Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
Like Tree5Likes

Thread: Προβληματάκι με τα βίντεο - κλείσιμο

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Προβληματάκι με τα βίντεο - κλείσιμο

    Από βίντεο έχουμε ΄άφθονα αυτές τις μέρες (λόγω των πακέτων των διαφημιστικών εταιριών για τις γιορτές)
    Ένα θεματάκι που έχουν, είναι ότι όταν πας να το κλείσεις όταν τελειώνει (πατώντας το Χ), δεν κλέινει αλλά σε βγάζει στο google για να κατεβάσεις το παιχνίδι.
    Πρέπει λοιπόν να πατήσεις 2 φορές το βελάκι αναστροφής του κινητού, για να πάει στο μενού με τα δωρεάν πράσινα.
    Τουλάχιστον μετράνε κανονικά τα βίντεο που είδαμε.
    trojan likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    αυτο εμενα μου το εκανε πριν τις γιορτες στο λαπ-τοπ, τωρα παει ρολοι 30 βιντεο στη σειρα και τα πιο πολλα 15 δευτερολεπτα
    εξαρταται μαλλον απο τους σερβερ

  3. #3
    Apprentice Rafael1991's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Greece Rhodes
    Posts
    250

    Post

    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Από βίντεο έχουμε ΄άφθονα αυτές τις μέρες (λόγω των πακέτων των διαφημιστικών εταιριών για τις γιορτές)
    Ένα θεματάκι που έχουν, είναι ότι όταν πας να το κλείσεις όταν τελειώνει (πατώντας το Χ), δεν κλέινει αλλά σε βγάζει στο google για να κατεβάσεις το παιχνίδι.
    Πρέπει λοιπόν να πατήσεις 2 φορές το βελάκι αναστροφής του κινητού, για να πάει στο μενού με τα δωρεάν πράσινα.
    Τουλάχιστον μετράνε κανονικά τα βίντεο που είδαμε.
    Έλα μου ντε όμως που δεν είναι διαθέσιμα τα βίντεο για τα πακέτα ξεκούρασης... Πόσες φορές έχω δοκιμάσει και μου λέει αυτό

    Προβληματάκι με τα βίντεο - κλείσιμο-screenshot_4.png
    Last edited by Rafael1991; 01-04-2017 at 07:04 AM.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    και μένα μου το βγάζει τώρα στις 12.00
    Νωρίς το πρωί πάντως, τα Χ2 τα πήρα κανονικά.
    Λοιπόν, δύο τινά συμβαίνουν
    ή κάπου έχει μπλοκάρει και θα ανοίξει μετά
    ή κάποια των ημερών, θα τελειώσει αυτό το διαφημιστικό πακέτο των Χριστουγέννων και θα πέσει ξεραίλα.

    ή πάιζει και τρίτο σενάριο.
    Βλέπω τώρα ότι σε μια μου ομάδα, άρχισε να "ξερνάει" αυτά τα βίντεο με το ποκερ, ενώ στην άλλη τίποτα (έκανα και clean cache & memory).
    Παραμαζέψαμε φαίνεται και μπλόκαρε
    Last edited by nikolgiorgos; 01-04-2017 at 09:08 AM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Apprentice Rafael1991's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Greece Rhodes
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    και μένα μου το βγάζει τώρα στις 12.00
    Νωρίς το πρωί πάντως, τα Χ2 τα πήρα κανονικά.
    Λοιπόν, δύο τινά συμβαίνουν
    ή κάπου έχει μπλοκάρει και θα ανοίξει μετά
    ή κάποια των ημερών, θα τελειώσει αυτό το διαφημιστικό πακέτο των Χριστουγέννων και θα πέσει ξεραίλα.

    ή πάιζει και τρίτο σενάριο.
    Βλέπω τώρα ότι σε μια μου ομάδα, άρχισε να "ξερνάει" αυτά τα βίντεο με το ποκερ, ενώ στην άλλη τίποτα (έκανα και clean cache & memory).
    Παραμαζέψαμε φαίνεται και μπλόκαρε
    Αναγκαστικά ψάχνομαι σε ιστοσελίδες που έχουν να κάνουν με το παιχνίδι και δίνουν νόμιμα redeem codes.... Αφού τα βίντεο δεν λένε να ενεργοποιηθούν ακόμη.....

  6. #6
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Rafael1991 View Post
    Αναγκαστικά ψάχνομαι σε ιστοσελίδες που έχουν να κάνουν με το παιχνίδι και δίνουν νόμιμα redeem codes.... Αφού τα βίντεο δεν λένε να ενεργοποιηθούν ακόμη.....
    κατεβασε nox player και μπες απο εκει και ανοιξε απο εκει το παιχνιδι

  7. #7
    Rookie Mixalis Xerts's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Greece
    Posts
    126
    Πράγματι και έχω είχα το ίδιο πρόβλημα και κατέβασα το Nox Player και όλα κομπλέ

  8. #8
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Παιδες, ειτε απο το nox player ειτε απο το κινητο, οταν λειπουν τα βιντεο πηγαινετε σε 3 εφαρμογες να κανετε ΠΛΗΡΗ διαγραφη δεδομενων (οχι cache).

