολύ συχνά, έτσι θαωπαιξω κι εγώ τελικο σήμερα.

    Συμφωνώ οτι πρεπει να χτυπήσεις απο κέντρο με AMC + ST.

    Κι εγώ ενα απο τα 2 συστήματα που δόθηκαν θα έπαιζα. Ισως ο σταυρός του Γιάννη να είναι πιο ισορροπημένο και να είσαι πιο ασφαλής στα άκρα της άμυνας λόγω των ακραίων του αντιπάλου
    dsio likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by ermismandras View Post
    Αδιαμφισβητητα dc-dc-dc-dml-dmc-dmr-mc-mc-amc-st.Βελάκια πίσω στους 3 dc και μπροστα στον amc.Όλοι οι άλλοι χωρίς.Πολύ αμυντικα-αντεπιθέσεις-επιθεση απο κέντρο-μεικτές-χωρίς οφσαιντ.Θα με θυμηθείς νομίζω, πάντα το κερδίζω προσωπικά το hexagon με αυτο

    ΥΓ: Οσο παραξενο κι αν ακούγεται πάτα μπόνους κατοχής αν και παίζεις αμυντικά
    Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις αλλά το hexagon είναι από τα συστήματα που αν ξέρει να το παίξει ο άλλος το διαλύει το συστηματάκι σου μιας και παίζει έντονα στην αδυναμία του τα άκρα και σου φορτώνει και st μέσα

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις αλλά το hexagon είναι από τα συστήματα που αν ξέρει να το παίξει ο άλλος το διαλύει το συστηματάκι σου μιας και παίζει έντονα στην αδυναμία του τα άκρα και σου φορτώνει και st μέσα
    Καμια αδυναμια στα ακρα..οι dml dmr κρατανε μια χαρα κι επιπλεον εχεις και 3 dc..ειναι το ενα απο τα 2 μοναδικα counter που ειμαι σιγουρος μαζι με το 3-1-2-3w-1 στο 4-4-2 nd

  7. #7
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Κάτι έχεις μπερδέψει/ Άλλο το Nd άλλο το hexagon. Και ξαναλέω ότι το hexagon το διαλύει το συστηματάκι

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ιωάννη μην είσαι τόσο σίγουρος , το κόντραρα κι εγώ το εξάγωνο με το 3DC-3DMw-2MC-1-1.
    Με ισοδύναμο αντίπαλο τον συνέτριψα.
    Σουτ 25/12 VS 12/5 , υπερδιπλάσια δλδ!

    Τελικό σκορ μόνο 3-2, από 2-0 --> 2-2 και μετά 3-2, γιατί αν και τον είχα ισοπεδώσει το παιχνίδι αποφάσισε να με τρολάρει και του έδωσε 2 πέναλτι (!!) και μου έβγαλε και κόκκινη.
    Και με δέκα παίκτες όμως (ουσιαστικά συνέχισα ίδιο σύστημα χωρίς dmc) ήμουν καλύτερος και του το πήρα

    Δεν είναι κακό counter έχω δει ότι 3DC+ πλάγια DM μπορούν και κρατάνει του πλάγιους AM.
    ermismandras likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Κάτι έχεις μπερδέψει/ Άλλο το Nd άλλο το hexagon. Και ξαναλέω ότι το hexagon το διαλύει το συστηματάκι
    Χαχαχαχα ποιος μπερδεψε το hexagon με το nd; Γράφω καθαρα νομίζω πως απλά εμπιστεύομαι counter(διαφορετικά counter οχι αυτο που εβαλα για το hexagon) για αυτα τα δύο συστήματα.Και έτσι νομίζεις ότι το διαλύει, άσε να νομίζουμε κι εμείς οτι θέλουμε

  10. #10
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    4-5-1V
    Πολύ αμυντική,μικτή εστίαση,μικτές πάσες,αντεπιθέσεις και man to man χωρίς offside.
    Πίσω βέλη στους dc,dmc,mc και μπροστά στους πλάγιους μπακ και στα εξτρέμ.
    dsio likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast