Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree2Likes

Thread: terminati cu minciunile

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    2

    terminati cu minciunile

    tot spuneti si cind esti de 5 stele /odihnit full si cu moralul la forme maxime .tot poti lua bataie /tactica excelenta (care e faza trebuie sa bagam bani reali in jocul asta ca sa,, cistigi cinstit'' nu mai e corectitudine atunci fa un anunt copiii bagati bani buni si asa cistigati

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Nu toata lumea spune asta. Ramane la latitudinea ta daca doresti sa bagi bani sau nu. Eu nu-s aici sa iau partea nimanui, am mana libera sa zic ce vreau.

    Da sunt N rezultate proaste, vad asta de multa vreme si chiar nu am ce sa zic, probabil daca mergi la ei nu o sa rezolvi mare lucru.
    Eu am fost eliminat pe nedrept sa zic asa din cupa... Sper ca pe viitor sa se imbunatateasca la acest capitol.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie Drutu Alex's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    19
    Cum si in realitate exista o zi proasta pentru echipa,asa si aici.. Dar in general,daca joci cu moralul ridicat si jucatorii odihniti,sansa de victorie e mult mai ridicata.

  4. #4
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Eu am 100% conditia si moralul inainte de fiecare meci insa cel mai mult conteaza prezenta managerului si deciziile sale in timpul meciului.
    Am intrat in repriza a -2a si am reusit sa intorc rezultatul de la 2-0 pt adversar intr-o zi + ca nu am mai pierdut de mult timp un meci la care am fost prezent





  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    428
    Ce formatie folosesti ? Tactici ? Ce nivel ai ?

    Quote Originally Posted by Mr.Uzzy View Post
    Eu am 100% conditia si moralul inainte de fiecare meci insa cel mai mult conteaza prezenta managerului si deciziile sale in timpul meciului.
    Am intrat in repriza a -2a si am reusit sa intorc rezultatul de la 2-0 pt adversar intr-o zi + ca nu am mai pierdut de mult timp un meci la care am fost prezent

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by George Opris View Post
    tot spuneti si cind esti de 5 stele /odihnit full si cu moralul la forme maxime .tot poti lua bataie /tactica excelenta (care e faza trebuie sa bagam bani reali in jocul asta ca sa,, cistigi cinstit'' nu mai e corectitudine atunci fa un anunt copiii bagati bani buni si asa cistigati
    Prietene te inteleg, dar nu e vorba de bani, e vorba de intamplare

    Eu folosesc si bani reali si cu toate asta se intampla sa nu iasa asa cum vreau.

    Din ce am observat eu, chiar si daca bagi bani, chiar daca ai moral super si esti odihnit, chiar daca esti prezent in joc si ai posesie suplimentara de 15% se intampla ca jucatorii sa "nu prinda o zi buna" (ca si in viata reala)

    Eu am patit asta

    Am jucat un meci in campionat cu o echipa mult mai slaba (eu primul loc - el ultimul loc), posesie suplimentara, moral si odihna full, prima de joc maxima, jucatori care aveau doar 7-8-9 (note), portar cu 8 pe linie de 7 partide.

    Am pierdut acasa acel joc cu 2-0:
    - portarul meu a primit nota 5
    - portarul lui nota 9
    - eu prezent in joc (posesie 15%) - el absent total
    - eu posesie in joc aproape 80%

    Deci se mai intampla (si bag din cand in cand si bani reali in joc) si daca bagi bani

    Faptul ca bagi bani NU ofera garantia unor victorii pe linie, in timpul unui sezon exista si perioade mai slabe pentru jucatori (si chiar nu ai ce face deoarece nu tine de moral sau odihna sau pregatire).

    PS asa cum jocul determina zile in care jucatorii nu prind o "zi buna" la fel greseste si cand e vorba de "tokini"
    eu am pierdut "pe mana jocului"cca 5 meciuni importante dar in compensatie am castigat cca 500 tokini (gratis) datorita unor erori ale jocului - asa ca exista o compensatie
    Last edited by florian slaniceanu; 12-06-2015 at 06:21 PM.
    Opris Mircea likes this.

