Page 98 of 125 FirstFirst ... 488896979899100108 ... LastLast
Results 971 to 980 of 1248
Like Tree173Likes

Thread: Table of Counter Formations - What to use?

  1. #971
    Newbie
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    14
    3W-2DMC-1MC-3W-1

    DR--DC--DL
    -DMC-DMC-
    ----MC----
    AMR-AMC-AML
    ----ST----

    what to use?

  2. #972
    Addicted Chester FC's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Adam Marszał View Post
    Dzięki za odpowiedz!
    Rozumiem, że grając tak dokładnie odpowiadam na to co on ustawia w obronie i po prostu liczę, że się przez niego przebije, tak?
    Udało mi się jednak wyleczyć napastnika i może po prostu zagram 4 3N 2W 1 jak dzisiaj z krótkimi podaniami, a resztą na normal, aczkolwiek myślałem jeszcze o wariancie 3N 3N 2W i albo 2 napastnikach albo dm i st.

    Jeszcze raz dzięki
    "Rozumiem, że grając tak dokładnie odpowiadam na to co on ustawia w obronie i po prostu liczę, że się przez niego przebije, tak?" - tak, wydaje mi się, że to działa na zasadzie że walka jest w jego strefie obronnej, jeśli on wygra 'walkę' o piłkę to ma do przejścia całe boisko, jeśli ty wygrasz to jesteś już blisko jego bramki, ale nie wiadomo na jakiej zasadzie działa dokładnie silnik gry, ale wiadomo że na losowości, i można się spodziewać wszystkiego, ja w tym sezonie przegrałem 2 mecze z przeciwnikami którzy są ode mnie o 10 punktów jakości słabsi, (patrząc tu na forum jakie niekiedy się wyniki zdarzają to wydają się one niemożliwe)

    kilka moich spostrzeżeń w grze(nie muszą być prawidłowe):
    atak środkiem ma przewagę nad atakiem bokami, ale to zależy jakich ma się zawodników, np moi lepiej grają bokami, chodzi mi o to że 4-3N-3 jest lepsze od 4-5-1 V-Style, ale możliwe że 4-1-4-1 (grając bokami) jest już lepsze od 4-3N-3, cofnięcie AML na ML i AMR na MR robi przewage wychodzi na to
    obrońców musi być minimum +1 niż napastników przeciwnika, dla 3 napastników przeciwnika stosuję właśnie 4 obrońców + DMC
    najważniejsze pole gry to cały ten żółty prostokąt pomocników, od AML do DMR, tak myślę właśnie po niektórych wynikach
    jeśli przeciwnik stosuje nielegalną formacje to powinieneś mieć przewagę (więcej akcji, więcej strzałów) ale to nie daje pewności że wygrasz mecz
    jeśli ustawiasz premie za zwycięstwo szanse na wygraną się zwiększają, ale przeciwnik również może ustawić premie
    co do szczególnych umiejętności to niekiedy pomagają a niekiedy nie, chociaż tu na forum ci którzy kupują tokeny to mają zawodników ze szczególnymi umiejętnościami, ale np bramkarz z obroną sam-na-sam to mu to nic nie daje przy strzale z dystansu, tak samo jeśli ma się zawodnika z rzutami rożnymi a nie ma się żadnego rzutu rożnego

    niedawno grałem z typkiem słabszym ode mnie ale 2 jego obrońcy mieli obronę w powietrzu, ale to się kończyło tak: mam rzut rożny, mój zawodnik bez SA dośrodkowuje, obrońcy z SA obrona w powietrzu wybijają na rzut rożny, a jakieś 70-80% takich sytuacji się kończy golem (rzut rożny -> obrońcy wybijają na rzut rożny -> rzut rożny -> gol), szczególne umiejętności zwiększają szansę na coś ale to nadal losowość

    dobrze też jest potestować jak zawodnicy grają w różnych formacjach i poleceniach, które ustawienie sprzyja dla twojego zespołu a które nie

    powodzenia w grze! ciśnij leszczy w grze i pamiętaj Polska górą!