    Google play services
    Google play store
    Top eleven

    Μερικες φορες στο Google play services μπορει να μη μηδενισει οταν το πατησετε. Οταν γινει αυτο απλα περιμενετε λιγη ωρα και το ξαναπατατε.
    Αυτο συμβαινει οταν ψαχνει για ενημερωσεις εφαρμογων. Γι'αυτο πρεπει να περιμενετε... για να τελειωσει το ψαξιμο (ή κατεβασμα).
    Nick Lizas and nikolgiorgos like this.

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Επανερχόμαστε λοιπόν στο θέμα, μιας και φαίνεται ότι με τον νέο update στις 7-2-2017 βγήκαν πάλι κάποια προβληματάκια

    Θα μιλήσω παρακάτω μόνο όσον αφορά κινητά (ή τάμπλετ) αφού από pc δύσκολα βρίσκουμε βίντεο.
    Αν έχουμε θέμα
    - πάμε και κάνουμε απεγκατάσταση το παιχνίδι και το ξανακατεβάζουμε από το google play
    * αν έχουμε κάποιο cleaner (καθαριστικό) για υπολείμματα αρχείων οκ, βάλτε και αυτό

    - γενικά αν παρουσιάζεται θέμα, κάνουμε κατά διαστήματα clean cache και clean memory (εκκαθάριση προσωρινων αρχείων και μνήμης) στο Τ11.

    Πάμε στα βίντεο τώρα και βλέπουμε αν έχει.
    Πατάμε το κουμπί και αν δεν βγάλει, το ξαναπατάμε ανά μερικά δευτερόλεπτα για να το "ξυπνήσουμε".
    Αν σταματήσει , ξερω γω στα 15, περιμένουμε κάποια ώρα και μετά ξαναδοκιμάζουμε.
    Μπορεί να έχει τελειώσει η μια φουρνιά και να βγάλει μια δεύτερη αργότερα.

    γενικά τους τελευταίους μήνες βγάζει 30 βίντεο κάθε μέρα και αυτά εξακολουθώ να τα παίρνω εγώ και σήμερα, μετά την αναβάθμιση.

    * Τεστ - Αν νομίζουμε ότι τα πήραμε όλα αλλά δούμε όταν πάμε να κάνουμε αναπλήρωση κατάστασης ενός παίκτη μας και μας βγάλει το μπλε κουμπί με δωρεάν βίντεο αναπλήρωσης, τότε σημαίνει ότι έχει να δώσει ίσως μερικά ακόμα.

    Ένα προβληματάκι νέο που έχει, είναι ότι μερικές φορές στο μπλε κουμπί "δωρεάν", δεν είναι σταθερό αλλά φαίνεται σαν να φορτώνει.
    * δείτε δώ την 1η εικόνα
    https://forum.topeleven.com/bugs-tec...eos-error.html
    Κάπως έτσι κάνει και όταν τελειώσουμε τα 30 βίντεο.
    Δεν βγάζει κατευθείαν μήνυμα ότι δεν έχεις άλλο δωρεάν.
    Τέλος πάντων, εμείς σημειώνουμε κάπου ΄πόσα πηραμε σήμερα και πόσα μένουν, για να μην χαθούνε.

    Επίσης με τα βίντεο που δίνουν το Χ2 του μπόνους προπόνησης.
    Σήμερα το πρωί, στο ένα το κινητό μου φαινόταν αχνό, κάπως σαν διάφανο, και δεν λειτουργούσε.
    Στο άλλο το κινητό οκ.
    Έκλεισα την φαρμογή και την ξαναάνοιξα και ήταν οκ.
    Δεν χρειάστηκε να κάνω και άλλες διαδικασίες.

    Οι συμβουλές πιο πάνω του Άλεξ επίσης είναι χρήσιμες αν και να πω ότι εγώ δεν χρειάσθηκε ποτέ να προχωρήσω σε διαγραφή στο Google play services
    ή στο Google play store.
    Last edited by nikolgiorgos; 02-11-2017 at 07:53 AM.
    Cloverfield and Nick Lizas like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Απλά να επιβεβαιώσω κι εγώ εμπειρικά, με χρήση σε 3 διαφορετικές android συσκευές.

    Τα 30 κάθε μέρα τα παίρνεις άνετα (ειδικά από Χριστούγεννα και μετά)
    Κάπου κοντά στα 40 συνεχόμενα σε μια συσκευή μπουκώνει η μνήμη του παιχνιδιού.

    Από ρυθμίσεις εφαρμογών του android , βρίσκουμε την εφαρμογή και κάνουμε clear data... όχι clear cache.
    Προσοχή αυτό σημαίνει ότι θα διαγραφούν γύρω στα 100-200MB data. Άρα όταν θα ξανανοίξει η εφαρμογή θα ξανακατεβάσει καμιά 100αρα απο αυτά.
    Απλά το αναφέρω αν κάποιος δεν είναι από wifi και είναι από data κινητού να μην απορήσει με την κατανάλωση.

    Μετά από την εκκαθάριση το μηχάνημα συνεχίζει να δίνει μέχρι να φτάσεις το ημερίσιο όριο των 30.


    Γενικά έχει βελτιωθεί πολύ. Σε κανά 15λεπτο 20λεπτο έχεις τελειώσει με το μάζεμα ενώ παλιότερα ταλαιπωριόμασταν

Page 1 of 2 12 LastLast