Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 27 of 27

Thread: Tokeni

  1. #21
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    Nu are rost sa ma contrazic cu tine... toate aplicatiile pe care le ai au acces la internetul de pe telefon. Deaia la majoritatea te poti loga cu contul de facebook. Faptul ca dai emailul nu face nimic, nu dai parola ta de la email... doar sa iti trimita mailuri cu diverse oferte, si mie sincer nu mi-a cerut niciun mail( am incercat zilele trecute si pe android). E doar o aplicatie ca toate celelalte si iti pot demonstra prin poze ca am primit banii de la ei. Nu ai cum sa faci cost suplimentar la internet. chestia asta e la mintea cocosului, nu iti acceseaza ea internetul. Si cu facebookul si topeleven cand te inscrii prima data te intreaba daca esti de acord sa posteze in numele tau pe facebook. Asta nu inseamna ca are acces la contul tau de facebook. Scuza-ma ca iti zic, dar esti cam inapoiat in materie de facebook internet etc. Iti spune asta un student la automatica. Nu cred ca mi-as risca securitatea pentru niste amarati de tokeni, dar chestia este ca aplicatia asta nu iti cere nicio parola asa cum zici tu ca dai emailul si facebookul.

    Mai pe inteles:
    1. emailul e doar pentru a primi oferte de la ei, dar ei nu iti cer niciun email din cate am vazut.
    2. toate aplicatiile pe care te loghezi cu contul de facebook pot posta in numele tau, asta nu inseamna in niciun caz ca iti acceseaza contul ci doar ca atunci cand dai un share de exemplu la un rezultat din topeleven acesta se posteaza automat pe peretele tau, fara sa stai tu sa faci printscreen si sa pui poza respectiva(asta inseamna a posta in numele tau pe facebook) nu ca posteaza cand are chef si ce are chef.
    3. iar cu internetul, nu iti fura internet. cand intri in ea normal ca iti trebuie internet, la fel cum iti trebuie si la topeleven cand intri de pe telefon.

    Cred ca m-am facut inteles. Si apropo, antivirusurile pe telefon mananca baterie degeaba... nu prea sunt ceea ce ai nevoie.
    Last edited by Vlad Nicola; 08-16-2014 at 03:03 PM.

  2. #22
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    In fine fie cum zici tu, dupa ce acumulezi cele 3000 de puncte cum iti ei tokeni, de unde sau cum se procedeaza? App bucurate trebuie sa primesti 200p ca am dat click pe link

  3. #23
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    Pai de pe telefon poti folosi banii din Appstore/Googleplay ca sa cumperi tokeni sau alte avantaje in aplicatii.



    Uite si ultimele 2 dovezi de plata. Celelalte doua le-am facut de pe vechiul iphone.

  4. #24
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Un pic mai detaliat se poate te rog,incepand de cand descarci jocu si pana sa acumulezi tranzactia, iti da un cod ceva, iti cere nr de tel, explica te rog poate nu sunt singurul care ar vrea sa stie. Asa ca un mic tutorial facut de tine.

  5. #25
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    pai practic doar intri acolo la tokeni si dai pe cumparare si selectezi cati tokeni vrei sa cumperi si iti ia automat din banii din "store" nu iti mai cere card sau altceva doar parola contului de Appstore/googleplay.

  6. #26
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Am dat la contul meu google am facut un test si imi cere sa intrduc adresa mea de unde stau, cod postal, parola si nu mai stiu ce. Ptr ce trebuie sa dau eu cod posta-adresa etc... Poate nu am dat eu unde trebuie te rog fa niste printuri cu explicatii. Ar fi folositor si pentru altii.

  7. #27
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    nu am cum sa fac pentru ca nu mai am niciun android. Pe iphone pur si simplu dau cumparare, bag parola contului de appstore si gata apar tokenii.

Page 3 of 3 FirstFirst 123