  3. #973
    English Forum Moderator Cat Harrison's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    StL
    Posts
    8,062
    QuoteOriginally Posted by Adam Marshal View Post
    Thanks for the reply!
    understand that playing as accurately answer for what he sets in defense and just hope that he beats up, right?
    but I was able to heal striker and maybe just'll play four 3N 2W 1 as it is today with short ball towards, and the rest of the normal, but I was thinking more about the option of 3N 3N 2W and either two attackers or dm and senior Thanks again

    "I understand that playing as accurately answer for what he sets in defense and just hope that he beats up, right?" - Yes, it seems to me that it works on the principle that the fight is in the area of defense, if he wins the 'fight' for the ball it takes to go the whole field, if you win you're already close to his goal, but it is not known on what basically works exactly the game engine, but it is known that the randomness, and you can expect all this season I lost two matches against opponents who are away from me by 10 points weaker quality, (seen here on the forum that sometimes the results seem to occur They can not) some of my observations in the game (not necessarily correct) attack in the middle attack has the advantage over the sides, but it depends on what is to be competitors, such as the sides of my better play, I mean that 4-3N-3 is better than 4-5-1 V-Style, but it is possible that the 4-1-4-1 (playing sides) is better than the 4-3N-3, revocation AML to ML and MR AMR to make advantage goes to the defense must be a minimum than one enemy attackers for three enemy attackers I use just four defenders + DMC major field of play is all this yellow rectangle helpers from AML to DMR, so I was after some of the results if the opponent uses an illegal formations you should have an advantage (more shares More shots) but it does not guarantee that you will win the match if you set bonuses for winning chances of winning on the increase, but also the opponent can set bonuses for special skills to help sometimes and sometimes not, but here on the forum you who buy tokens that are competitors with special skills, but such but to the defense of one-on-itself is that it does not help when shooting from a distance, as if a player throws a different and there is no corner kick recently played with local hooligans weaker than me but two his defense counsel were in the air, but it ended like this: I have a corner, my player without SA corner, the defenders of SA in the air defense stand out for a corner, and some 70-80% of such a situation to an end goal (a corner -> knock defenders on a corner -> corner -> goal), the specific skill increases the chance for something but it's still randomness well as it is testing the players play in different formations and commands that setting conducive to your team and that is not good luck in the game!

    for everyone's benefit, thanks google.
    Chester FC likes this.
    Expressed above is my own opinion. Your results may vary.
    ▬ ▬ ▬▬ ▬ ▬▬ ▬ >BvB
    < ▬ ▬▬ ▬ ▬▬ ▬ ▬
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #974
    Newbie
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Canada
    Posts
    2
    I played vs this formation twice. First match I played at home in 3n-2w-3n-1amc-1st and drew 1-1 with 51-49 poss. Second match away I used 3n-4-1amc-2st and won 0-2 with 53% poss. Teams were close in strength, theirs was slightly better. hope this helps.

  5. #975
    Newbie
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Canada
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by uiman View Post
    Did anyone ever reply this? Because I cant seem to find the solution for this. How did your result turn out and what formation did you use?
    Forgot to quote why I was replying.

  6. #976
    Addicted Chester FC's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Cat Harrison View Post
    for everyone's benefit, thanks google.
    google not perfect translate, but peoples should have guessed what wrote

  7. #977
    Newbie
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    14
    can you help me maybe with the formation i posted few posts above this one.. cheers

  8. #978
    Rookie
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    71
    Quote Originally Posted by Chester FC View Post
    "Rozumiem, że grając tak dokładnie odpowiadam na to co on ustawia w obronie i po prostu liczę, że się przez niego przebije, tak?" - tak, wydaje mi się, że to działa na zasadzie że walka jest w jego strefie obronnej, jeśli on wygra 'walkę' o piłkę to ma do przejścia całe boisko, jeśli ty wygrasz to jesteś już blisko jego bramki, ale nie wiadomo na jakiej zasadzie działa dokładnie silnik gry, ale wiadomo że na losowości, i można się spodziewać wszystkiego, ja w tym sezonie przegrałem 2 mecze z przeciwnikami którzy są ode mnie o 10 punktów jakości słabsi, (patrząc tu na forum jakie niekiedy się wyniki zdarzają to wydają się one niemożliwe)

