Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
Like Tree18Likes

Thread: Echipa noua - sfaturi

  1. #1
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51

    Echipa noua - sfaturi

    Buna ziua, am citit topicul deschis ma jos despre SA jucatori si mai m-am lamurit un pic, insa am si eu o intrebare pentru cei care au experienta in acest joc. Daca a-ti incepe de la lvl 1 cum a-ti proceda, ce a-ti face cu tokeni, cum i-ati investii ? . Eu joc de 1 luna si o sa promovez sezonul asta dupa locul 1, am castigat si cupa , mi-am facut o echipa bunicica ( din pacate nu stiam ca SA este cam neimportant in jocul asta si am cam cheltuit destul ca sa am un 11 numai cu jucatori de 18-21 anii cu abilitati). Momentan am 100 de T ( din oferte ) si nu stiu cum sa procedez pt sezonul viitor. Sa ii tot strang cateva sezoane sau in fiecare sezon sa i-mi intaresc lotul.Orice sfaturi sunt binevenite. Mai jos sunt jucatorii de baza si notele pe care le-au obtinut.



    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    sincer, arata bine echipa

    pastreaza tokeni pentru intarirea echipei

    eu incerc sa am doar jucatori de 5 stele, asta poti face si tu, incearca sa cumperi doar jucatori de minim 5 stele (eu sunt dezamigit de jucatorii dela impresar) de la licitatii sau alegi din jucatorii oferiti periodic de asistent (vezi varianta de mijloc de acolo)

    succes!
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #3
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Ai o echipa buna, dar ca sa intelegi jocul trebuie sa te mai joci putin pana prinzi mecanica jocului.

    Cu cat iti faci echipa mai puternica cu atata o sa fie mai puternici si adversarii tai deci e destul de complicat de explicat.

    Incearca sa faci transferuri doar atata cat esti fortat de adversari.

    E frumoasa si echipa, ce ti-as recomandat, AML si AMR care de regula joaca foarte bine in aceasta perioada
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #4
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Multumesc, o sa antrenez ML pe pozitir de AML si o sa joc cu extreme.
    Valentin Nicolae likes this.

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    Ii dau dreptate lui Catalin. Si la mine AML-ul si AMR-ul sunt baza echipei. Sunt mult mai eficienti ca si atacantii.

    Echipa arata excelent, totusi e cam inghesuiala pe centru. Eu as juca cu 2 atacanti.

    Bafta !
    Valentin Nicolae likes this.

  6. #6
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Am transformat ML in AML , pe linia de fund cum ma sfatuiti sa joc, cu 3 DC sau las asa cum e acuma ?



    Valentin Nicolae likes this.

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Florin Tauc View Post
    Am transformat ML in AML , pe linia de fund cum ma sfatuiti sa joc, cu 3 DC sau las asa cum e acuma ?



    E foarte buna formatia ca acopera foarte multe posturi cheie.
    Valentin Nicolae likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #8
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Pot spune ca formatia ta este cea mai buna, ai tot ce iti trebuie
    Valentin Nicolae likes this.

  9. #9
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Multumesc de raspunsuri, ce vreau sa mai stiu:

    - conteaza daca recalific un jucator pe alta pozitie , adica din MC sa il fac MR , da randament la fel ?
    - afecteaza in vre-un fel faptul ca jucatorii au contract pe 1-2 ani si nu pe 3 ?
    - cat conteaza moralul jucatorului BUN - FOARTE BUN - SUPERB , exemplu va rog , un jucator de calitate 5 cu moral superb este mai bun decat un jucator de calitate 6 cu moral Bun ?
    Valentin Nicolae likes this.

  10. #10
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Florin Tauc View Post
    Multumesc de raspunsuri, ce vreau sa mai stiu:

    - conteaza daca recalific un jucator pe alta pozitie , adica din MC sa il fac MR , da randament la fel ?
    - afecteaza in vre-un fel faptul ca jucatorii au contract pe 1-2 ani si nu pe 3 ?
    - cat conteaza moralul jucatorului BUN - FOARTE BUN - SUPERB , exemplu va rog , un jucator de calitate 5 cu moral superb este mai bun decat un jucator de calitate 6 cu moral Bun ?
    1. Mai exact te referi daca-l inveti o pozitie noua, daca da acelasi randament? Daca ai un MC si il folosesti ca MR fara sa aiba pozitia respectiva o sa fie penalizat.
    2. Teoretic nu conteaza, practic doar ei stiu.
    3. Da, e foarte indicat sa ai moralul cat mai mare.
    Valentin Nicolae likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 1 of 3 123 LastLast