Results 1 to 8 of 8
Like Tree10Likes
  • 2 Post By Tesla
  • 4 Post By Tesla
  • 3 Post By Tesla
  • 1 Post By Cloverfield

Thread: Συστήματα και τακτικές για το UK tour

  1. #1
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour

    Λοιπόν, επειδή αρκετοί ίσως σκέφτεστε για το αν αξίζει να το προσπαθήσετε και θέλετε βοήθεια φτιάχνω αυτό το thread με τις δικές μου σκέψεις. Εδώ μπορούν και άλλοι μάνατζερ να βάλετε τις δικές σας επιτυχίες και σκέψεις ή ακόμα και να ζητήσετε ή αναζητήσετε βοήθεια.

    1η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-11.png

    Έπαιξα 3w-5-2 επιθετικά (και μαν του μαν στην άμυνα). Στο ημίχρονο το γύρισα σε 4-5-1ν με κανονική νοοτροπία. Στο 70' το γύρισα σε αμυντικά με αντεπιθέσεις. Να τονίσω ότι η δικιά μου ποιότητα είναι 112% οπότε "με έπαιρνε" να παίξω έτσι.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-12.jpg

    2η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-21.png

    Ο αντίπαλος παίζει 3-5-2 flat οπότε θα παίξω το αγαπημένο μου 4-5-1ν αλλά με τους πλάγιους μπακ αρκετά ανεβασμένους (επειδή έχω μεγαλύτερη ποιότητα. Αν δεν έχετε μεγαλύτερη ποιότητα ΜΗΝ τους ανεβάσετε τόσο πολύ). Επίσης μου αρέσει να συγκλίνω αρκετά τους 2 εξτρέμ μου (aml,amr) κοντά στον st ώστε να μοιάζει κάπως με 2-5-3 το σύστημα μου.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-22.jpg

    3η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-31.png

    Ο αντίπαλος παίζει καθαρό 4-1-3-2 οπότε θα προτιμήσω το ίδιο σύστημα με την 2η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-32.jpg

    4η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-41.png

    Πολύ κομβικό ματς καθώς εδώ είναι το checkpoint. Ίδια ομάδα με την 2η πόλη οπότε κάνω ότι ακριβώς και στην 2η πόλη.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-42.jpg


    Έτσι λοιπόν φτάσαμε στο checkpoint. ΌΛΟΙ μπορείτε να φτάσετε μέχρι εδώ με λίγη προσπάθεια. Ακολουθεί το ποστ για τις επόμενες 3 πόλεις..
    Last edited by Tesla; 11-30-2017 at 11:34 AM.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  2. #2
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Από εδώ και πέρα αρχίζουν οι αντίπαλοι πουμας περνάν στην ποιότητα. Οπότε σίγουρα παίζουμε αμυντικά με αντεπιθέσεις. Επίσης καλό είναι να αφήσετε το μαν του μαν και να γυρίσετε σε τεχνιτό οφσαίντ.

    5η πόλη. Δώρο 5* παίκτης!

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-51.png

    Καθαρό 4-4-2 λοιπόν. Αυτό το σύστημα αντιμετωπίζετε με 2-3 συστήματα και οι απόψεις για αυτά είναι διαφορετικές. Εγώ συνήθως το αντιμετωπίζω με ρόμβο και παιχνίδι από τον άξονα και έχει επιτυχία σχεδόν πάντα. Εδώ όμως από την φόρα που πήρα μαντέψε πως έπαιξα....... όπως και στην 2η πόλη....... χαχαχαχαχα

    Ωστόσο δεν είχε τρομερή επιτυχία καθώς το ματς το πήρα στα πέναλτυ. Οπότε οι σκέψεις μου είναι καλύτερα ρόμβο από τον άξονα..

    6η πόλη. Δώρο φανέλα!