  7. #7
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Quote Originally Posted by Stefanut Stefanut View Post
    Ce formatie folosesti ? Tactici ? Ce nivel ai ?
    4-4-2 de cand am inceput sa joc top eleven cu mijlocasii ML si MR avansati.
    Toate tacticile pe default,adica normal,iar la pauza schimb jucatorii cu ratingul cel mai mic si bag pressing avansat,dupa deposedare dura iar in final umblu la mentalitate daca inca e cazul.

    Cat despre investitii in joc...am avut o echipa facuta la impresar,inca o mai folosesc de 3 sezoane incoace si am castigat doar de 2 ori campionatul si un CL. Nu-s multumit de investitie si nici nu voi mai face asta,ma voi baza doar pe strategii deoarece pana acum mi-a mers foarte bine





  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    omu nu a cerut sa castige campionate pe linie in primi 4 sau cateodata in primi 7/ despre ce vorbim/ te bate ultimul din clasament e varza nici na mai intrat in joc demult tu diperat sa ramai in primi 7 100% odihnit, 100% moral bun,toti de 5 stele chiar si de 6 si urmaresc jocul tactica buna si la urma iau bataie!!!!?? e ceva la mijloc sau e o aiureala de joc,,aleatorie"??????

  9. #9
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Opris Mircea View Post
    omu nu a cerut sa castige campionate pe linie in primi 4 sau cateodata in primi 7/ despre ce vorbim/ te bate ultimul din clasament e varza nici na mai intrat in joc demult tu diperat sa ramai in primi 7 100% odihnit, 100% moral bun,toti de 5 stele chiar si de 6 si urmaresc jocul tactica buna si la urma iau bataie!!!!?? e ceva la mijloc sau e o aiureala de joc,,aleatorie"??????
    este o chestie aleatorie.

    jocul incearca ca creeze o situatie cat mai reala (adica sunt zile cand jucatorii nu sunt in forma sau nu sunt inspirati) si din aceasta cauza apar si astfel de surprize.

    nu cred ca exista jucator care sa nu se fi confruntat cu astfel de "meciuri pierdute" inexplicabil.

    personal am avut perioade cand am bagat bani si perioade cand nu am "cotizat" dar indiferent daca am cotizat sau nu, am avut meciuri pierdute.

    am avut jucator in echipa care a facut un sezon cu note de 7-8-9 si exact cand imi trebuia mai mult jucatorul respectiv ia nota 5 si pierd meciul (jucatorul era chiar portarul iar adversarul mult mai slab a avut 1 singur sut pe poarta si ala gol)

    PS am vazut intr-un sezon un meci antologic (cred ca daca se intampla la mine spargeam calculatorul):

    echipa pe primul loc, ultima etapa, joaca cu echipa de pe ultimul loc (echipa cu portar in post de atacant si mijlocasul in post de portar), echipa de pe ultimul loc primeste niste note fantastice si termina la egalitate iar cel de pe primul loc cade pe 2 si pierde campionatul
    Last edited by florian slaniceanu; 01-17-2016 at 07:35 AM.

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52
    Florin eu m-am luat de iei si mi-am furat-o normal... vreo 3 sezoane nu am mai promovat. Acum de la inceputul sezonului iar nereguli. Liga campionilor - am doua echipe de nivel inferior cu jucatori de 1 STEA si 2 SLELE majoritatea si iau bataie de la unul cu 3-2 si celălalt cu jucator eliminat ma egalează in min.89. În campionat conduc ultimele 3 meciuri cu echipe mai slabe valoric si sunt egalat intre min. 85 - 90. Astazi postez aici, dupa meciul din campionat unde sunt egalat in min. 87, echipa oaspete cu jucator eliminat in prima repriza, posesia mea 82%. CE SĂ MAI ZICI.
    O lași așa că tot ca ei este....NU COTIZEZI STAI LA RÂND.

    Menționez că posturi cu poze de cele reclamate rândul trecut au fost trimise și la suport Nordeus.
    Și a urmat 3 sezoane de nepromovare.

    Toți spun că poți alege altceva... IRONIC le spun nu cotizez dar poate mai incurc pe altii care cotizează... să vedem dacă ei reclamă ce se întâmplă.
    Opris Mircea likes this.

Page 1 of 2 12 LastLast