    kilka moich spostrzeżeń w grze(nie muszą być prawidłowe):
    atak środkiem ma przewagę nad atakiem bokami, ale to zależy jakich ma się zawodników, np moi lepiej grają bokami, chodzi mi o to że 4-3N-3 jest lepsze od 4-5-1 V-Style, ale możliwe że 4-1-4-1 (grając bokami) jest już lepsze od 4-3N-3, cofnięcie AML na ML i AMR na MR robi przewage wychodzi na to
    obrońców musi być minimum +1 niż napastników przeciwnika, dla 3 napastników przeciwnika stosuję właśnie 4 obrońców + DMC
    najważniejsze pole gry to cały ten żółty prostokąt pomocników, od AML do DMR, tak myślę właśnie po niektórych wynikach
    jeśli przeciwnik stosuje nielegalną formacje to powinieneś mieć przewagę (więcej akcji, więcej strzałów) ale to nie daje pewności że wygrasz mecz
    jeśli ustawiasz premie za zwycięstwo szanse na wygraną się zwiększają, ale przeciwnik również może ustawić premie
    co do szczególnych umiejętności to niekiedy pomagają a niekiedy nie, chociaż tu na forum ci którzy kupują tokeny to mają zawodników ze szczególnymi umiejętnościami, ale np bramkarz z obroną sam-na-sam to mu to nic nie daje przy strzale z dystansu, tak samo jeśli ma się zawodnika z rzutami rożnymi a nie ma się żadnego rzutu rożnego

    niedawno grałem z typkiem słabszym ode mnie ale 2 jego obrońcy mieli obronę w powietrzu, ale to się kończyło tak: mam rzut rożny, mój zawodnik bez SA dośrodkowuje, obrońcy z SA obrona w powietrzu wybijają na rzut rożny, a jakieś 70-80% takich sytuacji się kończy golem (rzut rożny -> obrońcy wybijają na rzut rożny -> rzut rożny -> gol), szczególne umiejętności zwiększają szansę na coś ale to nadal losowość

    dobrze też jest potestować jak zawodnicy grają w różnych formacjach i poleceniach, które ustawienie sprzyja dla twojego zespołu a które nie

    powodzenia w grze! ciśnij leszczy w grze i pamiętaj Polska górą!
    Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki! Ostatecznie mecz zremisowałem (co w sumie nie jest złe) aczkolwiek sam nie wiem czy to idealny wynik jak na ten mecz.
    Tak czy siak wskazówki super i będę się ich trzymał.
    Na razie trzeba nie zgubić punktów w dwóch meczach i utrzymać 2 miejsce, a potem to jakoś będzie

    Dzięki

  9. #979
    Newbie
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    49
    UCL final against : 5 - 1 DMC - 2MC - 2ST

    what formation to use ?

  10. #980
    Rookie
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    71
    Quote Originally Posted by sdw View Post
    Hi.I'll be glad to add something in this thread cuz I think it's awsome.I play this game from 3 years and I changed a lot of formations so I think I can help for something.
    For first : 4-5-1 V style is very easy to counter with 4-3N-1-2.There is no logic but it's true at 100% percents.4-1-3N-2 is countering this formation too.
    4-4-2 I counter with 4-4-1-1
    I think 4-5-1 V style is not countering with 4-3N-3,it's vice versa.
    4-1-3W-2 is countering with narrow diamond or 4-3N-2W-1.The other formations in the table are right
    So I'm playing today versus 4-3N-1-2 (with 2 oponents). I'm looking for a counter formation and on the table there is info that it can be countered with 4-3N-2(AML/AMR)-1, 4-5-1 V-Style, 3N-5-2 flat.

    You've wrote that 4-5-1 V style is very easy to counter with 4-3N-1-2. So what the heck is really with this tactic?

    I would be thankful for any advice how to be oponent with 4-3N-1-2 formation with equal or slightly worse team.