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-61.png

    Καθαρό 4-3-3 ο αντίπαλος και περίμενα πως θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα. Αντίθετα λοιπόν έκανα περίπατο με το παρακάτω περίεργο σύστημα. Δεν μπορώ κάπως να το περιγράψω. Απλά έβαλα τους 2 αμυντικούς, και γύρισα και τον αμυντικό χαφ αρκετά πίσω να μαρκάρει τους επιθετικούς και όλοι οι υπόλοιποι κάνουν άλωση στην Πόλη μπροστά! χαχαχα

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-62.jpg

    7η πόλη - Final Boss Δώρο έμβλημα!

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-71.png

    Ο final boss παίζει 4-4-2 και έχει ΠΟΛΥ μεγαλύτερη ποιότητα οπότε αυτή τη φορά θα πάω safe. Θα παίξω λοιπόν 4-4-2nd (ρόμβο) με τα μπακ λίγο ανεβασμένα. Το ματς πήγε (με τρελό άγχος) αργά αργά μέχρι τα πέναλτυ, ώσπου νίκησα. Δεν νομίζω ότι μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο. Έπαιξα safe για το 1-0 και τελικά πήγε 0-0.

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-screenshot_1.jpg


    Αυτά από μένα. Ανεβάστε και οι υπόλοιποι τις νίκες σας να πάρουμε κι άλλες ιδέες. Γενικά υπομονή και βγαίνει!
    Last edited by Tesla; 11-30-2017 at 11:28 AM.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  3. #3
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Μπράβο μονο αυτο εχω να πω και δείχνεις οτι σου αξιζει η θεση σαν mod τυ ελληνικού φορουμ ( το ιδιο και ο Νικ)

    Πολυ εύχρηστο και πάλι μπράβο μια ερωτηση το πηγές σιγα σιγα ή ολα μαζι?

    Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  4. #4
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by milpol View Post
    Πολυ εύχρηστο και πάλι μπράβο μια ερωτηση το πηγές σιγα σιγα ή ολα μαζι?
    Μονοκοπανιά με το που ξύπνησα! Βέβαια άφηνα ένα 10λεπτο κενό ενδιάμεσα για να σκεφτώ σύστημα (αλλά επειδή κυρίως φοβόμουν τα bug που υπήρχαν εκείνη τη στιγμή). :P

    Συστήματα και τακτικές για το UK tour-screenshot_2.jpg

    Και ματς Champions League ενδιάμεσα για την ίντριγκα! χεχε
    Last edited by Tesla; 11-30-2017 at 11:43 AM.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Παιδια μια σημείωση οι αντιπαλοι δεν εχουν ολοι τα ιδια συστήματα για ολους.

    Πχ με μια ομαδα μου ο τελευταιος επαιζε 442 με την αλλη ομαδα μου επαιζε 343, αρα προσοχν
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  6. #6
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Παιδια μια σημείωση οι αντιπαλοι δεν εχουν ολοι τα ιδια συστήματα για ολους.

    Πχ με μια ομαδα μου ο τελευταιος επαιζε 442 με την αλλη ομαδα μου επαιζε 343, αρα προσοχν
    Όντως? μήπως όταν ξαναρχίζεις το τουρνουά 2η φορά αλλάζουν?
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Όντως? μήπως όταν ξαναρχίζεις το τουρνουά 2η φορά αλλάζουν?
    όχι, είναι πως τις σετάρει εξ αρχής.
    αν ξαναμπεις μένουν ίδιες.

    απλά σε κάθε ομάδα δίνει διαφορετικά setups.

    κάποιος με περισσότερες ομάδες μπορεί να το τσεκάρει.

    δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι με την μία μπήκα την πρώτη μερα, ενώ με την άλλη τη δεύτερη μέρα. Μήπως δίνει διαφορετικά συστήματα δλδ αναλόγως ποια μέρα θα μπεις
    nikolgiorgos likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #8
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    το επιβεβαιώνω κ εγώ αυτό, πχ ο 5ο αντίπαλος μου έπαιζε 4-5-1 κ όχι 4-4-2