Results 1 to 5 of 5

Thread: Γειά σας φίλοι

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Γειά σας φίλοι

    Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη.
    Είμαι 4η season τώρα και μπαίνω στο φόρουμ γιατί έχει θεματάκια.
    Κρίμα που δεν έχει κάτι και σε ελληνικά αλλά αν θέλετε να τα λέμε καμιά φορά κάντε post εδώ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Νίκο, στο προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα, έχει ένα link από τον Σπύρο αλλά δεν ξέρω αν κάνει να το δημοσιεύσω στο φόρουμ, έναν πιο παλιό παίκτη. Εκεί έχει τον σχηματισμό που θέλεις.
    Είναι πιθανόν αυτός ο σχηματισμός να μην είναι "νόμιμος" γι'αυτό δεν τον έχει το λινκ (οπότε θα έχεις 80-20 κατοχή).
    Το πρωί δεν έχει πολύ κίνηση το φόρουμ και αν δεν έχεις απάντηση, θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις τον σχηματισμό του Σπύρου.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    4
    Καλημέρα Νικόλα,

    χαίρω πολύ είμαι αρκετά νέος ακόμα στο παιχνίδι αλλά γενικότερα έχοντας εμπειρία στη διαχείριση αν και σε άλλο αντικείμενο προσπαθώ να το κάνω με τον ιδανικότερο τρόπο. Είδα το λινκ του Σπύρου, βασικά το είχα ήδη τσεκάρει γιατί είχε πολλά χρήσιμα όσον αφορά τις ειδικές ικανότητες των παιχτών και είδα την πρόταση για 3-5-2 φλατ. Δυστυχώς δεν με βοηθάει γιατί έχασα 2 ματς χθες με αυτό το σύστημα και το 4-1-2w-1-2 υπάρχει σαν σχηματισμός που απλά δεν είναι πολύ δημοφιλής γιατί παλιότερα δεν θεωρούνταν νόμιμος λόγω της απουσίας παίχτη στο κέντρο.

    Σήμερα τελικά κατάφερα για 1η φορά να κερδίσω με πειστικό τρόπο χρησιμοποιώντας το ίδιο σύστημα και εγώ με το οριακό 1-0 αλλά έχοντας διπλάσια σουτ και σουτ στο τέρμα οπότε αν δεν βρω κάτι πολύ καλύτερο μάλλον θα κατέβω με αυτό και εγώ στο αυριανό παιχνίδι που το τράβηξα αργά το βράδυ για να έχω μεγαλύτερο χρόνο προετοιμασίας και απαντήσεων.

    Το αρνητικό της όλης κατάστασης είναι ότι παίζω στην έδρα το 1ο ματς και οποιοδήποτε αποτέλεσμα πέραν της νίκης θα μου δημιουργούσε δύσκολα αναστρέψιμη κατάσταση στον επαναληπτικό και δεν θέλω να το αφήσω στην τύχη όσο το δυνατόν μπορεί να γίνει αυτό..

    Μπορούμε να τα λέμε εδώ όποτε θέλεις!

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Δεν είμαι ειδικός στις διατάξεις, απλά όταν είδα το 3-5-2 του Σπύρου, έχει μεν δυνατό κέντρο αλλά μου φάνηκε επικίνδυνο το να μην έχεις ακραία μπακ αν ο άλλος βάλει κόκκινα βέλη τους ML/MR . Αν έχεις χρόνο, ψάξε λίγο το 4-5-1 , V (το λένε και butterfly λόγω σχήματος πεταλούδας) σε αμυντικό mod, παίζοντας με πλάγιους (both flanks) & αντεπιθέσεις. Έχω παίξει τελευταία 2-3 αγώνες, τον 1 στην έδρα μου και παρόλο που έπαιζα άμυνα νίκησα με 4-0 και 5-0 !
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Please use english, thread locked!
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook